Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1096 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 11562
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 57% (6570)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 43% (4992)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Sony Xperia Freestyle X Night 2012

 Zdieľať

Pridané: 10.11.2012 Autor: Ivan Sklenár - ivanxr125l
Čitatelia: 2849 [Šport - Freestyle MX]

Perfektné hudobné ozvučenie, svetelná šou, vôňa benzínu, dych vyrážajúce skoky a adrenalín vo vzduchu, ktorý by sa dal krájať aj tupým nožom. Búrlivé potlesky, mexické vlny a jazdci predvádzajúci divoké kreácie s motorkami vo vzduchu. Priznajme si to. Vidieť harmóniu tohto všetkého naživo je niečo úžasné!

Ako som sa k tomuto live zážitku vlastne dostal? Bola to silná niekoľko ročná túžba a trošku šťastia v súťaži na obľúbenom moto webe motoride.sk

Pondelok, začiatok študentského týždňa a znudený návrat zo školy na byt, kde ma čakalo množstvo učenia. Pred všetkými povinnosťami sa najprv chcem odreagovať a prečítať si nejaké novinky na webe. Live sledovanie o žrebovanie lístkov? Ou, tak to si pozriem, kedy? Ahá, meškám asi hodinku a pol, no nevadí, pozriem si aspoň kto to tento rok vyhral. Čože? 002, ja? Toto nieje možné! Teším sa ako malé dieťa z výhry 2 lístkov. Hneď zriaďujem mini kalendár aby som mohol začať odrátavať dni na skvelú show. Ešte zavolať do roboty, aby mi dali voľno a odpočítavanie sa môže začať (toho dňa som sa na knihy ani nepozrel).

3.11. Deň X

Dlho očakávaný deň je tu. Je síce nutné doma ešte urobiť nejaké domáce práce, no ani sa nenadejem a už musím skočiť do auta a valiť smer BA. Príchod je na chlp presne. Letíme do pokladne po lístky a šup ho do arény.

Začiatok podujatia bol priam epicky spracovaný a pretiahnutý rúškom tajomnosti. Zrazu sa z výjazdového priestoru vyvalí Káčatko a koho to nevezie na chrbte? Jeden z komentátorov podujatia sediaci za Kačkou sa drží ako kliešť a sú vítaný búrlivým potleskom prítomných. Na pódiu ho zhadzuje a štráduje si to naspäť po druhého. Junior a Marcel predstavujú v krátkosti osôbku, ktorá ich dopravila na pódium, následne porotcov, ktorými sú Jaro Katriňák, Petr Kuchař a Zdeňek Fusek. Následne spúšťajú akciu a do arény prichádzajú všetci účastníci predvádzajúc jazdu po zadnom, burcujú divákov svojimi výfukmi a je vidno, že prológ si všetci vychutnávajú.

Po krátkom úvode prichádza kvalifikačné kolo, kde predstavujú postupne všetkých účastníkov a tí zase ukazujú čo je v nich. Každý jazdec ukazuje jeden trik za druhým a robí to s takou nesmiernou precíznosťou a ľahkosťou, že bežnému smrteľníkovi to vyráža dych. Po každej jazde porota určuje body, čím sa jazdci radia do finále, do ktorého môže postúpiť len 6 jazdcov. Zo začiatku má každý určite svojho finalistu či jazdca, ktorého by rád videl vo finále. Mne sa najviac páčili dvaja jazdci, no nakoniec len jeden z nich postúpil do finále. Jedným z nich bol len 13 ročný Matej Česák, ktorý sa predviedol v tom pravom svetle a rôzne triky v jeho podaní mali ten správny šmrc. Verím tomu, že za pár rokov to natrie všetkým jazdcom v aréne pre svoj štýl. Druhým bol Daisuke Suzuki, ktorého Yamaha akosi štrajkovala no nakoniec sa mu podarilo prebojovať do finále.

Po kvalifikačnom kole prichádza prestávka, ktorá mala byť venovaná exhibícií na BMX v podaní Dušana Antalíka, no ako sa po prestávke dozvedáme, pri poslednom tréningu si zlomil nohu. Škoda, exhibícia v jeho podaní by určite stála za to.

Po krátkej prestávke bola vyhlásená elitná šestica, ktorá postúpila do finále. Postupne štartovali od toho, čo mal najmenej bodov, až po toho čo mal bodov najviac.

Daisuke-ho Yamaha asi načisto vypovedala, ale keďže medzi jazdcami vládne priateľská atmosféra, nafasoval motorku od Libora Podmola. Do samotného finále jazdci vložili svoje maximum, čo aréna aj patrične ocenila. Posledná štvorica v zložení Hannes Ackermann, Libor Podmol, Maikel Melero a David Rinaldo naozaj predviedli finále ako sa patrí a dali divákom ,,co proto“ a tí ich odmenili potleskom nielen v sede, ale aj v stoji. Zo sedadiel však divákov zodvihol Libor Podmol nie len kvôli potlesku. Pri jednom z doskokov bez rúk sa mu zatvorili riadítka a skotúľal sa na zem. Libor však nestratil duchaprítomnosť, skočil na mašinu a už aj pokračoval vo svojej jazde.

Verím tomu, že porota nemala jednoduché vybrať, ktorí z týchto výkonov bol najlepší. Tesne pred finálovým vyhlásením výsledkov si jazdci vytvorili 2 tímy po 3 jazdcov, ktorí naraz skákali vedľa seba. Tento výkon sa dá len ťažko popísať, keďže v jeden moment traja jazdci predviedli úžasný trik. Po takomto vyburcovaní arény prišlo vyhlásenie najlepšej trojice.

Vyvrcholenie, ktoré bolo predvedené formou záverečného vláčiku nenechalo na seba dlho čakať a to čo jazdci v tomto ,,vláčiku“ predviedli bolo naozaj absolútnym vrcholom úžasného večera.

Text: Ivan Sklenár - Ivanxr125l
Foto: Juraj Odin Klačko

Pridané: 10.11.2012 Autor: Ivan Sklenár - ivanxr125l Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku: