Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1385 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 10310
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5946)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (4364)
Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač

Buldog Rally Duchonka 2004 1/4

 Zdieľať

Pridané: 27.06.2004 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 12704 [Mototuristika - Západné Slovensko - Moto-akcia]

Už po minuloročných ohlasoch na Duchonku som mal pocit, že tá akcia stála zato. Preto keď mi tohto roku tak vhodne zapasovala do kalendára, nenechal som si ju ujsť.

Aj keď nepatrím medzi veľkých vyznavačov zrazov, musím povedať, že som sa tešil. Lákal ma bohatý program, samotná rally a samozrejme možnosť stretnúť opäť množstvo motorideákov.

Aby som si víkend užíval už od začiatku, naplánoval som si peknú no náročnú trasu priamo cez stred Slovenska (KE - Gelnica - Hnilčík - Mlynky, Dedinky - Brezno - Nitrianske Pravno - Topoľčany - Duchonka) Na moje prekvapenie mala trasa úspech a pripojili sa ku mne ďalší motorkári...

S príchodom víkendu (piatok) sa už tradične kazí počasie. Z KE vyrážame v zložení Dadi, Awia, Bedo, Soňa a Harly. V Dedinkách sa k nám pripája Dobos na Kývačke. Z jazdy veľa nemáme, buď prší, alebo jazdíme na vode. Cesty začínajú obschýnať až pred Breznom, kde si robíme obedňajšiu prestávku v motoreste, ktorý vyzerá ako pirátska loď.

 Dobos na Kývačke a pirátska loď pred Breznom, kde sme obedovali
Dobos na Kývačke a pirátska loď pred Breznom, kde sme obedovali

Kým sme sa najedli dážď nás znova dobehol. V BB je už sucho a k nám sa pripája Jraid. Ten, ako domáci nás vedie priamo na Šturec. Žiaľ Harly míňa odbočku a tak sme ho stratili. Mobily ale fungujú a tak sme sa dohodli, že Harly pôjde ďalej po hlavnej a stretneme sa neskôr. Na Šturci je sucho a tak si môžeme konečne zajazdiť. Ďalej už pokračujeme v pohotovom tempe v relatívne peknom počasí. V Budiši sme sa chceli napiť z prameňa, ale miestny, ktorý tam plnili bandasky a fľašky, nás k tomu nepustili... Škoda. V Partizánskom nás ešte chytila riadna búrka, aby sme náhodou na Duchonku neprišli suchý...

Nájsť areál nebol žiaden problém na vstupe sme zaplatili po 250Sk a dostali sme tašku s tričkom, programom, odznakom a nálepku nám medzi tým nalepili na značku. Zložiť sme sa šli presne na miesto, ktoré mi telefónom popísal RAdo. Našli dobrý flek, kde som zavolal aj ďalších košičanov, ktorý prišli ešte pred nami a tiež Herghottovcov. Bedo so Soňou sa zatiaľ šli ubytovať na do Kaštieľa, ktorý je neďaleko. Čoskoro sme sa boli „ubytovaný“ a mohli sme vyraziť do areálu niečo zjesť a aj vypiť. Zatiaľ tu nebolo veľmi veľa motorkárov a tak to šlo všetko v pohode. Bufety poskytovali tradičnú zrazovú stravu.

S Príchodom večera sa rozozvučali aj kapely na pódiu. Hrali sa rôzne žánre a tak si každý mohol prísť na svoje. Pri pódiu však bol riadny hluk a bolo tam skoro nemožné rozprávať a tak sme sa presunuli k bufetu Topvaru, kde bolo to sľubované pivo za 15 Sk. Medzi jednotlivými kapelami Vadim s Natálkou oboznamovali účastníkov s programom nasledujúceho dňa s dôrazom na Buldog rally. Spestrením večera bol pokus o vytiahnutie zapadnutého off-roadu. Motorkári sa snažili aj s pomocou sanitky tento teréňak vytiahnuť no nepodarilo sa im to. Nakoniec zapadla aj sanitka a tak vytiahli aspoň tú.

 Vyťahovanie zapadnutého offroadu
Vyťahovanie zapadnutého offroadu

Na záver dobre rozbehnutého večera vystúpila kapela Chikiliki-tua. Jej vystúpenie bolo naozaj vynikajúce a myslím, že malo úspech u všetkých. Bodku za večerom zabezpečil amatérsky pár, ktorý predviedol menšiu erotic show. Motiváciou pre nich bolo okrem potlesku a povzbudzovania divákov aj cena od Motocentra Senec.

 Chikiliki-tua a erotic show...
Chikiliki-tua a erotic show...

>

Pridané: 27.06.2004 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria