Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 790 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1676
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1006)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (670)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Marc Coma sa nezúčastní Dakaru 2013 kvôli zraneneniu ramena z Marockej Rally

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 22.12.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 3206 [Šport - Rally]

Španielsky jazdec Marc Coma si zranil rameno pri nehode na marockej rally v októbri tohto roku. Značka KTM, ktorá má 11 po sebe nasledujúcich víťazstiev na Dakare, včera oznámila, že jeden z ich top jazdcov sa v januári v Južnej Amerike na štart nepostaví.

Seriál článkov - Dakar 2013:

| Seriál článkov: Dakar 2013 |

Marc sa nestihol zo zranenia dokonale zotaviť a tak bol nútený oznámiť toto rozhodnutie. Dakar je jedno z najťažších podujatí na svete, zahŕňa viac ako 8000 náročných offroad kilometrov v Peru, Argentíve a Chille.

Dakar 2013:

21.03.2012 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5422 [Šport - Rally]

-

Dakar 2013 - Trasa zhora nadol

Trasa Dakaru 2013 bola práve predstavená a prináša viacero zmien. Štartuje sa 5. januára 2013 v Peruánskej Lime.

 

 Takto Marca v Južnej Amerike neuvidíme
Takto Marca v Južnej Amerike neuvidíme

“Marc je jeden z našich kľúčových jazdcov a spolu s Cyrilom Despresom získali posledných 7 titulov. Aj keď sme sklamaní, že nemôže jazdiť, zdravie je prednejšie. Ak nie je 100% fit, je pre neho lepšie ak na rally nenastúpi,” povedal tím manažér, KTM Alex Doringer. Coma, trojnásobný víťaz Dakaru je spolu s tímovým kolegom Despresom, považovaný za svetovú špičku rally športu.

Sklamaný Marc Coma povedal: “Pracovali sme naozaj tvrdo s lekármi a fyzioterapeutmi až do posledného okamihu, ale musíme byť realisti. Jeden zo svalov v mojom ramene mi stále spôsobuje problémy a nemám úplnú hybnosť. Toto je logické vyústenie situácie a musíme sa zmieriť s touto situáciou.”

Tím KTM ale ide každý rok na Dakar za víťazstvom. Nebude tomu inak ani tohto roku. “Vždy myslíme dopredu a máme registrovaného v ASO aj jazdca do rezervy pre takéto situácie. Bude to jazdec KTM USA - Kurt Caselli, ktorý vysadne do sedla Comovej motorky. Chceme aby šiel na Dakar bez veľkého tlaku, užil si dobrodružstvo a získal skúsenosti,” povedal Doringer.

Caselli je poprednou osobnosťou offroad scény v USA a je aktuálnym AMA National Hare and Hound šampiónom. Je viacnásobným národným šampiónom, bol členom tímu na šesťdňovej a tiež členom tímu, ktorý nedávno skončil druhý na legendárnom preteku Baja 1000. Caselli-ho štartovné číslo na Dakare ešte nebolo potvrdené.

Kurt Caselli: “Vždy bolo mojim cieľom v kariére zúčastniť sa Dakaru. Nepodarilo by sa mi to bez podpory tímu KTM. Je to neskutočné mať možnosť si zajazdiť najťažší offroad pretek na svete v sedle najlepšej motorky. Toto nie je len míľnik v mojej kariére, ale aj v mojom živote.”

Pridané: 22.12.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Dakar 2013:

| Seriál článkov: Dakar 2013 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria