Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 4737 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 3939
Áno, to sú terény kam patrí: 57% (2233)
Nie, južná amerika je super: 43% (1706)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač

Predstavujeme Garmin VIRB: akčnú kameru s GPS pre všetky dobrodružstvá

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 06.05.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5178 [Testy a predstavenia - Doplnky]

Áno je to tak, Garmin prichádza na trh s akčnou kamerou! Využil všetky svoje skúsenosti z desiatok miliónov outdoorových zariadení, ktoré slúžia dobrodruhom a športovcom po celej zemeguli a vytvoril zariadenie, ktoré posúva zážitok na prvé miesto. Vytvoriť kompletný záznam svojho dobrodružstva alebo rodinnej dovolenky nebolo nikdy tak jednoduché.

Garmin prichádza na trh akčných kamier s true HD 1080 kamerou VIRB™ a VIRB Elite™

VIRB je true HD 1080p akčná kamera, ktorá je kombináciou odolnosti Garmin outdoor zariadení a rozšírených možností HD videa s množstvom intuitívnych funkcií. Od extrémnych športov až po rodinné dovolenky VIRB kombinuje jedinečné funkcie, ktoré uľahčujú zachytenie dôležitých momentov v živote. Unikátny 1,4“ farebný outdoorový displej Chroma™ Vám umožní nastaviť záber, prehrávať video alebo nastaviť funkcie kamery s úplnou jednoduchosťou a nevyprázdni vašu batériu. Nahrávajte 1080p video po dobu 3 hodín na jedno nabitie! Stabilizačné funkcie a odstránenie skreslenia šošovky zaručia, že video bude vyzerať perfektne hneď po natočení. VIRB dokáže fotiť fotky s vysokým rozlíšením aj počas nahrávania videa. VIRB aj VIRB Elite umožňuje ANT+ prenos s ostatnými Garmin zariadeniami, ktoré môžete využiť ako diaľkové ovládanie. VIRB Elite okrem týchto funkcií ponúka aj WiFi, vstavané senzory a vysoko citlivé GPS a príjem dát z externých ANT+ senzorov (pulzomer, merač kadencie atď.)

Garmin VIRB akčná kamera
Garmin VIRB akčná kamera
Garmin VIRB akčná kamera
Garmin VIRB akčná kamera

Akčné kamery naberajú na popularite a VIRB “posúva latku” o niečo vyššie. Farebný displej, predĺžená výdrž batérie alebo kompatibilita s existujúcimi produktmi Garmin ho robí výnimočným na trhu. Milióny dobrodruhov, MTB cyklistov, lyžiarov, motorkárov, vodákov a pilotov pevne spojili svoje aktivity so zariadeniami Garmin. Teraz prichádza možnosť nielen zachytiť čo robili, ale aj kde a ako a podeliť sa o tieto zážitky s rodinou a priateľmi.

VIRB má štíhly aerodynamický tvar, s ktorým je radosť pracovať. Nabíjateľná lithium-ion batéria má dostatočnú kapacitu na viac ako 3 hodiny záznamu HD (1080p) na jedno nabitie a dá sa jednoducho vymeniť za druhú priamo na mieste. Objektív WideVü zachytí každú akciu a farebný displej s vysokým rozlíšením Chroma zjednoduší nastavovanie záberu, prehliadanie videa a nastavenia kamery. Displej 1,4 palca pracuje s okolitým svetlom, namiesto energeticky náročného podsvietenia, displej ožiari tak, že je dobre čitateľný aj na priamom slnečnom svetle.

Garmin VIRB akčná kamera
Displej 1,4 palca pracuje s okolitým svetlom, namiesto energeticky náročného podsvietenia. Posuvné tlačidlo na boku slúži na rýchle zapnutie kamery aj nahrávania, ovláda sa dobre aj v rukaviciach

VIRB je sám o sebe dostatočne odolný na to aby zaznamenal aj tie najextrémnejšie aktivity. Jeho odolné telo je stavané aj na ponorenie do vody 1M na 30 minút (IPX7), takže môžete bezproblémovo zaznamenávať aj aktivity ako kajak, či lyžovanie. Pre použitie vo väčších hĺbkach sa odporúča použiť obal na potápanie dostupný zo širokej škály príslušenstva. Montážny set je navyše vybavený zúbkami pre lepšie zaistenie želanej polohy aj pri veľkých vibráciách. Alebo použite adaptér pre populárne riešenia na trhu akčných kamier.

Garmin VIRB príslušenstvo
Garmin VIRB príslušenstvo
Garmin VIRB príslušenstvo
Garmin VIRB príslušenstvo

Nemusíte byť profesionálny filmár na to, aby ste natočili dobré zábery. VIRB má rozšírené funkcie, ktoré upravia obraz ešte pred tým ako začnete natočený materiál spracúvať. Digitálny stabilizátor obrazu upraví aj najroztrasenejší záber. Korekcia zakrivenia šošovky zase odstráni efekt „rybieho oka“, ktorý tak často vidno na záberoch z akčných kamier. A k tomu všetkému VIRB fotí fotky v rozlíšení 16 megapixelov aj v sekvenčnom alebo zrýchlenom režime (photo burst, time laps), dokonca aj počas videozáznamu! Micro HDMI výstup uľahčí prehrávanie videa na externom zariadení a podporovaná 64GB karta uchová až 7 hodín záznamu HD videa.

