ISSN 1336-6491 | Online: 1612 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16801)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (11358)

ME CPM v Albacete - Černý diskvalifikovaný z bronzovej priečky

Pridané: 08.10.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2239 [Šport - Cestné Motocykle]

Fantastické! Jaro Černý skončil na pretekoch Majstrovstiev Európy triedy Supersport 600 na treťom mieste. Po pár hodinách však prišla z dejiska finále ME cestných pretekov motocyklov ešte prekvapujúcejšia informácia a to, že náš pretekár z tretieho miesta a Oscar Climent z miesta druhého boli pre problémy na ich motocykloch diskvalifikovaní.

Tomáš Motyčka, Vektor Bilý KM Racing team: „Pre nás to bolo absolútne nepochopiteľné. Diskvalifikácia bola vraj za použitie súčiastky v rozpore s predpismi, ale náš tím a ani členovia iných tímov nevidíme žiadne porušenie predpisov. Vidíme v tom skôr nekalé praktiky niektorých tímov. S motocyklom jazdíme celú sezónu seriál IDM bez akýchkoľvek problémov a preto sme proti diskvalifikácii rázne protestovali. Nakoľko sme priamo u jury v Albacete neuspeli podávame protest na UEM. “

Zaujímavá je i ďalšia skutočnosť, že i v oficiálnej tlačovej správe z UEM z priebehu podujatia v Albacete sa síce v texte uvádza predmetná diskvalifikácia, avšak v priloženej výsledkovej listine tr. Supersport 600 je stále Climent na druhom a Černý na treťom mieste.

Tituly majstrov Európy cestných pretekov motocyklov pre rok 2011 si v Albacete vybojovali všetko španielski jazdci: Carmelo Morales (Superstock 1000), Jordi Torres (Supersport 600) a Matteo Ferrari (125GP/Moto3) a v juniorskej kategórii Albert Santamaria (Superstock 1000) a Anjel Poyatos (Supersport 600).

Pridané: 08.10.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať