Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 819 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

VR46 - motosvet.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 15.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 832 [Šport - Enduro]

Uplynulý víkend 10. a 11. júna sa v Lovčici uskutočnilo už štvrté podujatie Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v Endure a Countrycrosse, popri ktorých sa konali aj pre-teky Alpe Adria, Macec Cup a taktiež aj Maďarské majstrovstvá v endure.

Preteky boli situované v Lovčici (ktorá bola aj centrom diania) a Kopernici, kde na pretekárov čakali merané testy. Do závodu sa prihlásilo 222 pretekárov, ktorí tak vytvorili silnú konkurenciu vo všetkých kategóriách. Okruh meral približne 60 kilometrov a bol rozdelený na dve časti. Štartovalo sa v Lovčici, odkiaľ sa pretekári vydali na 50 minútový prejazd do Kopernice, kde bol enduro test a prvá časová kontrola. Odtiaľ sa pretekári vracali späť, prejazd trval 55 minút a na pretekárov v Lovčici čakal crossový test a druhá časová kontrola, ktorú všetci využívali aj na servis. Hobby kategórie, veteráni a dorastenci absolvovali 2 kolá a ostatné kategórie odjazdili kolá 3.

MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017
MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017

Merané testy boli pre pretekárov zaujímavé a zároveň náročné, niektoré úseky dali zabrať aj tým najlepším a preverili pretekárov po technickej stránke. Sobotu sa od rána prášilo, čo sa však počas druhého kola zmenilo a začal poriadny lejak, ktorý trval do konca sobotného preteku. Trať sa rozblatila a niektoré úseky sa stali nezjazdné, preto ich organizátor musel pomeniť. Do nedele sa situácia zlepšila, trať obschla a počas dňa sa opäť začalo prášiť, ale už oveľa menej.

Absolútnym víťazom endura v Lovčici sa stal Štefan Svitko (SVK), ktorý dokázal vyhrať počas oboch dní aj vo svojej kategórií MM SR Enduro 2 a aj absolútne. V triede MM SR Enduro 1 zvíťazil Thomas Hostinský (SVK). V triede MM SR Junior si prvé miesto vybojoval Patrik Halgaš (SVK), ktorý počas celého víkendu podával veľmi pekné výsledky.

MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017
MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017

V triede MM SR Dorast si po lepšom výkone z druhého súťažného dňa odniesol prvé miesto Rastislav Kokavec (SVK). V tride MM SR Kadet si prvé miesto vybojoval domáci Marián Gazdík (SVK). V triede MM SR Veterán boli preteky vyrovnané, no lepšie umiestnenie z nedele vynieslo prvé miesto pre Martina Gottvalda (CZE). V triede superveterán si po dlhšej dobe vybojoval prvé miesto nestarnúci Emil Čunderlík (SVK).

MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017
MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017

V druhej výkonnostnej kubatúre v triede SP E1 si prvé miesto vybojoval Martin Smatana (SVK), v triede SP E2 získal prvé miesto pretekár z domáceho tímu Peter Kollár (SVK) a v triede SP E3 prvenstvo získal Daniel Neumann (CZE).

V triede Hobby E1 získal prvé miesto Patrik Mikuš (SVK), v triede Hobby E2 si prvé miesto vybojoval Rudolf Siklienka (SVK), a v triede Hobby E3 zvíťazil Tomáš Slávik (SVK). V triede Regionál si sily pomeralo mnoho pretekárov, ale prvé miesto získal Oto Bergendi (SVK).

V súťaži tímov si prvé miesto na domácej trati vybojoval Enduro Koperbent Team Kopernica v zložení: Jozef Marenčák, Marián Gazdík, Peter Kollár a Tomáš Bugár (všetci SVK).
V seriáli Alpe Adria zvíťazil absolútne Patrik Halgaš (SVK), druhé miesto obsadil Tomáš Zboran (SVK) a tretie miesto po súčte časov obsadil Emanuel Gyenes (HUN).

MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017
MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017

Výsledky zo súťaží Alpe Adria, maďarského majstráku a tiež celkové výsledky vo všetkých Slovenských kategóriách nájdete na stránke SMF. www.smf.sk/enduro-a-relly-vysledky/

Pretek priniesol aj niekoľko zranení, ktoré nikoho nepotešili, ale aj tie sú súčasť takto náročného športu, ako je enduro. Preto prajeme zraneným skoré uzdravenie a návrat na motocykle.

Poďakovanie patrí organizátorom, ktorí pripravili pekné a náročné preteky - Jozefovi Marenčákovi, Ing. Ivanovi Štulajterovi a všetkým ľuďom okolo, ktorí pomáhali. Všetkým sponzorom za pomoc pri preteku a neposlednom rade všetkým zúčastneným.

Sezóna SMF Enduro a CC pokračuje 1. a 2. Júla 2017 podujatím Enduro v Polomke (treba sledovať oficiálnu stránku SMF a kalendár, kvôli možným zmenám).

Pridané: 15.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

motozraz-sirava-08-2017

Letná akcia v Bikers Centre

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: FesterNZ
Traja kamaráti vylovia zlatú rybku. Ako to tak býva, každý dostane tri želania:
Prvý hneď vyhŕkne: "Chcel by som miliardu euro!". V sekunde mu zapípa mobil a na účte v banke má miliardu euro, tridsaťpäť centov.
Druhý sa zamyslí a povie: "Chcel by som byť najbohatší človek na svete!". Bums, v ruke drží certifikát o tom, že jeho netto hodnota je niekoľko sto miliárd eur.
Tretí sa uškrnie a hovorí: "Ja by som chcel, aby sa moja ľavá ruka vkuse točila dozadu." Rybka sa začuduje, ale okej, ruka sa mu krúti dokola.
"Počúvam druhé želania", hovorí rybka.
"Chcem mať za ženu tú najväčšiu šupu na svete!". Tak sa aj stane, zrazu je okolo neho omotaná strašná buchta a zamilovane na neho pozerá.
Druhý premýšľa a hovorí: "Chcel by som byť tak charizmatický a šarmantný, aby ma chcela každá žena na svete." . Tak je. Prvého žena sa v momente otočí na neho a žmurkne.
Tretí sa potmehúdsky usmieva a hovorí: "Chcem, aby moja pravá ruka vkuse rotovala dopredu!" Rybka si poškrabe plutvičkou hlavu, ale budiž, týpkovi sa točia ruky jak ventilátor.
Rybka prehovorí: "Dobre si to rozmyslite, toto je vaše posledné želanie!"
Prvý si pošrkiabe bradu a hovorí: "Chcem mať železnú imunitu, nikdy nič zlomené a byť úplne zdravý do konca života". Bum, jeho jebáky zmizli, skolióza nikde, zahodí okuliare a vybavené.
Druhý: "Chcel by som naveky mať 29 rokov, aby som nezostarol ani deň!"
Tretí sa udrbáva a hovorí: "Chcel by som, aby sa mi furt kyvkala hlava dopredu-dozadu jak retardovanému ďatľovi!".
Rybka už ani nepremýšľa a splní mu to, zatočí sa a zmizne.
Po rokoch sa všetci traja stretnú a referujú si, ako sa im žije.
Prvý neskrýva nadšenie: "Chalani, som zahojený na X generácií dopredu, vrátane najširšej rodiny. Doteraz som ani nezakašlal a tuto Ivana je v posteli jedna nenásytná štetka!!!"
Druhý pokýve hlavou: "Ja som založil niekoľko desiatok charít a ani sa to neodrazilo na mojich peniazoch. Pomáham svetu a som aj tak najbohatší široko ďaleko, plus ma ľudia lúbia. A hej, Ivana je celkom šupa v posteli, môžem potvrdiť..."
Obaja pozrú na tretieho, ktorý vchádza do miestnosti, kýve rukami jak ringišpíl a mykajúc hlavou hovorí:
"Chalani, ja som to asi dojebal... "

Ďalšie vtipy »