Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1249 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 16312
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 57% (9229)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 43% (7083)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018

 Zdieľať

Pridané: 27.03.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4829 [Šport - Enduro]

Zima ubehla ako voda a s novým rokom prišla aj nová sezóna SMF 2018. Ako zvyčajne sa pretekári po prvýkrát stretli na countycrosse v Borskom Mikuláši (24.-25.3.2018). Na miestnych pieskoch sa odjazdilo jedno z najťažších podujatí, ktoré v sezóne 2018 bolo obohatené premiérovo aj o kategóriu štvorkoliek.

Podujatie sa začalo v piatok na večer preberaním pretekárov. Do pretekov, ktoré sa tento rok v Borskom Mikuláši konali v dňoch 24. a 25. marca sa prihlásilo celkovo 275 motocyklových nadšencov a 9ti pretekári na štvorkolkách. Celkovo sa súťažilo v 18tich kategóriách a na Slovensku je už samozrejmosťou, že zastúpenie mali aj ženy. Okruh v „Borskom“ je špecifický svojim pieskovým povrchom, ktorý je veľmi náročný hlavne na kondíciu a preverí zimnú prípravu zúčastnených. Počas pretekov sa trať rozbije, vytvoria sa hlboké duny a rýchle tempo udržia len tí najskúsenejší.

MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -
MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -

Najrýchlejším pretekárom počas oboch dní sa stal Štefan Svitko (SVK), ktorý pred pretekom povedal, že sa po zranení necíti úplne pripravený, ale aj napriek tomu dokázal zvíťaziť v absolútnom hodnotení a tiež aj v triede MM SR E2. Štefan v Borskom Mikuláši jazdil hladko a bez chýb. V Kategórií MM SR E1 zvíťazil Tomáš Zboran (SVK), ktorému patrilo po víkende zhodne 4. miesto v absolútnom hodnotení. V staronovej triede MM SR E3 zvíťazil Miroslav Ševela (SVK), ktorý bral počas oboch dní 2. miesto v absolútnom hodnotení. V triede MM SR Junior zvíťazil Patrik Halgaš (SVK), predviedol vyrovnaný výkon a absolútne sa umiestnil na 3. mieste. V Kategórií Kadet prvé miesto získal Marek Vierik (SVK) a z prvých pretekov si odnáša plný počet bodov. V kategórií Ženy si prvé miesto vybojovala reprezentantka Gabika Čipková (SVK). V triede Superveterán zvíťazil Květoslav Kovář (CZE) a v triede MM SR Veterán si prvé miesto obhájil minuloročný majster Matin Gottvald (CZE).

V triede Slovenský pohár E1 vybojoval prvé miesto Martin Smatana (SVK), v triede Slovenský pohár E2 zvíťazil domáci pretekár Ladislav Bolebruch (SVK) a triede Slovenský pohár E3 si prvé miesto odniesol Erik Maringa (SVK).

MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -
MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -

V triedach Hobby boli jasní favoriti, ktorí obhájili prvé miesta v oboch dňoch. V triede Hobby E1 bol najrýchlejší Jakub Kostelanský (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Jakub Katreniak (SVK) a v triede Hobby E3 prvé miesto získal Boris Vlha (SVK). V triede Regionál zvíťazil Jakub Leskovský (SVK).

Závod štvorkoliek bol rozdelený do dvoch tried: Quad 1 v ktorej zvíťazil ostrieľaný český reprezentant Marián Klíč (CZE) a trieda Quad 2, kde zvíťazil Jozef Kohút (SVK).

MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -
MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -

Preteky v Borskom Mikuláši dopadli výborne, poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, organizátorom a samozrejme sponzorom, ktorí pomohli pri realizácií podujatia. Sezóna SMF Enduro a Countrycross pokračuje podujatím Enduro 21. - 22. apríla 2018 v Lišove. Všetci ste srdečne vítaní!

Text/foto: Jaroslav Gažo, Zdroj: SMF

Pridané: 27.03.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

HD-11-2023-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Prišol Fero domu od dohtora: „…ta mi hvarel, že zato me furt šverbi a ščipe, bo mam zlatu žilu! A taku masc mi dal, a maš mi totu zlatu žilu masirovac, Maňo. Rano i večar…“ Maňa: „Joj! Ta aľe ja ňeznam jak to mam masirovac…!“ Fero: „Ta jak?!? Šak jak ten dohtor… Kazal mi kľeknuc na štyri, ľavu ruku mi dal na ľave pľeco, pravu ruku mi dal na prave pľeco a… Do svatoho!!! To s čim me on vlastňe cali čas masiroval?!?!?

Ďalšie vtipy »