Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 562 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Sumoto Brno MOTOQUAD www.foxracing.sk DS auto Indian - www.klasikmoto.sk VR46 - motosvet.sk choppermania.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

ME Enduro – Štefan SVITKO – II. vicemajster Európy 2011

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 23.09.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3403 [Šport - Enduro]

Francúzske mestečko Riom es Montagne bolo od piatku 16.9. do nedele 18.9.2011 dejiskom záverečného podujatia tohtoročného seriálu majstrovstiev Európy enduro . V rámci tohto trojdňového šampionátu okrem súťaže jednotlivcov súťažili i národné a klubové tými v rámci ME družstiev – tzv. malá Európska šesťdňová.

Slovensko na podujatí reprezentovala štvorica jazdcov Štefan Svitko, Róbert Kapajčík (obaja senior E3), Miroslav Ševela (junior E2/E3) a Marek Brečka (junior E1), ktorí tvorili i národný tím Slovenska, pričom do hodnotenia krajín sa započítavali najlepšie výsledky troch jazdcov.

Pre účastníkov podujatia čakala vo Francúzsku veľmi náročná trať, ktorá preverila nie len fyzickú zdatnosť jazdcov, ale i technickú pripravenosť motocyklov. Program sa skladal z dvoch technicky ťažkých súťažných enduro dní (piatok, sobota) a nedeľňajšieho záverečného motokrosu.

S náročnosťou trate sa z našich jazdcov najlepšie popasoval náš v súčasnej dobe najlepší jazdec Štefan Svitko, ktorý obsadil v oboch enduro dňoch tretie miesto, v záverečnom motokrose mal po kolízii s holandským jazdcom Wassinkom pád, dôsledkom ktorého sa Štefanovi nepodarilo zaútočiť v hodnotení ME na prvé dve miesta a tak obsadil v konečnom poradí tohtoročného enduro šampionátu 3. miesto, t.j. pre rok 2011 vybojoval pre Slovensko titul II. Vicemajstra so stratou len 9 bodov na druhého Marka Wasiinka (NL). V triede Senior E3 sa majstrom Európy pre rok 2011 stal taliansky jazdec Maurizo Micheluz.

  Štefan SVITKO – II. vicemajster Európy 2011
Štefan SVITKO – II. vicemajster Európy 2011

V uvedenej triede senior E3 štartoval i druhý zo štvorice slovenských jazdcov Robert Kapajčík, ktorý po technických problémoch obsadil vo Francúzsku v piatok a v sobotu siedme a v nedeľu štvrté miesto, čím si zabezpečil v celkovom poradí piatu priečku.

V silnej juniorskej triede E2/E3 nás tento rok reprezentoval Miroslav Ševela, ktorý vo Francúzsku dojazdil dva krát na 8.mieste a v nedeľu v záverečnom motokrose skončil na mieste siedmom. V ME juniorov E2/E3 patrí nášmu jazdcovi 6.miesto. V tejto triede je tohtoročným európskym majstrom Daniel Mccaney z Veľkej Británie.

V triede junior E1 štartoval najmladší z našej štvorice Marek Brečka, ktorý pre zranenie po sobotňajšom páde vo Francúzsku nedojazdil a v záverečnom poradí uvedenej triedy skončil na 18.mieste z celkové počtu 31 štartujúcich juniorov. Majstrom Európy v triede junior E1 sa stal Luis Oliveira z Portugalska.

V súčte najlepších troch našich jazdcov obsadilo Slovensko v ME národných tímov pekné piate miesto, pričom zvíťazil tím Talianska pred Poľskom a domácim Francúzskom.

Konečné poradie ME enduro 2011:

Junior E1: 1.Luis OLIVEIRA (PT), 2.Guido CONFORTI (ITA), 3. Milan ENGEL (CZE)... 18. Marek BREČKA (SVK)

Junior E2/E3: 1.Daniel MCCANEY (UK), 2.Jonathan WALKER (UK), 3. Gianluca MARTINI (ITA) ... 6. Miroslav ŠEVELA (SVK)

Senior E1: 1. Paulo FELICIA (PT), 2.Christain J.SELIORD (NOR), 3. Alessio PAOLI (ITA)

Senior E2: 1. Greg EVANS (UK), 2.Micjal SZUSTER (PL), 3.Jonathan ROSSE (SUI)

Senior E3: 1. Maurizio MICHELUS (ITA), 2.Mark WASSINK (NL), 3. Štefan SVITKO (SVK) ... 5. Robert KAPAJČÍK (SVK)

Veteran: 1.Wrener MULLER (A), 2.Erik DAVIDS (NL), 3.Jens BOSSDORF (D).. 12.Dušan ČIPKA, 13. Ján ZAŤKO (obaja SVK)

Trophy teams: 1. TALIANSKO, 2. POLSKO, 3. FRANCÚZSKO, 4. HOLANDSKO, 5. SLOVENSKO, 6.NEMECKO, 7. ČR

Zdroj: SMF.

Pridané: 23.09.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač
Get Adobe Flash player

Adamoto KTM

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: HDPOLICE

Přečtěte si vyprávění o statečnosti ženy s malým revolverem, jakou prokázala z očí do očí vůči floridskému aligátorovi. Jaký malý kalibr ji zachránil? Byla to Beretta Jetfire… Ale nechejme ji příběh vyprávět vlastními slovy:

"Šla jsem se svým manželem, se kterým jsem v rozvodovém řízení, po břehu kanálu na okraji města Fort Lauderdale (oblast známá výskytem aligátorů) a diskutovali jsme otázky majetkového vyrovnání. Najednou z kalné vody vyběhl 5metrový aligátor a řítil se na nás se široce rozevřenou tlamou s ostrými zuby. Musela to být samice, která zde měla své
hnízdo s vejci.

Kdybych s sebou neměla svou malou pistoli značky ráže 6,35 mm, už bych zde nebyla. Stačil ale jeden výstřel do kolena mého exmanžela,… Aligátor se ho zmocnil a odtáhl ho z cesty do vody. Mohla jsem zrychlenou chůzí odejít. Musím říci, že je to skutečně výborná zbraň. Zachránila mne, a když k tomu připočtu i ušetřené výlohy za soud a rozvodového advokáta, nemohu jí dostatečně blahořečit."

Ďalšie vtipy »