ISSN 1336-6491 | Online: 2014 | Redakcia

Spolu odpovedi: 26267
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15861)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10406)

V Šenkviciach zvíťazil František Smola a Meghan Rutledge. Poznáme aj majstrov sveta tried MX3 a žien.

Pridané: 12.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3781 [Šport - Motocross]

Cez víkend v Šenkviciach vyvrcholili tohtoročný seriál majstrovstiev sveta v motokrose triedy MX3 a majstrovstiev sveta v motokrose žien.

Po dramatickom súboji v triede MX3 v Šenkviciach František Smola z ČR pred Nemcom Christianom Brockelom a Mattiasom Walnerom z Rakúska. Titul tohtoročného a zároveň posledného majstra sveta v triede MX3 (tr.MX3 sa od budúcej sezóny ruší) získal Slovinec Klemen Gerčar. Medzi ženami bola v Šenkviciach najúspešnejšia Austrálčanka pred Taliankou Chiarou Fontanesi a treťou z Nemecka. Majstrovský titul obhájila Chiara Fontanesi.

Prvá finálová jazda začala dosť dramaticky, nakoľko hneď po štarte došlo k pádu viacerých jazdcov medzi ktorými bol i Klemen Gercar a náš Michal Novocký, ktorý prvú jazdu nedojazdil. Gercar pokračoval z posledného miesta a nakoniec došiel do cieľa na 7.mieste. Jazdu vyhral systémom štart cieľ úradujúci majster sveta MX3 Mattias Walkner (Hillinger KTM MX Racing tím) pred druhým Martinom Michekom z ČR (RSC Buksa / ADOS tím) a ďalším českým jazdcom Františkom Smolom (Orion-RS Petrol tím). Druhá jazda bola v MX3-jkách ešte dramatickejšia, nakoľko Martin Michek strácal na Klemena Gercara v celkovom hodnotení šampionátu len 5 bodov. Všetkým však prekvapil francúzsky jazdec vo farbách českého RSC Buksa/Ados tímu Florent Richier, ktorý získal po štarte tzv. „holeshot“. Následne si svoj náskok krásnou jazdou udržal až do cieľa. František Smola došiel ako druhý s 5,5sek. stratou na Florenta. Tretie miesto si v druhom finále vyjazdil Christian Brockel (GER). Martin Michek došiel do cieľa na štvrtom mieste, avšak Klemen Gerčar po pokazenej prvej jazde bol v tej druhej na šiestom mieste, čo pre neho znamenalo zisk svetového titulu a to len šesť bodov pred druhým Martinom Michekom a 32 bodov pred tretím Mattiasom Walknerom.

Z našich jazdcov sa v Šenkviciach najlepšie darilo Tomášovi Šimkovi (Slovakia MXprofi team), ktorý bol v súčte dvoch jázd na 16.mieste pre 17-tym Jakubom Hruškom. Z ostatných našich štartujúcich jazdcov ešte v MS bodoval Michal Novocký na 21. mieste, Juraj Popovicz na 23.mieste a Radoslav Matula na 25.mieste. V konečnom hodnotení MS MX3 si Tomáš Šimko vyjazdil so 70-timi bodmi 13.miesto.

Medzi ženami si v Šenkviciach v prvej jazde po prvý krát vyjazdila prvenstvo Austrálska jazdkyňa Megham Kat Rutledge pred druhou Stephanie Laier z Nemecka a treťou Chiarou Fontanesi z Talianska. Práve týmto tretím miestom si Chiara potvrdila obhajobu majstrovského titulu i pre tento rok. V druhej jazde bola v cieli prvá Natalie Kane z Írska za ktorou došla na druhom mieste už istá majsterka sveta Chiara Fontanesi a treia bola Meghan K.Rutledge. V súčte dvoch jázd sa na pódium víťazov medzi ženami postavili: 1. Megham Kat Rutledge (AUS), 2. Chiara Fontanesi (ITA), 3. Stephanie Laier (GER). Naša Miriam Závacká bola v konečnom hodnotení podujatia v Šenkviciach na 19.mieste a Lea Idešičová na 21.mieste.

Pridané: 12.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať