ISSN 1336-6491 | Online: 2097 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29833
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17629)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12204)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

MotoGP 2015 - VC Ameriky - kvalifikácia

 Zdieľať

Pridané: 11.04.2015 Autor: Beal
Čitatelia: 5624 [Šport - MotoGP]

Skutočnosť, ktorú si môžeme pozrieť s oneskorením. Prvý Marquez, druhý Dovizioso a tretí Lorenzo.

Seriál článkov - MotoGP 2015:

| Seriál článkov: MotoGP 2015 |

So živými prenosmi je to čím ďalej horšie a už ani služby, ktoré si platíme, neponúkajú toľko prenosov ako ešte minulú sezónu. Taký obyčajný divák Televízie Nova Sport prípadne „predplatič“ Voyo musí čakať na záznam, čo uznáte, nie je to pravé orechové, keď inde sa už píšu detaily kvalifikácie.
No nič, nehundrime, pozrime si aspoň Live Timing a predstavujem si na základe tabuľky, čo sa asi tak na trati môže diať. Niečo málo info vieme už z medziobdobia pretekov. Napríklad, že Dani Pedrosa neštartuje, ponevač sa podrobil operácii predlaktia.

Poďme sa ale zahĺbiť do tajov tabuľky. Prvé miesto v kvalifikácii číslo jeden si zobral Iannone na Ducati časom 2:03:644 sledovaný Barberom a Viňalesom, ten však v závere kvalifikácie pritlačil na tabuľku a Barberu odsunul na tretie miesto. Do druhej kvalifikácie tak postúpil Andrea Iannone na Ducati a Maveric Viňales na Suzuki.

To sme sa už ale prehupli do druhej, zaujímavejšej kvalifikácie. Prvý s meraným kolom bol Lorenzo, lenže hneď ho odsunul Marquez, Espargaro, Rossi aj ďalší a tak sa ocitol na šiestom mieste, čo po dopísaní tohto riadku už neplatilo, lebo sa zaradil so stratou 0,124 sekundy za Marqueza. Výborne ide aj Alex Espargaro, ešte ho tak vidieť, ale jeho kolónka v tabuľke je tretia. Rossi zatiaľ so štvrtým časom a stratou + 0,367 sekundy na prvého Marca. Dovizioso potom až piaty, šiesty Pol Espargaro sledovaný Iannonem. Čím bližšie k záveru, tým zaujímavejšie. Cal Crutchlow posadil čas ešte pod Marqueza následne aj Iannone aby ich potom všetkých podliezol Jorge Lorenzo s časom 2:02.540.
Po ďalšom kole to už však neplatí, vedenie si zobral Dovizioso s Ducati, druhý Lorenzo a tretí momentálne Rossi. Marc Marquez momentálne na siedmej pozícii, pravdepodobne v boxoch. Zrejme po návrate z nich šľahol opäť najrýchlejšie kolo a dovtedy najrýchlejšiemu Dovimu vtlačil 339 tisícin sekundy.

A je tu koniec. Prvú priečku na štarte zajtrajšieho preteku má Marc Marquez s Hondou a časom 2:02.135 druhý bude Andrea Dovizioso na Ducati, tretí Jorge Lorenzo. V druhom rade potom Valentino Rossi, Cal Crutchlow a Redding.
Tak. A teraz si môžete pozrieť na Nova Sport záznam.

Pos.Num.RiderNationTeamBikeKm/hTimeGap 1st/Prev.
193Marc MARQUEZSPARepsol Honda TeamHonda342.62'02.135
24Andrea DOVIZIOSOITADucati TeamDucati339.02'02.4740.339 / 0.339
399Jorge LORENZOSPAMovistar Yamaha MotoGPYamaha333.62'02.5400.405 / 0.066
446Valentino ROSSIITAMovistar Yamaha MotoGPYamaha335.92'02.5730.438 / 0.033
535Cal CRUTCHLOWGBRCWM LCR HondaHonda337.32'02.6130.478 / 0.040
645Scott REDDINGGBREG 0,0 Marc VDSHonda334.72'02.6740.539 / 0.061
729Andrea IANNONEITADucati TeamDucati338.02'02.7920.657 / 0.118
841Aleix ESPARGAROSPATeam SUZUKI ECSTARSuzuki324.92'02.8690.734 / 0.077
944Pol ESPARGAROSPAMonster Yamaha Tech 3Yamaha338.02'03.1611.026 / 0.292
1038Bradley SMITHGBRMonster Yamaha Tech 3Yamaha338.32'03.4401.305 / 0.279

foto: motogp.com

Pridané: 11.04.2015 Autor: Beal Zdieľať

Seriál článkov - MotoGP 2015:

| Seriál článkov: MotoGP 2015 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
aci-03-main

Moto Guzzi

Aprilia-side-03-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »