Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 842 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Živé sledovanie Dakar 2018::

» Dakar 2018 - 14. etapa

15:32 - Ignacio Casale vyhral Dakar 2018 v kategórii štvorkoliek.

15:20 - Matthias Walkner ide na istotu na WP1 stráca 2 min na Benavides. Benavides a Price majú medzi sebou malé rozdiely a tak vidno že bojujú o druhé miesto do posledného km.

Sumoto Brno MOTOQUAD www.foxracing.sk DS auto Indian - www.klasikmoto.sk VR46 - motosvet.sk choppermania.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Nový seriál SMF Superenduro odštartovalo Kysucké Nové Mesto

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 12.05.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1552 [Šport - Enduro]

Slovenská motocyklová federácia priniesla do sezóny 2017 nový 4-dielny seriál, ktorého preteky sa konajú pod názvom Pohár SMF SuperEnduro. Prvý pretek sa uskutočnil 6. mája v Kysuckom Novom Meste, kde si toto podujatie prišlo vyskúšať 23 pretekárov.

Miestny areál je výbornou lokalitou pre tento druh pretekov. Bývalé trialové sekcie prerobili chalani z teamu Žilina Rebels spolu s majiteľmi areálu na SuperEndurovú trať, ktorá je zaujímavá pre pretekárov a po novom zjazdná nielen na trialových, ale aj na endurových a motokrosových motocykloch. Na trati sme mali možnosť vidieť prekážky z obrovských skál, polien alebo gúm, ktoré boli naukladané v rôznych variantoch. Jedno kolo na tejto trati trvalo tým najrýchlejším približne 1:13 min. a zvládnuť ju dokázal každý zúčastnený. Nechýbali menšie pády, ale tie sa v závodnom nasadení nevyhli ani víťazom a sú súčasťou tohto športu.

Nový seriál SMF Superenduro odštartovalo Kysucké Nové Mesto
Nový seriál SMF Superenduro odštartovalo Kysucké Nové Mesto

Pretekári boli rozdelení do dvoch kategórií: Hobby a Pohár SMF. Jazdci mali možnosť sa oboznámiť s traťou v rannom tréningu, nasledovali kvalifikačné jazdy, z ktorých prví dvaja postupovali automaticky do finále a ostatní mali ešte jednu šancu v ďalšej kvalifikácií.

Zaujímavou vsuvkou bol pretek o najrýchlejšie kolo, vtedy sa na trať vydal vždy iba jeden pretekár, ktorý sa snažil zajazdiť čo najlepší čas jedného kola. Nechýbali zaujímavé ceny, ktoré boli motiváciou pre všetkých zúčastnených, a ktoré venovala spoločnosť Flux Graphix.com. Pretek o najrýchlejšie kolo dokázal vyhrať Thomas Hostinský (SVK), druhé miesto obsadil Tomáš Zboran (SVK) a tretie miesto získal Miroslav Ševela (SVK).

Hlavný pretek sa jazdil na dve finálové rozjazdy, tu sa zrátali výsledky pretekárov a z toho zišli víťazi. V kategórií Hobby prvé miesto obsadil Ján Chobot (SVK) druhé miesto získal Štefan Paver (SVK) a tretie miesto Matúš Jánoško (SVK). V kategórií Pohár SMF získal prvé miesto Thomas Hostinský (SVK), druhé miesto Miroslav Ševela (SVK) a tretie miesto Tomáš Zboran (SVK).

Víťazom a tiež aj všetkým zúčastneným patrí gratulácia a poďakovanie. Rovnako poďakovanie patrí teamu Žilina Rebels a pánovi Ľubomírovi Janoškovi, ktorí prichystali perfektné podujatie s výbornou a zaujímavou traťou, a v neposlednom rade partnerom, ktorí podporili pretek.

Enduro sezóna SMF 2017 pokračuje podujatím 13. a 14. mája MM SR Enduro v Lišove a druhým podujatím Pohár SMF SuperEnduro 28. mája vo Valčianskej doline. Všetci ste srdečne pozvaní.

Text: Jaroslav Gažo
Sekretariát SMF, 09. 5. 2017

Nový seriál SMF Superenduro odštartovalo Kysucké Nové Mesto
Nový seriál SMF Superenduro odštartovalo Kysucké Nové Mesto

Nový seriál SMF Superenduro odštartovalo Kysucké Nové Mesto
Nový seriál SMF Superenduro odštartovalo Kysucké Nové Mesto

Pridané: 12.05.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Motoshop Žubor.sk

ChopperStyle-01-2018-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: HDPOLICE

Přečtěte si vyprávění o statečnosti ženy s malým revolverem, jakou prokázala z očí do očí vůči floridskému aligátorovi. Jaký malý kalibr ji zachránil? Byla to Beretta Jetfire… Ale nechejme ji příběh vyprávět vlastními slovy:

"Šla jsem se svým manželem, se kterým jsem v rozvodovém řízení, po břehu kanálu na okraji města Fort Lauderdale (oblast známá výskytem aligátorů) a diskutovali jsme otázky majetkového vyrovnání. Najednou z kalné vody vyběhl 5metrový aligátor a řítil se na nás se široce rozevřenou tlamou s ostrými zuby. Musela to být samice, která zde měla své
hnízdo s vejci.

Kdybych s sebou neměla svou malou pistoli značky ráže 6,35 mm, už bych zde nebyla. Stačil ale jeden výstřel do kolena mého exmanžela,… Aligátor se ho zmocnil a odtáhl ho z cesty do vody. Mohla jsem zrychlenou chůzí odejít. Musím říci, že je to skutečně výborná zbraň. Zachránila mne, a když k tomu připočtu i ušetřené výlohy za soud a rozvodového advokáta, nemohu jí dostatečně blahořečit."

Ďalšie vtipy »