ISSN 1336-6491 | Online: 1418 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15795)
Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Medzinárodné majstrovstvá SR v endure a Alpe Adria – Kavečany 2019

Pridané: 27.06.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3300 [Šport - Enduro]

Počas uplynulého víkendu 15. a 16. júna sa neďaleko Košíc v obci Kavečany konalo v poradí už piate
podujatie seriálu MM SR Enduro a Countrycross 2019.

Miestny organizátor v Kavečanoch po skúsenostiach z regionálnych podujatí pripravil veľmi kvalitné enduro podujatie, kde si prišlo na svoje až 187 štartujúcich pretekárov počas oboch súťažných dní. Popri seriáli MM SR tu štartovali aj pretekári jazdiaci podujatia Alpe Adria, z rôznych okolitých krajín ako napríklad Maďarsko, Rakúsko, Poľsko a podobne.

V Kavečanoch sa štartovné pole rozdelilo na dve časti, prvý štart Hobby kategórií sa uskutočnil už o 8:00 ráno a pretekári odjazdili počas jedného aj druhého dňa 3 kolá. Druhý štart bol naplánovaný na 12:00, tu si sily pomerali aj tí najlepší a prvý deň odjazdili kolá 4 a druhý deň 3.

Už podľa mnohých ohlasov sa trať na tomto podujatí pretekárom veľmi páčila a pochvaľovali si jak prejazdy tak dva merané testy, na ktorých rozhodovali súboje o najlepší čas.

Prvý meraný test bol kúsok od obce, prívlastok mal Cross test a bol natiahnutý vo väčšej časti na odklonenej lúke, ktorá hlavne v prvých kolách bola veľmi zradná a nejedenkrát prekvapila pretekárov svojimi nástrahami. Druhý meraný test bol situovaný v tesnej blízkosti depa pretekov - na miestnej lyžiarskej zjazdovke s prívlastkom Enduro test. Ten sa jazdil už zväčša v lese a nechýbali výjazdy, prejazdy cez blato či vodu a mnohé technické pasáže, ktoré vyskúšali zručnosti pretekárov.

Spomedzi všetkých súťažiacich sa v sobotu najlepšie darilo juniorskému reprezentantovi Martinovi Giertlovi (SVK), ktorý vyhral jak absolútne poradie, tak triedu MM SR E1 a tiež aj MM SR Junior. Nedeľu si prvé miesto nenechal utiecť Thomas Hostinský (SVK), ktorý ovládol aj triedu MM SR E2. Hostinskému víťazstvo z nedele zaručilo absolútne prvé miesto v súčte bodov za oba súťažné dni a víťazstvo v triede MM SR E2. V triede MM SR E1 si prvé miesto vybojoval Jakub Zahustel (SVK), ktorý sa stal po súčte bodov aj najrýchlejším juniorom. V triede MM SR E3 zvíťazil Miroslav Ševela (SVK).

Medzi ženami si najlepšie počínala Katarína Juríčková (SVK), ktorá nedala svojim súperkám šancu. V triede MM SR Kadet si prvé miesto vybojoval Rastislav Kokavec (SVK). V triede MM SR Dorast sa najlepšie darilo Richardovi Haviarovi (SVK).

Pretekári, ktorí zvíťazili v jednotlivých triedach si rovnako dobre počínali aj v súťaži Alpe Adria. V triedach kategórií Slovenský pohár sa najlepšie darilo v triede SP E1 Pavlovi Gajdošovi (SVK). V triede SP E2 zvíťazil Ľubomír Kender (SVK) a v triede SP E3 bol najrýchlejší Erik Maringa (SVK).

V triede Hobby E1 zvíťazil Miroslav Lednický (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Róbert Pivarči (SVK) a v triede Hobby E3 sa najviac darilo Erikovi Siklienkovi (SVK) z Motocross club Skýcov. V triede Regionál si prvé miesto vybojoval Patrik Maringa (SVK).

Medzi najskúsenejšími pretekármi zvíťazil v triede Superveterán Květoslav Kovář (CZE). V triede MM SR Veterán si prvé miesto vybojoval Martin Gottvald (CZE).V súťaži tímov vybojovali prvé miesto pretekári z BMT Gottbross teamu v zložení: Tomáš Čipka, Gabika Čipková, Filip Klabačka, Adam Gottwald a Martin Gottwald zloženie tímu je česko-slovenskej národnosti.

Podujatie v Kavečanoch sa nieslo vo veľmi priateľskom duchu, trať a zázemie v depe bolo pripravené výborne na veľmi vysokej úrovni, za čo patrí poďakovanie organizátorom z tímu PARTNERS RACING a ODY RACING TEAM a všetkým sponzorom, ktorí podujatie podporili. Sezóna 2019 pokračuje podujatím MM SR Countrycross v Žaškove 13. a 14. júla na domácej trati Štefana Svitka.

Pridané: 27.06.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať