ISSN 1336-6491 | Online: 2092 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15859)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10405)

8 Hours of SLOVAKIA RING 2019 - FIM EWC majstrovstvá sveta

Pridané: 14.05.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4539 [Šport - Cestné Motocykle]

Unikátna premiéra dvoch svetových seriálov predviedla cez víkend na SLOVAKIA RINGU sériu dramatických pretekov. Lámali sa dokonca aj doterajšie traťové rekordy.

Prvýkrát v histórii sa na rovnakej trati predviedli WTCR - Svetový pohár cestovných automobilov a FIM EWC Majstrovstvá sveta vytrvalostné preteky cestných motocyklov. Svetová špička na dvoch a štyroch kolesách predviedla slovenskému publiku napínavé súboje.

Races of Slovakia 2019 sa začali už vo štvrtok 9. mája tréningami a kvalifikáciami motocyklového seriálu FIM EWC. Daždivé počasie vystriedalo na záver kvalifikácie slnko a vysychajúca trať ukázala množstvo zmien v priebežnom poradí. Pole position do sobotňajších pretekov si napokon vybojoval tím YART Yamaha pred F.C.C. TSR Honda France a tretím Suzuka Endurance Racing Team. Piatok pre zmenu patril prvým tréningom a obom kvalifikáciám automobilového seriálu WTCR.

Preteky 8 Hours of SLOVAKIA RING seriálu FIM EWC odštartovali v sobotu o 12:00 štartom v štýle "Le Mans", kedy jazdci mávnutím vlajky prebehli k svojim motocyklom a vyrazili na svoju osemhodinovú púť s výmenami v boxoch. Hodinu pred koncom pretekov bol tím Honda Endurance Racing na vedúcej pozícii, potom však kvôli nehode klesol na ôsme miesto. Rakúsky tím YART Yamaha (Broc Parkes, Marvin Fritz a Niccolò Canepa) napokon zvíťazil s jednokolovým náskokom pred druhým Suzuki Endurance Racing Team.

F C C TSR Honda France - 8 Hours of SLOVAKIA RING 2019 - FIM EWC

Pódium uzavrel F.C.C. TSR Honda France, ktorého jazdec Mike Di Meglio prelomil v pretekoch doterajší oficiálny rekord okruhu a stanovil jeho novú hodnotu na 2 min 3,886 s. Triedu Superstock vyhral Junior Team Le Mans Sud Suzuki (Louis Rossi, Hugo Clère and Alexis Masbou) pred BMRT 3D Maccio Racing na Kawasaki a tretí skončil Team 33 Coyote Louit Moto. Preteky poznačil mierny dážď a niekoľko pádov bez zranení.

Výsledky: 8 Hours EWC Slovakia Ring 2019 vysledky

Yamaha MACO Racing Team

Na domácej 8 hodinovke štartoval aj slovenský tím, ktorý sa zúčastňuje aj celého seriálu FIM EWC.

Takto vyzerá zastávka v boxoch, výmena pneu a aj striedanie jazdca po 3,5h jazdy:

Tím Maco racing mal malú poruchu a po 3,5h bol na 16 mieste. Následne svoje umiestnenie vylepšoval a v cieli nakoniec obsadili 14. miesto.

Pozri viac:

20.05.2019 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 2598 [Šport - Cestné Motocykle]

-

Maco Racing Team na osemhodinvke domácom Slovakia Ringu 2019

Cez víkend sa na Slovakia Ringu uskutočnilo podujatie majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov. Na domácej pôde nechýbal ani slovenský Maco Racing Team, ktorý je súčasťou svetového šampionátu už 17 rokov.

Yamaha MACO Racing Team - 8 Hours of SLOVAKIA RING 2019 - FIM EWC

Nedeľa znovu patrila trom pretekom WTCR. Všetky poznačilo množstvo dramatických momentov a predbiehaní.

Zdroj: slovakiaring.sk a Yamaha MACO Racing Team

Pridané: 14.05.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať