Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 907 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 9470
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5510)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (3960)
Hodnotenie: (61 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (423)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Touratech Travel Event + MOTORIDE Enduro Challenge 2009

 Zdieľať

Pridané: 28.04.2009 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 22948 [Novinky - Pozvánka]

Po úspešnom prvom ročníku Touratech Travel Meeting a pozitívnych reakciách účastníkov ideme do druhého ročníka aj spolu s Motoride Enduro Challenge - jedinou XL amatérskou rally na Slovensku!

O čom to vlastne bude tento rok?

Zostaneme verní štruktúre z minulého roka, tzn. príjemné a hlavne tiché prostredie, možnosť stanovať alebo ubytovať sa a hlavne večerné premietanie DVD filmov na veľkoplošnom plátne s turistickou tématikou. Opäť sa vyhneme akémukoľvek koncertnému vystúpeniu rockovej skupiny, či davom zvedavých divákov.

http://rally.motoride.sk

Čo bude iné?

Je toho viac. V prvom rade sa zmenila lokalita. Kde to teda bude? TTM 2009 zorganizujeme v areáli autocampingu Levočská dolina. Bližšie info nájdete na www.rzlevoca.sk. Kemp poskytuje všetky druhy ubytovania - tzn. nový penzión, chatku pre väčšiu skupinu, malé dvoj- a trojmiestne chatky a hlavne obrovskú plochu pre stanovanie. Zároveň budeme mať k dispozícii reštauráciu a spoločenskú miestnosť na veľkoplošnú projekciu, čo je vynikajúce, pretože nepriaznivé počasie nás nemôže zaskočiť. Pokiaľ si chceš rezervovať ubytovanie už teraz, objednaj si ho priamo v areáli kempu na tel. č. 0903-255-440. Pre ubytovanie v penzióne (obmedzený počet lôžok) budú uprednostnení uchádzači s ubytovaním na dve noci. V každom prípade je chatiek dosť a miesta na stanovanie neúrekom.

Predbežný program premietania:

Aj tento rok sme sa pokúsili zabezpečiť osobnosti zo slovenskej a zahraničnej mototuristickej scény. V piatok je plánovaná séria krátkych filmov a celovečerná diashow vrátane diskusie na tému Irán. Minulý rok absolvovala dvojica dobrodruhov zo Slovenska cestu naprieč Iránom a podarilo sa im nazbierať množstvo kvalitného fotomateriálu. Okrem toho má hlavný interpret pripravené pútavé rozprávanie z histórie a dejín Iránu. Sobotné večerné premietanie sa bude niesť v duchu Ázie a predbežne máme sľúbenú účasť zo zahraničia. Presné info zverejníme v druhej polovici mája na stránke www.touratech.sk. Okrem toho máme naplánované rôzne sprievodné podujatia, ako napríklad kurzy prvej pomoci, GPS seminár, second-hand shop Touratech dielov, možnosť objednania tovaru za výhodnejších podmienok, testovacie jazdy na motocykloch a testovacie jazdy s rôznymi demo-výrobkami.

Sobota sa bude niesť v duchu MOTORIDE ENDURO CHALLENGE. Ako si iste dobre pamätáte, na poslednom stretnutí nám Jaro Katriňák ukázal "ako na to". Veríme, že niektorí z vás poctivo doma trénovali, pretože na druhom ročníku TTM sme si pripravili niečo vskutku zaujímavé. TTM sa bude niesť v znamení orientačnej súťaže s názvom MOTORIDE ENDURO CHALLENGE.

MOTORIDE Enduro Challenge 2009

Ukážka roadbooku z Motoraj Rallye 2008
Roadbook alias itinerár

Po zorganizovaní troch ročníkov Motoride Enduro Rally v rôznych častiach slovenska sme nabrali dostatok skúseností. Počet účastníkov a fanúšikov jazdenia OFF-ROAD na veľkých endurách však stúpa rovnako ako účastníkov našej akcie a preto už nie je možné robiť spoločné enduro výjazdy v takom počte. Presvedčili sme sa o tom aj na poslednej akcii v Dobroči, kde sa jazda v kolóne dosť naťahovala. V posledných dvoch ročníkoch bola súčasťou akcie aj krátka orientačná súťaž - jazda podľa roadbook-u.

Tento rok už to bude o inom. Pripravujeme amatérsku orientačnú rally. Výjazd v oblasti VVP Javorina, podľa papierového roadbook-u s plánovanou dĺžkou približne 100 km. Cieľom závodu bude v prvom rade dobre si zajazdiť v neznámom teréne Levočských vrchov. Akcia je určená pre cestné endurá nad 600 ccm. Pre prvý ročník sa pokúsime pripraviť menej náročnú trasu, ktorú by mal zvládnuť aj menej skúsený jazdec v teréne. To však neznamená, že na trase nebudú náročnejšie vložky a samozrejme vysoký dôraz bude kladený na navigáciu.

 Bývalý Vojenský výcvikový priestor Javorina ponúka skvelú kulisu a nádherné výhľady na tatranské končiare
Bývalý Vojenský výcvikový priestor Javorina ponúka skvelú kulisu a nádherné výhľady na tatranské končiare

Bývalý Vojenský výcvikový priestor Javorina je rozľahlou oblasťou, kde sa nenachádzajú žiadne obce. Situovaný je v Levočských vrchoch, popretkávaný mnohými cestami od úzkych asfaltiek, šotolín, až po blatisté zvažnice a to všetko na úbočiach kopcov, ktoré bežne presahujú nadmorskú výšku 1000 m.n.m. Z mnohých končiarov sú nádherné výhľady do okolia a samozrejme aj na neďaleké Vysoké Tatry.

Kategórie:

  • Cestovné endurá jednovalce nad 600 ccm
  • Cestovné endurá dvojvalce od 600 ccm do 800 ccm
  • Cestovné endurá dvojvalce nad 800 ccm

Závodu sa môžu zúčastniť amatérski jazdci bez licencie, ale aj jazdci zo závodnou licenciou. Vstup motocyklov do závodu mimo uvedených kategórii (hlavne malé objemy, začínajúci jazdci 125cc a podobne) je možný len po predchádzajúcej dohode s organizátorom závodu a to za podmienky splnenia všetkých technických a administratívnych požiadaviek, zaplatenia plného štartovného a bez nároku na umiestnenie a výhru. Uprednostňovaný budú jazdci vo vyhlásených kategóriách a počet jazdcov je limitovaný číslom 100! Ostré stroje typu Enduro a motocross na štart vpustené nebudú.

Štartovné:

Štartovné pre jazdca na jeden závod je 15 Eur a zahŕňa:

  • parkovanie auta i motocykla v areáli kempu (ubytovanie dohodnúť individuálne stan, chatky, penzión – nieje zahrnuté v cene)
  • prístup k sociálnym zariadeniam
  • roadbook – príprava trate
  • účasť v závode
  • foto a video dokumentácia

Úhrada štartovného je možná bankovým prevodom alebo vkladom na bankový účet usporiadateľa do 31.5.2009. Po tomto termíne je možné sa zaregistrovať (ak sú voľné miesta) len za zvýšený poplatok 20 Eur vyplatený v hotovosti v mieste konania závodu. Vopred neregistrovaným jazdcom nebude povolené zúčastniť sa závodu, pretože nie je možné nahlásiť ich ŠPZ a meno správcovi VVP Javorina za účelom vydania povolenia vstupu.

Číslo účtu pre úhradu štartovného: TatraBanka, a.s. 2615282111/1100.

Pri platbe štartovného prosím VŽDY uveďte VARIABILNÝ SYMBOL, ktorý obdržíte po prihlásení jazdca do závodu.Pre jazdcov z Českej republiky je možné využiť aj iný spôsob platby, kvôli vysokým medzibankovým poplatkom za medzinárodnú platbu a to nasledovne: Do klasickej obálky vložiť štartovné v EURO bankovkách, priložiť meno, štartovné číslo a zaslať klasickou poštou doporučene na adresu usporiadateľa (Ing. Tomáš Hajduch, Uherova 5, 040 11 Košice, Slovenská Republika). Je možné takto poslať štartovné aj za viac jazdcov.

Štartovné je nevratné (s výnimkou situácie, ak dôjde k zrušeniu závodu zo strany usporiadateľa).

Pár slov k roadbooku:

Roadbook alias papierový itinerár, dostane každý účastník závodu v predstihu emailom pár dní pred štartom, aby si ho mohol doma vytlačiť a pripraviť. Pokiaľ má na motocykli roadbook nainštaluje si ho tam. Ak nie je možné sa navigovať aj z papierov upevnených na nádrži systémom tzv "trhačka". V tomto prípade je neprípustné použité papiere vyhadzovať do prírody, ale je nutné ich odložiť do vrecka a vyhodiť do kontajnera v cieli závodu.

Rôzne roadbooky vyrába viacero firiem. Touratech vyrába profesionálne roadbooky, mechanické, elektrické aj podsvietené, ktoré sa používajú aj na Dakare. Tomu odpovedá pochopiteľne aj cena za vysokú kvalitu. Ďalšie firmy majú v ponuke plastové roadbooky, mechanické (napr. Acerbis). Zaujímavá cenovo dostupná je aj ponuka cizek.info.

Pravidlá Motoride Enduro Challenge:

Kompletné pravidlá súťaže, technické a administratívne požiadavky a všetko ostatné potrebné pre registráciu a účasť nájdeš v priložených pravidlách:

Pravidlá Motoride Enduro Challenge 2009

Registrácia:

Zoznam prihlásených

Akcia už bola!!!

Áno, súhlasím s podmienkami akcie, a pravidlami súťaže. Štartovné uhradím až po potvrdení zo strany organizátora t.j. po pridelení štartovného čísla.

Zoznam prihlásených

Tešíme sa na tvoju účasť!

http://rally.motoride.sk

 V apríli na trati ešte zvyšky snehu, nadmorská výška cca 1100 m.n.m. Verím, že sa sneh do štartu súťaže roztopí :-)
V apríli na trati ešte zvyšky snehu, nadmorská výška cca 1100 m.n.m. Verím, že sa sneh do štartu súťaže roztopí :-)

Mapa:

Pridané: 28.04.2009 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (61 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (423)  [Verzia pre tlač] Tlač
Moto Guzzi

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria