Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1226 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 13098
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 56% (7362)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 44% (5736)
Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (12)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dážď alebo cesta do Štiavnice

 Zdieľať

Pridané: 27.08.2007 Autor: Diger
Čitatelia: 8611 [Mototuristika - Stredné Slovensko - Výlet]

Nedeľa ráno, pod mrakom, padajúce kvapky, mokrý asfalt a my.

Traja bývalí spolužiaci, kamaráti a teraz kolegovia motorkári, sme si po dlhodobom odlúčení nemohli odpustiť spoločný výlet v zložení Myrok, Diger1, MiSHo a MiSHov brat Vuliare, aj keď počasie nasvedčovalo tomu, že nám moc priať nebude.

Začalo sa ako tradične odchodom s pred nášho domu. Cesta smerovala na prvú pumpu a mohlo sa vyraziť smer Nitra. Diaľnica bola vcelku prázdna a preto sa nám šlo celkom fajn. No to sme však netušili, čo si na nás chystalo počasie na zlatomoraveckej ceste a čierny WV s BA značkou. Jemná spŕška v podobe prívalového dažďa nás prebrala a osviežila. Naša prvá zastávka bola vo Voznici, okr. Žarnovica, kde nás čakalo skvelé pohostenie pripravené mojou priateľkou.

Keďže počasie sa nie a nie umúdriť, upustili sme od svojho pôvodného plánu navštíviť Tatry. Preto sme sa rozhodli pre obed v Revištskom Podzámčí. I tu si z nás však počasie vystrelilo. Chvála Bohu až vtedy, čo sme sa schovali. Prietrž mračien nie a nie prestať. Ešte že dobrý obed aspoň sčasti vyrovnal vrásky na tvári spôsobené nepriazňou počasia.

Tu sa však počasie z nenazdajky umúdrilo a na smer Banská Štiavnica sme vyrážali bez jedinej kvapky na prilbách. Cesta bola perfektná, až na mládenca na striebornej Fábii, čo si chcel niečo dokázať. Ale na to sme už akosi zvyknutí. Posledná zastávka, nepočítajúc čerpačku v Leviciach, bola v Štiavnických Baniach, kde sme odpustili nadbytočné tekutiny a pokochali sa na Tajchách.

Potom už nasledovala cesta domov. Chýbalo už len 30 km, keď sa zrazu pred nami zjavila kolóna áut a oblak taký tmavý... Na ceste stálo asi 20 cm vody a ja som banoval, že som si nekúpil vodný skúter. Aj keď počasie ani zďaleka nezodpovedalo podmienkam na jazdu superšportom, my sme sa nenechali odradiť a riadne sme si to užili. A nehovoriac o tom, ako sme to zaklincovali večer pri žltom orosenom moku :-)

Pridané: 27.08.2007 Autor: Diger Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (12)  [Verzia pre tlač] Tlač
Yamaha-09-zar-cp2-main

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Východniar v lietadle: Znace co, Ja mám také neščesce, dze som, tam še takoj coškaj staňe… Z reproduktora sa ozve: – Lietadlo havaruje, keďže sme nad morom, každý pasažier dostane píštalku na odháňanie žralokov … Východniar začne lamentovat: – Uvidzice, budz vyfasujem píščalku bez džúrky, abo natrafim na hluchoho žraloka

Ďalšie vtipy »