Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 824 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1733
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1033)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (700)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

A je dobojované! Seriál piatich podujatí Lumarkt Cup-u vyvrcholil v Kechneci!

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 18.09.2014 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 2872 [Šport - Motocross]

Bola to práve Kechnecká trať neďaleko Košíc, ktorá hostila okrem regionálneho pohára Východ, Lumarkt Cup-u, aj podujatie majstrovstiev Slovenska pre triedu MX65.

Bolo to spestrenie posledného bodového ťaženia do priebežných výsledkov Lumarkt Cupu, ktoré skončilo majstrovsky pre Kristiána Vincze- Dóku (MX65), Samuela Struka (MX85), Sebastiána Tököliho (MXJunior), Janka Čuňočku (MX1hobby), Mareka Hornáka (MX2hobby), Vladimíra Kasalu (MX1), Radoslava Matulu (MX2), Květoslava Lacka (MX4), Vladimíra Zavadetského (MX4+) a pre Miroslava Mrôneka (Twinshock).

V MX65 to bol duel: Ukrajina verzus Slovensko:

Slovák Kristián Vincze- Dóka (MX team Želiezovce) a Ukrajinec Edvard Erdeli (Berecvodejk) prišli do Kechneca o s vidinou víťazstva. Delilo ich len pár bodov v prospech Kristiána a preto keď v Kechneci dosiahli rovnaký počet bodov, bol to on kto sa môže pýšiť Lumarktcupovým víťazstvom. Bola to však dráma, keď v prvej finálovej jazde Kristián spadol a do cieľa prišiel až za Edvardom. V druhej jazde si chuť napravil a poradie si vymenili. Titul teda zostal na Slovenku.

 Kechnec - Kristián Vincze Dóka
Kechnec - Kristián Vincze Dóka

MX85 jednoznačne pod nadvládou Samuela Struka

Po výkone v Kechneci sa ani niet čo čudovať, že konečným víťazom Lumarkt Cup-u sa stal práve Samuel Struk (Struk team Vislanka). Dvakrát holeshot, dvakrát prvenstvo, dvakrát zajazdil systémom štart - cieľ. Jakub Leskovský sa musel uspokojiť s druhým miestom v Kechneci aj celkovo a Ukrajinec Vladislav Krasnikov, ktorý začal s motokrosom len v tomto roku, sa môže pýšiť medailou za tretie miesto celkovo aj napriek tomu, e v Kechneci obsadil až 4. priečku. Favorit zo začiatku sezóny, Jaroslav „dubák“ Dubóci, sa musel všetkému prizerať z diváckej lavice kvôli zraneniu kľúčnej kosti.

Miroslav Marônek si triumf v Kechneci nevychutnal, zato Tibor Madarász áno

Celkovým víťazov v kategórii historických motocyklov, Twinshock, sa stal Miroslav Marônek z Myjavy, ktorý však do Kechneca so svojou ČZ-tou cestu nemeral. Bodovo si to počas sezóny zaistil natoľko, že ani nemusel. Krásny pocit najvyššie na stupienku víťazov si v Kechneci vychutnal Tibor Madarász (BK Motoklub), ktorý celkovo skončil tretí za druhým Ladislavom Podhradským (Cross team Nitrianske Rudno).

Top trojka v MX4 kopírovala top trojku konečného poradia Lumarkt Cupu.

Pretekanie na sekundy počas celej sezóny predvádzali veteráni od 40 do 50 rokov, kde si prvenstvá striedali Květoslav Lacko (AMK Tlmače) a Janko Uličný (Motocross Club - Spišské Vlachy). Len o jeden bod naviac si z Kechneca zobral Květoslav a stal sa tak celkovým víťazom s 15 bodovým náskokom pred druhým Jankom Uličným a tretím Ukrajincom Konstantynom Shelestayom (Zahor team).

Pánom po 50 tke dominoval Ukrajinec Vladimír Zavadetsky

Vladimír Zavadetsky (Ivano) nevynechal ani jedno jediné podujatie Lumarkt Cup-u, podobne ako jeho najväčší rival, Viliam Vagaš. Celosezónne zápolenie vynieslo Zavadetského najvyššie, čo zaklincoval aj dvoma prvenstvami v Kechneci. Celkovo druhý skončil Vagaš a tretí Štefan Juráš.

MX1 Hobby suverénne v rukách Janka Čuňočku

Svoju hviezdu sezónu si naplno užil Janko Čuňočka (L racing), bývalý rally jazdec a teraz motorkár pochádzajúci z Betliara. Je škoda, že si neprišiel do Kechneca dať bodku za svojim triumfom, celkovým víťazstvom v kategórii MX1 Hobby. Dovolil tak Patrikovi Mikušovi, aby ovládol Kechnecké preteky dvoma víťazstvami, čo z neho celkovo urobilo tretieho (nezúčastnil sa prvých dvoch kvôl) za druhým Ervínom Kleisom.

Smola pre Nika, radosť pre Mareka v MX2 hobby

O cenné body išlo Marekovi Hornákovi (Motočas MX team V. Uherce) a Nikovi Redajovi (Rstyle team motocross), ktorý mál zopár bodov k dobru. Okolnosti v Kechneci však zosadili Nika z piedestálu a odsunuli ho až druhé konečné miesto. „ Nesedí mi mokrá trať, to bolo hneď prvé mínus, ktoré som v Kechneci mal. Vedel som, že na takomto podklade, kedy celú sobotu pršalo, zo seba nedám to najlepšie. To som však ešte netušil, čo príde v druhej finálovej jazde. Kameň mi urobil do motora dieru veľkosti slivky a to len tak ľahko neopravím. Nedokončil som a stratil som veľa bodov. Som druhý.“ Marek Hornák sa ponaťahoval s Rišom Sekerákom (RMR club), ale bol schopný dvakrát víťaziť. To z neho urobilo majstra Lumarkt Cup-u v kategórii MX2 hobby. Smola neobchádzala ani celkovo tretieho, Dávida Ježovicu, ktorý prvú finálovú jazdu ani nedokončil kvôli pádu hneď po štarte.

Kde sa dvaja bijú...

Ako sa priznali obaja najväčší súperi ešte pred jazdami v Kechneci, túžili po celkovom víťazstve, ktoré mali na dosah ruky. Christofer Mudraninec (SMX team) a Sebastián Tököli (JD 191 KTM Racing team-MRG) si brúsili zuby to bedňu, no ako sa vraví: Kde sa dvaja bijú tretí zvíťazí. Presne to bol prípad Kechneckého finále pre MX Juniorov. Vladimír Kostelanský (SMX team) z Považskej Bystrice bol vo výbornej forme a vzal si obe prvenstvá z finálových jázd. Keďže sa nezúčastnil kola v Širokom, nezamiešal celkovým poradím a skončil tretí. Majstrovský titul Lumarkt Cup-u aktuálne užíva Medzevčan Tököli a Mudranincec sa musel uspokojiť s vicemajstrovským.

Radoslav Matula sa teší z celkového víťazstva v MX2

V Kechneci síce tretie, no celkovo prvenstvo, to je bilancia Radoslava Matulu, ktorý v Kechneci dovolil Ľubomírovi Havrilovi (Lumarkt MX team) zobrať si druhé a Markovi Pálovi (Bestmoto), maďarskému jazdcovi, ktorého sme na Lumarkt Cupe videli v tejto sezóne po prvý krát, prvé miesto. Havrila skončil celkovo tretí za druhým Róbertom Pivarčim.

 Matula
Matula

Osobné gratulácie víťazovi MX1 neboli možné

Ani Vladimír Kasala sa po sčítaní bodov neunúval na východ dokončiť víťazné ťaženie. Divákov v tejto kategórii zabával dakarista Štefan Svitko (Slovnaft team), ktorý predviedol bravúrne jazdy s víťazným koncom. Konečné druhé miesto získal, aj vďaka výkonu v Kechneci, Martin Bednár a tretie Michal Bašista (TRIBE MX team).

Víťazom srdečne gratulujeme a sme radi, že sme mohli byť svedkami tejto podarenej sezóny Lumarkt Cup 2014. Tvrdú zimnú prípravu a ešte lepšie budúcoročné výsledky Vám želá Lumarkt cup Team (Radka, Jogi, Michal, Robo, René a Marián).

Autor: Radka K. Mazáková Foto: Robo „Rouby“ Roľa

Pridané: 18.09.2014 Autor: radkaMazak pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Zontes motorcycles

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: hruso25
Přijde voják do cizinecké legie v poušti. Jeho nadřízený ho tam provádí a říká: "Tady je jídelna, tady jíme a tady je společenská místnost, sem se chodíme dívat na televizi." A voják se ptá: "A jak je to tady se ženskejma, máte tu nějaký?" "No, ženský tu nejsou, ale od toho máme tamhle v ohradě velbloudici." "Fuj, to nikdy!" A tak žije voják v poušti, je tam měsíc, dva měsíce a už je pořádně nadrženej a tak jde za velitelem, jestli by mu nepůjčil klíč od tý ohrady s tou velbloudicí. Tak tam jde a za hodinu přijde pořádně pokopanej a pokousanej a ptá se velitele: "To mi řekněte, jak to s tou velbloudicí děláte?" "No, sednem na ni a jedem za ženskejma do města."

Ďalšie vtipy »