Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 785 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 2072
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1233)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (839)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 03.04.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1109 [Šport - Ostatné]

Po dôkladných diskusiách a rokovaniach medzi FIM, talianskou motocyklovou federáciou FMI a miestnym organizačným výborom medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže (ISDE) a medzinárodnej súťaže enduro vintage (EVT) bolo rozhodnuté (v súvislosti s prebiehajúcou pandémiou COVID-19 a vzhľadom na súvisiace obmedzenia), že sa tento rok ISDE v Taliansku neuskutoční, ale odkladá sa na rovnaké obdobie roku 2021.

Zdroj: SMF

Aj keď sa tohtoročná ISDE mala uskutočniť v Taliansku (oblasť medzi Lombardskom a Piedmontom) až na prelome augusta a septembra, existuje veľa ovplyvňujúcich faktorov, ktoré prispeli už teraz k rozhodnutiu o preložení 95. ročníka najstaršieho motocyklévho podujatia FIM o rok. Všetky zaiteresované strany sa dohodli, že v danej situcáii je lepšie rozhodnúť skôr ako neskôr.

ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021
ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021

Každoročne sa tejto motocyklovej olympiády, ako sa neraz ISDE nazýva, zúčastnňuje viac ako 500 súťažiacich jazdcov z viac ako tridsiatich krajín sveta, čo predstavuje rozsiahle a dlhodobé plány cestovania a logistiky a to niekoľko mesiacov pred ISDE. Okrem toho si ISDE po organizačnej stránke vyžaduje mnohomesačné plánovanie a prácu na príprave stovky kilometrov tratí, ktoré sa viažu na množstvo povolení rôznych miestnych orgánov a zainteresovaných strán. Súčasná situácia v Taliansku a priamo v danej oblasti to však veľmi nedovoľuje. S týmto vedomím sa FIM, FMI a miestny organizátor rozhodli, že v najlepšom záujme všetkých strán je preloženie tohto tímového šampionátu. Toto rozhodnutie je správne i s ohľadom na to, aby bola ISDE považovaná i naďalej za jedno z najdôležitejších podujatí v kalendári FIM.

95. ročník medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže ISDE sa bude konať v termíne 30.8.- 4.9.2021 a piaty ročník tímovej súťaže vintage enduro v dňoch 2.- 4.9.2020 v rovnakej oblasti Talianska, medzi Lombardskom a Piedmontom.

Horlivý fanúšik ISDE, prezident FIM Jorge Viegas, vysvetlil: „FIM spolu so zúčastnenými stranami museli v posledných týždňoch prijať veľa zložitých rozhodnutí, v súvislosti s prispôsobovaním sa k prebiehajúcej pandémii COVID19 a jej značného dopadu na rôzne krajiny sveta. Odloženie ISDE nebolo rozhodnutím, ktoré sme prijali ľahko, pretože vieme, aké je to dôležité pre jazdcov z mnohých krajín a tiež pre mnoho národných federácii. Vďaka veľkej spolupráci FMI a miestneho organizačného výboru však máme pocit, že sme urobili správny krok, aby sme boli spravodliví voči všetkým zúčastneným a aby sme zabezpečili, že v roku 2021 budeme môcť oslavovať 95. ročník ISDE v Taliansku."

Prezident FMI Giovanni Copioli : „Z dôvodu veľkých problémov s prepuknutím choroby Covid-19 sme museli prijať toto ťažké rozhodnutie. Odloženie ISDE 2020 na budúci rok ukazuje, že nám záleží na zdraví jazdcov. Vždy nás veľmi potešilo, že sme mali príležitosť usporiadať v Taliansku FIM ISDE - najprestížnejšie podujatie Enduro. V súčasnosti je to však správne rozhodnutie. Ďakujem FIM a jeho prezidentovi, za podporu a organizačnému výboru za usilovnú doterajšiu prácu. Už sa pozeráme na FIM ISDE 2021 v Taliansku - podujatie bude ešte vzrušujúcejšie! “

ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021
ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021

Riaditeľ komisie enduro FIM John Collins dodal: „Všetci chápeme, aké ťažké a skľučujúce bolo toto rozhodnutie pre organizátorov a Taliansku federáciu. Naše myšlienky a modlitby zostávajú v súčasnosti s Talianskom a všetkými našimi kolegami a priaznivcami. Sme presvedčení, že keď táto hrozná pandémia skončí, Taliansko uskutoční v roku 2021 nezabudnuteľný ročník ISDE. “

V mene miestneho organizačného výboru Giorgio Bandoli, Valter Carbone a Edoardo Zucca vydali spoločné vyhlásenie: „Vzhľadom na vážnu situáciu, ktorá sa vyskytla na talianskom území a vo svete, sme už pred časom začali diskusie s FIM a FMI na monitorovaní vývoja pandémie koronavírusu. Po nedávnych správach je spoločné rozhodnutie o tomto odklade absolútne nevyhnutné a musí sa urobiť aj v súvislosti s obeťami súčasnej tragédie. Budúci rok chceme zorganizovať úspešný 95. ročník ISDE v nádeji, že bude môcť pozitívne prispieť k úplnému návratu veľkolepého stretnutia enduro fanúšikov z celého sveta a prispieť i k obnoveniu cestovného ruchu v danej oblasti Talianska. Ďakujeme FIM a FMI za veľkú podporu poskytnutú v tejto veľmi ťažkej chvíli. “

SMF na tohtoronú ISDE mala pôvodne prihlásený tím v hlavnej súťaži trophy národných teamov, 7 tímov v súťaži klubových družstiev a po prvýkrát sme sa plánovali zúčastniť i v súťaži historiských vintage tímov. Pevne veríme, že sa nám na celom svete čím skôr podadrí porazíť prebiehajúcu pandémiu a celá naša spoločnosť v čo najkratšom čase prekoná nastupujúcu krízu a nám sa podarí do budúceho roku zabezpečiť všetky potrebné organizačné a finančné požiadavky pre našu účasť na tomto vrcholnom motocyklovom podujatí v Taliansku.

Pridané: 03.04.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: IvanMY
Po dlhej dobe som zase utekal pred revízorom. Najprv priamo v autobuse,potom ma ešte chvíľu naháňal aj s kolegom po vonku - až ma nakoniec za asistencie polície chytil. Musím povedať, že ho dosť naštvalo, že mám platný cestovný lístok. Ale zúriť začal až vo chvíli keď som mu povedal, že sa celú dobu iba snažím udržovať bezpečný dvojmetrový odstup.

Ďalšie vtipy »