ISSN 1336-6491 | Online: 1520 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29908
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17666)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12242)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Slovakia Racing vypredal podujatie Fun Cup

 Zdieľať

Pridané: 18.07.2013 Autor: Richard Karnok
Čitatelia: 3208 [Šport - Cestné Motocykle]

Niekto rád dovolenkuje pri mori, iný zas na horách, no motorkári sú celkom iná kasta. Stráviť krásny slnečný deň na pretekárskom okruhu by nevymenili ani za tú naj dovolenkovú destináciu. A keď sa im naskytnú podmienky, aké pre nich 17. júla na Slovakia Ringu pripravila agentúra Slovakia Racing, bez váhania húfne smerujú na pretekársky okruh.

Dôkazom je aj to, že už dva dni pred podujatím museli organizátori zastaviť registrácie, keďže chceli zabezpečiť, aby si mohli všetci dosýta zajazdiť a nemusela byť pridaná ďalšia skupina jazdcov, čím by boli obratí o tradičnú veľkú porciu kilometrov na dráhe. Cena 80 EUR v predpredaji a dobré meno organizátora boli dostatočným lákadlom a zárukou, že podujatie bude stáť zato. Na Slovakia Ringu sa tak stretlo 256 motorkárov prevažne zo Slovenska, Českej republiky a Poľska, pričom nechýbali ani zástupkyne nežného pohlavia, z ktorých najúspešnejšie organizátori zo Slovakia Racingu aj ocenili a snáď tým zároveň motivovali ďalšie záujemkyne o Fun Cup v budúcnosti. Tentoraz z nich bola najúspešnejšia Petra Speváková.

Po celý deň prebiehali kvalifikácie jazdcov v štyroch skupinách, pred pretekmi ale boli účastníci zadelení dokonca do piatich skupín, aby sa všetkým motorkárom ušlo zúčastniť sa samotných pretekov, čo je aj cieľom tých, ktorí Fun Cup pripravujú. Najúspešnejším jazdcom dňa sa stal Ľudovít Haňo, ktorého sme po dlhom čase radi videli na pretekárskej trati. Snáď ho bude víťazstvo motivovať k častejším návštevám pretekárskych podujatí.

Motorkári sa aj tentoraz mohli spoľahnúť na plný servis od Slovakia Racingu, okrem spomenutej skvelej predpredajnej ceny na nich čakal Catering či transpondér v cene štartovného. Ďalšou vymoženosťou pre jazdcov bola možnosť zakúpiť si hneď na mieste profesionálne fotografie z pretekárskej trate.
Vyšší punc dodala podujatiu aj spoločnosť FMoto Bavaria, keď predvádzala nové modelové rady BMW a majiteľov motocyklov tejto bavorskej značky, ktorí jazdili na Fun Cupe, podporila zľavou na štartovnom a jazdili tak len za cenu 30 EUR.
Rovnako spoločnosť Monster, ktorá je aj partnerom seriálu IMRC, podporila Fun Cup a prispela tak k osvieženiu a pitnému režimu zúčastnených.

Pohľad na zaplnený paddock Slovakia Ringu bol fascinujúci a pokiaľ ste to teraz nezažili, nezabudnite prísť na ďalší Fun Cup. Ten sa koná už 5. augusta.


Pridané: 18.07.2013 Autor: Richard Karnok Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »