Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1055 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 5617
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (3378)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (2239)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (53 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (326)  [Verzia pre tlač] Tlač

Moto Girl Trip: 03 - Egypt - Kvapkajúci olej, špinavé ruky, chutný čaj a dobrá nálada..

 Zdieľať

Pridané: 30.05.2013 Autor: kacatko
Čitatelia: 10256 [Mototuristika - Cestopis]

Čo mi neuveriteľné vyhovuje je fakt že v Egypte neexistuje striktný režim dňa. Nikto sa neriadi pravidlom, že v noci sa spí a cez deň sa žije. Spí sa keď sa musí a žije sa ďalších 2Ohodín.

Seriál článkov - Moto Girl Trip:

Video: Moto Girl Trip - Vitajte v Egypte

Spať do Alexandrie som sa vrátila po tom, čo som si už raz užila hlavný ťah do Káhiry so všetkým čo k nemu patrí. Myslím tým padajúce cukrové repy z nákladného auta, kaluže benzínu pri ktorých Vám stisne riťku, neoznačené retárdery na diaľnici, ktorá sa nedelí na pruhy tak že by ste dokázali pochopiť, ktorý preferuje akú rýchlosť. Nie.. to teda vôbec nie..

Pravý pruh je lepšie vynechávať úplne, je to krajnica na ktorej sa z ničoho nič dokáže objaviť v protismere auto, ktoré nemá zapálene svetlá, chodci, cyklisti či domáci ťahajúci vlečku s ovocím, nehladiac že autá v ich blízkosti ich obiehajú 170km rýchlosťou.

Úplne ľavý pruh je najnebezpečnejší, ale to objavíte až po vlastnej skúsenosti, keď Vás susedné auto začne vytláčať a vy zistíte že po ľavej strane máte ešte 2Ocentimetrov a potom sú obrovské betónové piliere, či 5Ocm obrubník. Ak sa Vám to raz stane, buďte si istý, že to nebol len “zlý” deň, ale taká celkom šťastne skončená realita. A dva krát sa sami seba nabudúce opýtate, či to naozaj bolo nutné netrpezlivo predbehnúť autá práve teraz a ľavým pruhom. Stredné pruhy sú fajn, máte viac priestoru na manévre, ktoré sú potrebné ako soľ, aby ste si dorazili do cieľa.
Ale viete čo je najdoležitešie? že si to užijete..!!
Minimálne tak ako ja, ste vypätý, všetky vaše zmysli sú tak vybudené, že to k vedie k stavu kľudnej a pokojnej mysle.. Nie vôbec nie ste v strese..

Periférne pozorujete okolité autá, situáciu vyhodnocujete ako celok, takže nezpanikárite hneď ako uvidíte od svojej nohy 15 cm vzdialené dvere spolujazdca, ale tom istom čase periférne uvidíte že auto po vašej pravej ruke ráta s tým že vy sa uhnite do jeho pruhu a tak sa on za hlasitého trúbenia posúva na krajnicu, kde naňho hrozia nástrahy. Nemôže riskovať večne a tak hneď ako ten blázon čo bol od Vás na chlp blízko opustí vašu úroveň a vy už nie ste v priamom ohrození, vrátite sa spať a ukončíte stresový pravo krajnicový akt tretieho vodiča.

Tí čo neverili na Boha sa aspoň na chvíľu zamyslia..
Nie preto že by to bolo také hrozné a nebezpečné, je Vám jasné že to či prežijete nezáleží celkom tak len na Vás a aj pri prehnanej predstave že ste 1OO percentne najlepší a nezlyhá Vás faktor, šanca že sa Vám nič nestane je v okruhu 70 percent.
Zrazu v prilbe otvorene rozprávate ku kravám na vlečke, prosiac ich aby sa už nechýbali viac, lebo dvierka sú prisahám pred sekundou sa otvoriť.. melóny.. cukrové repy, banány oslovujem gangy..
Prihováram sa k nim v množnom čísle, aby nikto nemohol od nešťastia vyskočiť z vlečky, že nebol pozdravený.. vyskočiť priamo na mňa!
Slušne si s každým jedným predbiehajúcim ” melónovým gangom” pozdravím a zaprajem im šťastnú cestu. Áno.. viem.. je to asi trochu zvláštne, ale myslím si že na chybe je Miška Paštéková, ktorá vo mne ešte v detstve prebudila ilúzie živých tvorov v ovocí..
Tak moc som si priala aby Mandarínka Darinka raz dorazila za svojim milým pomarančom..

V každom prípade.. Som dorazila spať do Alexanrdie, predvčerom som v Káhirskej zápche trafila jamu, ktorá na prvý pohľad vyzerala ako keby bola hlboká až do pekla.
Hyperprá mi luxusne odpružili celé telo v stúpačkách.
Hneď ako som precítila, že to ustojíme som sa modlila, aby Euphoria nemala žiadne ťažké zranenia, olej stále tečie – nie silno po kvapkách.. ale cítim že je najvyšší čas nájsť si chvílu na servis..
Či olej tečie z dôvodu, že som sa priveľmi snažila nacviciť výmenu olej a opotrebovala resp. opustila som tesniacu gumičku, alebo ako sa už raz stalo som si pri neistom pocite povedala ” račej viac ako menej” a dala som ho tam priveľa to zistím v najbližších dňoch.

Dnes sme spolu oslavovali, urobili sme si taký malý sviatok.
Euphoria mala na tacháči 2O OOO, ja som si pripila jahodovým džúsom a jej som dopriala výmenu oleja, opravu zadného svetla, doliatie chladiacej kvapaliny, výmenu vzduchového filtra, vyčistenie reťaze, kvalitný Motorexácke mazanie na reťaze – podotýkam absolútne nelepivé, čo sa naozaj nedá neoceniť pri tonách prachu a piesku ktorého ste obklopený.

Egypt - Kvapkajúci olej, špinavé ruky

Hľadala som miesto, kde by som našla to čo potrebujem, niekoho kto ma bude počúvať, kto nebude len pritakávať nech hovorím čokoľvek, niekoho kto mi dokáže pomôcť, prípadne poradiť. Ak niekedy budete prechádzať Alexandriou na motorke a budete potrebovať pomoc s hocičím ohľadne motorky, určite nesmiete minúť : MIMI ELTAIB MOTORCYCLES shop

Majiteľ je skvelý pán, chalani si Vás najprv vypočujú, potom Vám povedia svoje možnosti a nechajú Vás rozhodnúť sa, zatiaľ čo ruch v servise a obchode neutícha.
Cítite sa ako súčasť celej tej komunity ľudí, ktorí prichádzajú a odchádzajú, posedávajú pred obchodom, oddychujú zdieľajú svoje informácie a relaxujú na kľudnejšom rohu miestnej úzkej ulice. Ste jedným z nich a budete teda medzi prvými ponúknutí čajom, sviežou plechovkou pepsikoly, alebo niečím úplne iným. Nie, nemyslím to ponúkanie, ktoré poznáme všetci , že sa s Vami niekto podelí lebo vie že sa to patrí a robí.
Toto je zo srdca. Nik neprežíva tlaky, aby niečo nasilu predal. Zákazníci prichádzajú, lebo niečo chcú a potrebujú a nik ich nemusí na umelo presviedčať aby si niečo vzali či vyskúšali.
Vlastne je to preto že sú všetci priatelia.
A tak sa tam budete cítiť aj vy, ako medzi priateľmi.

Olej bol vymenený, chladiaca kvapalina doliata, brzdové svetlo svieti, Touratech kufrový nosič, ktorý mi pripučil nedočkavý vodič sme dva krát klepli kladivom a našróbovali naspať.

Egypt - Kvapkajúci olej, špinavé ruky

Haydenauky - ďakujem www.atemoto.sk/ :) - šetrím podľa všetkých rád a pokynov skúsených cestovateľov. Ešte sú chlpaté. Ozaj toho veľa nenaklopím.. Ahh.. kde sú tie časy keď ma Tatko búchnátoval po chrbte, keď v garáži videl zákrutové ojazdenie pneumatík.

Reťaz čistá a namazaná. Cítim sa lepšie, keď som videla zasa raz všetko zvnútra a mám na srdci taký ten dobrý pocit z celého dňa, príjemné strávený čas s fajn ľuďmi, priestor kedy môžete byť sami sebou a nemusíte držať meč pripravený na boj v prípade ohrozenia.

Ako by som si mohla nechať ujsť nočnú jazdu Alexandriou..

Nočná Alexandria:

V noci sa Alexandria mení na čarovné mesto. Z ulíc sa vytratia zápchy, trúbenia a stres,  smog sa strati v oblakoch a 6 000 000 mesto sa mení na zázračné. Vo vzduchu cítiť dych mora a odrážajúce sa pouličné svetlá.

A pocítite, že to či sa cítite bezpečne nezáleží od miesta, ale od ľudí ktorí sú vo vašej spoločnosti.

V noci sa Alexandria mení na čarovné mesto. Z ulíc sa vytratia zápchy, trúbenia a stres, smog sa strati v oblakoch a 6 000 000 mesto sa mení na zázračné. Vo vzduchu cítiť dych mora a odrážajúce sa pouličné svetlá.

A pocítite, že to či sa cítite bezpečne nezáleží od miesta, ale od ľudí ktorí sú vo vašej spoločnosti.


Chcem sa poďakovať všetkým ľudom, ktorí mi dnes pomohli dať mašinu opať do 100 percentného stavu bez toho, aby si chceli vziať jednu Egyptskú libru.

Ďakujem za ochotu, neuveriteľý prístup a vlastne za celý krásny deň :)

Pridané: 30.05.2013 Autor: kacatko Zdieľať

Seriál článkov - Moto Girl Trip:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (53 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (326)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria