Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 772 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1770
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1057)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (713)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (7 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (18)  [Verzia pre tlač] Tlač

Stojí to za to - hovorí jeden z vedúcich pretekárov All Bikers Rally

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 20.08.2015 Autor: subo
Čitatelia: 6306 [Mototuristika - Slovensko - Moto-akcia]

Napísal nám sám, mail o tom ako jazdil a aké to bolo úžasné. Takýto mail nás organizátorov All Bikers Rally vždy poteší. A tak sme ho trošku vyspovedali.

Viac info:

30.06.2015 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 7724 [Bleskovky - Predstavujeme]

-

Začal All Bikers Rally 2015 - pretek pre všetky kategórie motorkárov ktorý prebieha počas celého leta!

ŠTART! Poď jazdiť a vyhraj nový Harley-Davidson Iron! Nakopni svoj stroj, stiahni si appku do mobilu a registruj sa na web stránke.

 

'Stojí to za to' hovorí Palo, jeden z vedúcich pretekárov All Bikers Rally

ABR: Palo, ako si sa dozvedel o preteku All Bikers Rally?

Palo: O preteku som sa dozvedel od kolegu z práce. Jeho kamarát, ktorý bol v tom čase so 7150 bodmi prvý, to postoval na Facebook. Kolega vie, že jazdím, tak mi to ukázal. 
Okamžite ako som si preštudoval "O čo ide" som vedel, že tento pretek musím vyskúšať. 

Zapojili sa do preteku aj nejakí tvoji kamarati?

Nie. Popravde som sa s tým veľmi nechválil. Nechcel som aby ma niekto predbehol. Hojne som o tom hovoril len s ne-motorkármi. Taktika...  ;-) 

Ako si plánoval svoj pretek?

Cez appku All Bikers Rally. Medzi obľúbené miesta som si označil všetky, ktoré mali nad určitý počet bodov. Následne som si podľa toho, ako mi to prišlo najrýchlejšie a najlogickejšie naplánoval celú trasu. Ak boli priamo na trase aj miesta s menším počtom bodov, tak som samozrejme plánoval zastaviť sa aj na nich.

Pripravil som si motorku, pobalil veci, namontoval držiak na mobil a zaobstaral si externú nabíjačku na mobil s extrémnou kapacitou, aby som mohol mať stále zapnutú navigáciu (16hod. nepretržite) a a vyrazil som.

Skús nám popísať, ako prebiehal tvoj pretek

Zvažujem, že pôjdem svoj pretek ešte raz, tak nechcem prezrádzať nejaké podrobnosti. No môžem prezradiť, že mojou nevýhodou bol slabší motor. Naopak silnou stránkou bolo plánovanie a vytrvalosť. Začal som v piatok večer, aby som podľa plánu skončil v nedeľu na strednom Slovensku a ostal mi ešte nejaký čas na cestu domov. Jazdil som od rána do večera, bez nejakých väčších prestávok. Jazdil som v tempe a navštevoval jedno miesto za druhým. Prešiel som si aj viacerými krízami a bolesťami zadku ;-) ale všetky som prekonal a šiel ďalej. 

'Stojí to za to' hovorí Palo, jeden z vedúcich pretekárov All Bikers Rally
'Stojí to za to' hovorí Palo, jeden z vedúcich pretekárov All Bikers Rally

Na noc si sa vrátil domov, alebo si niekde prespal?

Noc som strávil v penzióne v Ružomberku a o piatej ráno som už vyrážal na prvý bod.

A o šiestej si už čekoval prvý bod?

Jasné!

Čo ťa na preteku najviac bavilo?

Boli to jednoznačne dve veci:
1. Prázdne cesty okolo tej šiestej - siedmej ráno. Napríklad úsek medzi Ružomberkom a Martinom vždy plný áut, bol skoro ráno úplne prázdny. Letel som po tej širokej ceste popri Váhu úplne sám. To bola nádhera, dokonalá sloboda = sen každého motorkára.

2. "Horské prémie" ak to tak môžem nazvať, horské priechody medzi malými mestečkami, kde sa 15km derie cesta medzi horami a kde za celý čas stretnete 2-3 autá. Nikde ani nohy, len ja a cesta. Klopíte zákruty a užívate si jazdu. Takýchto úsekov som išiel hneď niekoľko a neskutočne som som si to užíval. Oproti každému z nich je Pezinská Baba, ktorú jazdievam, malý kopček plný áut a ďalších motoriek.

Ak by si mohol, čo by si na preteku zmenil alebo vylepšil?

Asi nič. Pretek sa mi veľmi páčil. Bol to veľký zážitok. Aj keď človek nevyhrá, nie je mu to ľúto, lebo samotná jazda stojí za to. 

Čo by si odkázal organizátorom All Bikers Rally?

Aby nechali appku aktívnu po celý rok, aby ľudia mohli nesúťažne, len tak pre radosť jazdiť na všetky tie úžasné miesta po celý rok. ...aj s možnosťou "Navigovať" sa na jednotlivé body.

A čo by si odkázal všetkým motorkárom? :)

Nechoďte ten pretek… aby som mal väčšiu šancu vyhrať ja ;-).
Ak sa predsa len rozhodnete ísť, pripravte sa na jednu z najťažších, ale rozhodne najlepších moto-jázd akú ste kedy zažili.

'Stojí to za to' hovorí Palo, jeden z vedúcich pretekárov All Bikers Rally
'Stojí to za to' hovorí Palo, jeden z vedúcich pretekárov All Bikers Rally

ABR: Za organizačný team All Bikers Rally môžem prisľúbiť, že appka bude dostupná celoročne, a tak ako aj teraz, môžu ju voľne používať všetci motorkári (aj v Rally neregistrovaní).

Appku ako aj celý pretek budeme do budúceho ročníka vylepšovať a pripravujeme do aplikacií (Apple iOS a Android) aj ďalšie funkcie určené pre všetkých motorkárov, nie len pretekárov.

Palovi ďakujeme za vtipné odpovede na naše otázky a želáme jemu a aj všetkým motorkárom veľa zábavy pri jazdení All Bikers Rally.

viac info: www.allbikersrally.sk a Facebook

rasto:
All Bikers Rally team

Pridané: 20.08.2015 Autor: subo pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (7 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (18)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Zontes motorcycles

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: hruso25
Přijde voják do cizinecké legie v poušti. Jeho nadřízený ho tam provádí a říká: "Tady je jídelna, tady jíme a tady je společenská místnost, sem se chodíme dívat na televizi." A voják se ptá: "A jak je to tady se ženskejma, máte tu nějaký?" "No, ženský tu nejsou, ale od toho máme tamhle v ohradě velbloudici." "Fuj, to nikdy!" A tak žije voják v poušti, je tam měsíc, dva měsíce a už je pořádně nadrženej a tak jde za velitelem, jestli by mu nepůjčil klíč od tý ohrady s tou velbloudicí. Tak tam jde a za hodinu přijde pořádně pokopanej a pokousanej a ptá se velitele: "To mi řekněte, jak to s tou velbloudicí děláte?" "No, sednem na ni a jedem za ženskejma do města."

Ďalšie vtipy »