ISSN 1336-6491 | Online: 1065 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 32894
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (19128)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (13766)

Články -

Zobrazujem články 3136 až 3150 z cekového počtu: 4107.

14.09.2010 - Cacao Čitatelia: 15174 [Testy a predstavenia - Test]

-

S univerzálom na trati - Kawasaki Versys

Jeden pekný slnečný víkend sa nám konečne po daždivých dňoch podarilo dostať na kilometer uzatvorenej zábavnej dráhy v Dunajskej strede. O čo sme sa pokúšali si môžete prečítať po kliknutí na nadpis.

 

13.09.2010 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 20565 [Testy a predstavenia - Oblečenie]

-

Kevlarové motodžíny – Held Ractor

Vonku sú 30 stupňové horúčavy a tvoj najcennejší majetok sa parí v textilných resp. kožených motogatiach? Že kraťasy by boli lepšie, no nie si hazadér? Riešením takéhoto problému môžu byť kevlarové rifle.

 

13.09.2010 - Beal Čitatelia: 3942 [Novinky - Čo nového v tlači]

-

Motohouse 10/2010

Dva exkluzívne testy mašín, na ktorých je zvezenie viac než radosť. Nový Norton Commando a staronová Bimota Tesi 3D - to sme museli v časáku mať.

 

09.09.2010 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 9338 [Bleskovky - PR bleskovka]

-

Ducati Bratislava sa sťahuje!

Od 10.septembra 2010 bude predajňa DUCATI BRATISLAVA sídliť na novej adrese na Trnavskej ceste v Bratislave. Nová predajňa vás privíta zľavami a akciami.

 

08.09.2010 - Varan Čitatelia: 12759 [Testy a predstavenia - Doplnky]

-

Telefón, MP3 a rádio v prilbe - Parrot SK4000

Chýba vám pri jazde na motorke pohodlne ovládateľný telefón, hudba a rádio? Odpoveďou by mala byť táto univerzálna Bluetooth handsfree sada do prilby. Poďme sa teda na ňu bližšie pozrieť.

 

07.09.2010 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 6185 [Novinky - Pozvánka]

-

POZOR - Komoča aj Megarace sa presúva o víkend neskôr!!!

Keďže areál v Komoči je pod vodou museli organizátori na poslednú chvíľu zmeniť termín oboch akcií. Staropramen Motofest a aj Megarace prekladá o víkend neskôr!!!

 

05.09.2010 - Varan Čitatelia: 10147 [Bleskovky - Šport]

-

Tragédia Moto2 v Misane: Opustil nás Shoya Tomizawa

V dnešnom preteku kategórie Moto2 veľkej ceny San Marino v Misane tragicky zahynul 19-ročný Shoya Tomizawa.

 

04.09.2010 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 5079 [Bleskovky - Predstavujeme]

-

MV Agusta F4 Frecce Tricolore

Limitovaná séria tejto krásnej Talianky vznikla na oslavu 50. výročia Aeronautica Militaire (letecký akrobatický tím).

 

04.09.2010 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 6427 [Bleskovky - Novinky]

-

Kawasaki ZX-10R SBK odhalená

Po tom, čo Kawasaki naťahovala jej priaznivcov s postupným odhaľovaním novej Ninje, nastal čas pozrieť sa na pretekársku verziu tejto žabky.

 

04.09.2010 - karol1 Čitatelia: 11066 [Novinky - Oznam]

Svedkom motonehody 2...

Je to už nejaký čas čo som napísal článok: Svedkami motonehody... Motorky vedia byť niekedy kruté, teraz sa karol1 stal viac ako len svedkom nehody.

 

03.09.2010 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 6685 [Bleskovky - Novinky]

-

Honda prichádza do roku 2011 s novými farbami

S cieľom zaujať a prilákať viac zákazníkov, Honda prináša do roku 2011 nové farebné prevedenia niektorých modelov.

 

03.09.2010 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 14748 [Bleskovky - Novinky]

-

Kawasaki vzkriesi klasiku - W800 2011

Už nejaký ten čas sa šíria klebety o vzkriesení netradičnej klasiky, modelu W650. Podľa všetkého sa budúci rok dočkáme nového retro modelu s označením W800.

 

02.09.2010 - Beal Čitatelia: 6959 [Novinky - Oznam]

-

II. Medzinárodný festival motorkárskych filmov

Pošlite svoje filmy alebo vytvorte logo festivalu a hrajte o poukážku na nákup tovaru v hodnote 200 eur.

 

02.09.2010 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 4170 [Bleskovky - Novinky]

-

Triumph „Adventure“ – potvrdené dve verzie

Triumph naťahuje a naťahuje. Do sveta vypustili ďalší kúsoček puzzle, ktorý pasuje do skladačky menom Adventure.

 

02.09.2010 - Varan Čitatelia: 8377 [Bleskovky - Šport]

-

Tomu sa vraví jazda na Koleno - Nicky Hayden po Indianapolise

Nicky Hayden do toho dáva skutočne všetko. Aj netradičný kolenný slider: jeho vlastná koža...

 

| 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 |

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »