ISSN 1336-6491 | Online: 1617 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15792)
Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač

Africa Eco Race 2018 v cieli

Pridané: 15.01.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3100 [Šport - Rally]

V nedeľu 14.1.2018 vyvrcholil pri Ružovom jazere neďaleko DAKARU tohtoročný 10.ročník AFRICA ECO RACE, kde štartovala i dvojica slovenských jazdcov Martin Benko a Ján Zaťko.

Seriál článkov - Africa Eco Race 2018:

Martina Benka v 12.etape zradila technika a musel bohužiaľ 2 etapy pred cieľom z rally odstúpiť, pričom bol na krásnom 3.mieste. Ján Zaťko obsadil teúnto rok v basolútnom poradí motocyklov 9.miesto a v kategórii veterán skončil na 3.mieste. GRATULUJEME!

Všetci účastníci museli dnes ráno opustiť bivak v skorých ranných hodinách, ešte pred východom slnka, aby sa postavili na štart poslednej etapy. Po 230 kilometrov spojovačky k pláži jazera Lac Rose bol štart 22km dlhého špeciálu a potom už len dojazd do cieľa jubilejného ročníka Africa Eco Race 2018. Odmenou pre všetkých v cieli boli zaiste oslavy uprostred davu miestnych obyvateľov a doprovodov jednotlivých súťažiacich.

Ján Zaťko - Africa Eco Race 2018

Medzi motocyklistami vyhral talianský jazdec Paolo CECI (KTM, 41:21:53) pred dvojicou portugalských jazdcov ANJOS OLIVEIRA Luis Miguel (PROTO, 48:48:13), OLIVEIRA Rui (YAMAHA, 54:05:20). Kompletné výsledky sú zverejnené na stránke: www.africarace.com/en/race/2018/home

Zuzana Nováčková (FB): "Jsme v ciliiii!!! Africa Eco Race 2018 dnes prave skončila. Všichni jsme cely, zdravý.. Janci dojel 9.absolútne, 3.ve třídě 450+ a 3.misto ve veteránech. Maťo bohužel závod nedokoncil z technických důvodu, Tomáš dojel 2. a to jel v Tatre sam. Všichni to jsou ohromný borci!!"

Africa Eco Race 2018

Martin Benko svoju tohtoročnú púť na Africa Eco race musel nedobrovoľne z 3.miesta ukončiť v piatkovej 12. etape, kedy jeho motocykel srácal na výkone, až sa úplne zastravil. Do bivaku v piatok už priletel vrtuľníkom. Bohužial "balei truck" s nefunkčným motocyklom neprišiel ani do sobotňajšieho rána a tak sa nemohol postaviť ani na štart predposlendnej 13. etapy. Chyba bola asi v zlom benzíne od organizátorov, viacero motoriek malo tento problém.

Gratulujeme Jancimu Zatkovi, ale i celému Slovakia Rally teamu a prajeme šťastnú cestu domov.

Pridané: 15.01.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať