Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 471 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 3163
Áno, to sú terény kam patrí: 58% (1836)
Nie, južná amerika je super: 42% (1327)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

In Memoriam: Milan Grégr

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 09.12.2013 Autor: gilbert
Čitatelia: 6183 [Novinky - In Memoriam]

Vždy, keď som šiel na nákupy do obchodných centier na okraji Pezinka, navštívil som jednu garáž v ktorej kraľoval človek, ktorý mal povesť machra, ktorý vie opraviť naozaj všetko.

V poslednom čase mi to akosi nevychádzalo zastaviť sa na kus reči k človeku, ktorý sa snažil každému pomôcť ako vedel. Toto sa mi vypomstilo. Už sa s ním viac nestretnem a nepokecáme o veteránoch a motorkách. Pri ostatnej ceste okolo jeho garáže som sa síce zastavil, no na bráne už bol len veniec a dole horel zapálený kahanec.

Navždy nás opustil človek, ktorý celý život venoval veteránom a motorkám obzvlášť. Bol jedným zo zakladajúcivh členov veteránskeho hnutia v Pezinku. Spolu s pánom Galánkom Milan Grégr v roku 1979 svetu predstavili pezinský klub veteránistov, ktorý v tej dobe nevyhnutne zastrešoval Zväzarm /Zväz pre spoluprácu s armádou/.

Pán Galánek zomrel už dávnejšie a preto, že mi hodne pomohol so zháňaním informácii o Manete M 90, venoval som mu práve článok o ňom. Škoda, že sa jeho printovej podoby už nedožil. Do spomínaného klubu vstupoval práve so svojim Manetom. Milan vstupoval so svojím Pérákom 350. Neboli v klube sami. Bola to partia kamarátov, ktorí si rozumeli a navštevovali sa s rovnakonaladenýmí zanietencami vetránizmu nielen na Slovensku. Do povedomia nielen českých, ale aj nemeckých a maďarských milovníkov veteránov sa dostali účasťou na ich podujatiach. V klube na takéto približovanie používali upravený autobus Škoda RTO, ktorý si vlastnoručne upravili, keď doslúžil v ČSAD.

Keďže veteránske hnutie v bývalom režime bolo podporované a zastrešované Zväzarmom, tak na pezinských veteránskych akciách sa objavovali také osobnosti ako nezabudnuteľná Eliška Junková. Zahraniční účasníci do Pezinka priviezli také svetové značky ako Bugatti, či Laurint & Klement. Pravideľne sa to dialo na každej "Malokarpatskej Veterán Rallye", či spomienkovej jazde "500 kilometrov slovenských". Malokarpatská rallye sa konala pravideľne do roku 1989. Počet členov klubu rástol a vedenia sa pozvoľna ujímali mladši členovia, no žiadne veteránske podujatie v Pezinku a okolí sa neudialo bez Milana. Bez jeho usmernení a technickej podpory sa nezaobišli ani pri "Stíhacej jazde veteránov" a samozrejme až do dnešných dní usporadúvaných akcií "Veľkej cene veteránov do vrchu Baba" a "Posledné tankovanie". V stíhacej jazde veteránov mal prsty aj ďalší nezabudnuteľný zanietenec starých vecí a môj dlhoročný kolega Mudr. V. Mareš, česť jeho pamiatke.

Milanova garáž bola vlastne nepísanou klubovňou, pretože tam nikdy nebol sám, vždy sa tam niekto zastavil a každému vedel poradiť a prakticky všetko vedel opraviť. Počnúc generálnou opravou Babetty a opravou veľkých cestárskych vozidiel končiac. Tým sa ale venoval v OSC Pezinok. Vždy, keď som sa u ňho zastavil, vždy mal niečo na pongu a opravoval. Nevyhýbal sa ani elektrospotrebičom. Dokonca mal zbierku starých telefónov z čias prevej ČSR až po prvé niekoľkokilové mobily. Na každej Veľkej cene zažiaril v koženej helme na svojom Triumphe.

Verím, že všetkým účastníkom veteránskych akcií bude chýbať a nielen im. Určite aj všetkým terajším a budúcim veteránistom tiež. Určite aj svojej rodine. Opustil nás, no neprestane nás sledovať z veteránskeho neba a verím, že všetkým zosnulým osobnostiam motorizmu tam bude pomáhať.

Pohreb bol 14.11.2013.

Pridané: 09.12.2013 Autor: gilbert pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač
Husqvarna-enduro-11-2019

Galéria ku článku:

Galéria

Adamoto Flash

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Bielyorol
Tento je správny, sorry-


Idú dvaja cigáni po ulici a zbadajú veľký bilbord s nápisom:
Bielenie za 5 € !!!
Jeden vraví druhému:
- Vyskúšame to? Vybielime sa?
Druhý na to:
- Jasné, ideme do toho. Koľko máš peňazí?
Ten prvý vraví:
- Štyri evri. A ty?
- Šesť evri. Ako to spravíme?
- No ty choď prvý, zaplatíš a dostaneš späť 1 euro a to potom dáš mne a pôjdem ja.
Tak sa dohodli, ten prvý vyšiel von biely ako stena, vyčačkaný ako to má byť a ten druhý mu vraví:
- Dik, vyzeráš nenormálne super, vyšlo to, si biely ako gadžo. Tak teraz mi daj to euro, čo si dostal naspäť, pôjdem aj ja.
A ten ¨biely¨ mu hovorí:
- Choď do piči, cigán!!!

Ďalšie vtipy »