ISSN 1336-6491 | Online: 1218 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15768)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

MM SR v countrycrosse – Žaškov 2017

Pridané: 18.07.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4717 [Šport - Enduro]

Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky v endure a countrycrosse sa po roku opäť konali v Žaškove, kde sa 15. a 16. júla uskutočnilo už šieste podujatie sezóny 2017.

Priaznivé počasie prilákalo na trať do Žaškova 223 pretekárov, ktorí sa chceli predviesť v tom najlepšom svetle. Celý pretek spestril štart svetovej lyžiarky Petry Vlhovej (SVK), ktorá si mimo svojich povinností prišla vyskúšať preteky na motocykli. Štartovala v kategórií Ženy a úspešne dorazila až do cieľa.

Vynovená trať v Žaškove bola veľmi zaujímavá pre pretekárov a depom sa niesla iba samá chvála na adresu týchto zmien. Na svoje si prišli aj diváci, ktorí videli niekoľko pekných súbojov medzi pretekármi a ako býva zvykom, tak v Žaškove sa zišlo nemalé množstvo ľudí, ktorých baví sledovať tento šport a hlavne svojich favoritov na trati. Zo soboty na nedeľu v noci spŕchlo v zadnej časti trate a keďže bolo v depe úplne sucho, tak to mnohých prekvapilo. Organizátor všetko zvládol a trať bola počas oboch dní prejazdná.

V absolútnom hodnotení získal prvé miesto domáci pretekár a hlavný organizátor Štefan Svitko (SVK), ktorý rovnako bezkonkurenčne zvíťazil aj v triede MM SR Enduro 2. V triede MM SR Enduro 1 získal prvé miesto Marek Haviar (SVK).

V triede MM SR Junior zvíťazil Patrik Halgaš (SVK). V triede MM SR kadet si počas oboch dní vybojoval prvé miesto a teda aj plný počet bodov Marián Gazdík (SVK). V triede MM SR Dorast zvíťazil Tomáš Vanovčan (SVK).

V triede MM SR Ženy získala prvé miesto Katarína Juríčková (SVK), ktorá počas oboch dní nedala svojím súperkám šancu.

V triede MM SR Veterán získal prvé miesto český pretekár Martin Gottvald (CZE). V triede Superveterán si vybojoval prvenstvo Emil Čunderlík (SVK).

V triede Slovenský pohár E1 zvíťazil Tomáš Hošták (SVK), v triede Slovenský pohár E2 získal prvé miesto Patrik Maringa (SVK) a v triede Slovenský pohár E3 získal prvé miesto Daniel Neumann (CZE).

V triede Hobby E1 zvíťazil Patrik Mikuš (SVK), v triede Hobby E2 získal prvé miesto Rudolf Siklienka (SVK) a v triede Hobby E3 zvíťazil Boris Vlha (SVK).

V triede Regionál si spomedzi všetkých nelicenčných pretekárov prvé miesto vybojoval Andrej Vanák(SVK). V súťaži tímov získal prvé miesto Slovnaft Rally Team.

Preteky v Žaškove dopadli na výbornú, prišlo niekoľko zahraničných účastníkov, ktorí spolu s domácimi pretekármi a veľkým množstvom divákov popri trati vytvorili peknú kulisu. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, sponzorom a v neposlednom rade organizátorom, ktorí si dali záležať na prípravách.

Sezóna SMF 2017 pokračuje podujatím SuperEnduro 29. 7. v Prašiciach.

Text, foto: Jaroslav Gažo