Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1090 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 16134
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 56% (9103)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 44% (7031)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018

 Zdieľať

Pridané: 18.07.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5129 [Šport - Enduro]

V dňoch 14. a15. júla 2018 sa konalo ďalšie podujatie MM SR Enduro v Lovčici. Pretek bol spojený s Majstrovstvami Českej republiky, Maďarským šampionátom a Alpe Adria Cupom.

Do súťaže sa prihlásilo 255 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Nemecka a Rumunska, ktorí si na jednej trati pomerali sily zvlášť vo svojich šampionátoch a zároveň aj v celkovom spoločnom hodnotení.

Video: MMSR Enduro Lovčica - Kopernica 2018

Na trati boli umiestnené dve časové kontroly, jedna prejazdová kontrola a dva merané testy. Dĺžka trate bola približne až 50 km a jeden okruh trval dve hodiny.

Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018
Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018

Prvý meraný enduro test sa nachádzal v Kopernici, bol charakteristický ťažkými technickými pasážami v lese, vyjazdenými drážkami, výjazdmi s kamením a koreňmi. Druhý test v Lovčici sa jazdil z časti po lese a z časti po miestnej motocrossovej trati. Počasie počas celého víkendu prialo jak účastníkom, tak divákom. Aj napriek tomu, že v sobotu počas posledného tretieho kola prišla menšia prietrž, ktorá našťastie veľmi rýchlo pominula.

Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018
Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018

Absolútnym víťazom v Lovčici sa stal mladý český pretekár Krištof Kouble (CZE), ktorý počas oboch dní zvíťazil a tak mu patrilo aj celkové prvenstvo. Na druhom mieste sa v absolútnom hodnotení umiestnil Patrik Markvart (CZE) a trojicu najlepších uzavrel Štefan Svitko (SVK).

Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018
Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018

Výsledky Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v jednotlivých triedach:

V triede MM SR E1 zvíťazil Marek Haviar (SVK), v triede MM SR E2 zvíťazil Štefan Svitko (SVK) a v triede MM SR E3 zvíťazil Radovan Jancík (SVK).

V triede MM SR Junior si najlepšie počínal Patrik Halgaš (SVK). V triede MM SR Kadet zvíťazil Marek Vierik (SVK) a v triede MM SR Dorast zvíťazil Miroslav Madigár (SVK). Medzi ženami si prvenstvo vybojovala Katarína Juríčková (SVK).

V triedach Slovenský pohár si pretekári počínali nasledovne: V triede SP E1 zvíťazil Tomáš Čipka (SVK), v triede SP E2 zvíťazil Peter Kollár (SVK) a v triede SP E3 zvíťazil Erik Maringa (SVK).

V triedach Hobby boli víťazi nasledovní: v triede Hobby E1 zvíťazil Peter Martinka (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Jakub Gíreth (SVK) a v triede Hobby E3 zvíťazil Samuel Slávik (SVK). V triede Regionál zvítazil Miroslav Čerňanský (SVK).

Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018
Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Lovčica 2018

Medzi najskúsenejšími v triede MM SR Veterán zvíťazil Radek Bohuslav (SVK) a v triede Superveterán zvíťazil Dušan Čipka (SVK).
V tímovej súťaži si prvé miesto vybojoval Enduro Koperbent Team v zložení: Jozef Marenčák, Radek Bohuslav, Marián Gazdík, Peter Kollár a Tomáš Bugár (všetci SVK).

Podujatie v Lovčici bolo pripravené perfektne na najvyššej úrovni. Zázemie, trať a celá atmosféra podujatia boli vynikajúce, za čo patrí poďakovanie celému Motor teamu Prievidza a ľudom, ktorí sa na podujatí podieľali. Ďalej patrí poďakovanie všetkým zúčastneným a v neposlednom rade sponzorom, ktorí pomohli pri organizovaní tohto podujatia.

Sezóna SMF pokračuje 1. a 2. septembra na podujatí MM SR Enduro v Gelnici a tiež podujatím SuperEnduro 25. augusta v Prašiciach.

Text/foto: Jaroslav Gažo Zdroj: SMF

Pridané: 18.07.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

HD-11-2023-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Pidze za otcom 5-ročny syn a pyta še, čo je politika. -Jak by som ci to vyšvetlil.,- rozdumuje ocec. "Popač synu, to je jak u nas doma: Ja som kapitalizmus, ja zarabiam peneži a nošim jich domu. Mamka, to je vlada.Tota mi peneži zobere, daco sebe a co ostane ,rozdzeli podľa vlastnoho uvažeňa. Naša služka, to je robotnicka trieda.Tota robi a my ju placime. Dzedko, to s odbory. Ten dava pozor, žeby robotnicka trieda nebola vykorisťovana. Ty sam si ľud. Pre tebe to šicko šicke robime A tvujj maly braček, tak to je naša spoločna buducnojsc. Rozumeš tomu?" Chlapčik še dluho zaduma a potom hutori: "zateľ ište neznam. Necham sebe to cez noc pejsc cez hlavu." V noci še prebudzi pre zapach, zatože joho maly bracik še pokakal. Zajdze teda do izby rodičoch.Tam špi len matka a neda še zobudzic.Chlapec idze potom do izby služky a tam vidzi otca, jak sebe so služku akurat paradne uživa. Ani jeden sebe malej postavičky nevšimne. Chlapček še smutne otoči a za rohom vidzi dzedka, jak so zaujmom sleduje cez oblak oca so služku.Ani dzedko sebe ho nevšimne.Chlapček še rozplače a idze sebe lehnuc. Rano še ho ocec pyta: "Ta už znaš, čo je to tota politika?" Chlapec mu smutne odpoveda:"Už to znam, ale je to kus inšak, jak ši mi to včera vyšvetľoval" "A jak je to ,vyšvetli mi to prošim ce?" "No, kapitalizmus zneuživa robotnicku triedu. Odbory še tomu nečinne prižiraju, zatieľ , co vlada tvardo špi. Ľud je šickym ukradnuty a naša spoločna buducnosc leži v sračkoch!"

Ďalšie vtipy »