VIRB Elite

VIRB Elite má okrem všetkých spomenutých funkcií navyše vysoko citlivý prijímač GPS, akcelerometer, výškomer a WiFi. WiFi kompatibilita umožňuje spojenie s aplikáciou pre iPhone a Android smartfóny. Špecifické prednastavené profily umožňujú VIRB využívať aj pre špecifické účely ako záznam trasy, rýchlosti, prevýšenia a tepu. Tieto dáta môžete priamo vložiť do prehrávaného videa a svoj zážitok posunúť na ďalší level. Špeciálny lyžiarsky profil dokáže rozoznať či idete hore kopcom alebo dole kopcom. Na zjazdovke sa automaticky zapne záznam a na vleku alebo lanovke sa zase vypne. Tak sa môžete sústrediť na svoj zážitok a nie na ovládanie kamery.

Pozrite si v nasledujúcom videu, ako je možné vložiť do videa mapku okruhu a aj okamžitú rýchlosť jazdca na trati. Vo videu Marek Haviar + Štefan Svitko + Jakub Talaš na tréningu v Taliansku.

Video: Garmin enduro racing Taliansko 2014 - kamera Garmin Virb Elite

Garmin VIRB Elite akčná kamera s GPS
Garmin VIRB Elite akčná kamera s GPS - umožní vám uložiť záznam trasy, rýchlosť jazdy a pod do výsledného videa

VIRB dáva výhodu zákazníkom, ktorý už vlastnia zariadenia Garmin. Zariadenia Edge® 810, fēnix™, quatix™ a séria Oregon® 600 umožňujú diaľkové ovládanie nahrávania a fotenia prostredníctvom ANT+ rozhrania. Pre aktuálny zoznam zariadení použiteľných ako diaľkový ovládač navštívte garmin.com/virb. ANT+ rozhranie umožňuje aj synchronizáciu viacerých zariadení VIRB. Zapnite nahrávanie na „hlavnom“ zariadení VIRB a začnú nahrávať všetky pripojené kamery. VIRB Elite umožňuje aj pripojenie externých ANT+ senzorov ako hrudný pás na meranie tepu, snímač okolitej teploty tempe a merač kadencie.

Garmin VIRB Elite akčná kamera s GPS
Garmin VIRB akčná kamera s GPS
Garmin VIRB akčná kamera s GPS
Garmin VIRB akčná kamera s GPS

Aby bol Garmin VIRB kompletný stiahnite si aplikáciu do smartfónu na prezeranie a ovládanie VIRBU spolu so softvérom na spracovanie a upload videa vo vašom počítači.

Špeciálne funkcie

 • Hľadáčik- Nastavte si záber tak aby ste boli spokojný bez pokusov a omylov pred aj počas nahrávania.
 • Štatistiky- stlačením jedného tlačidla zistíte všetky potrebné údaje, ktoré potrebujete vedieť
 • ANT+ ovládanie- použite kompatibilné zariadenie Garmin ako diaľkový ovládač. Ovládajte jeden alebo viacej kamier VIRB pre synchronizáciu videa.
 • Spárovanie- spárujte si kamery VIRB a pri ovládaní jednej budú všetky reagovať na rovnaký povel.
 • Prehrávanie- skontrolujte si na displeji fotky alebo videá priamo počas akcie.
 • Video manažment- Vymažte neželané videá a foto bez počítača. Na náhľade sa uistíte, či mažete ten správny obsah.
 • Stabilizácia- stabilizujte roztrasené video aj pri nahrávaní z ruky.
 • Zoom- Široký záber aby vám nič neuniklo, zoom1 zaostrené na stred, zoom2 ešte viac na stred, Ultra zoom je najväčšie priblíženie s odstránením zakrivenia šošovky.
 • Korekcia šošovky- odstraňuje skreslenie spôsobené zakrivením šošovky.
 • Flip Camera – umožňuje montáž pod niečo s tým, že nahráva „nebo hore“
 • Video módy- 1080 Full HD širokouhlý záber. Výška HD zmení pomer strán pre záber zblízka, alebo ak má záber obsahovať väčší vertikálny rozmer. Rýchle HD720p/60f. Ekonomické 720p/30f zaberá menej miesta, ale je to stále HD. Super Slow motion 120f pre naozaj spomalené zábery. Time Lapse pre dlhé zábery (ako napr. západ slnka)
 • 16 MP fotografie- s možnosťou rýchlych sérií foto burst
 • Foto časovač- časovač na oneskorenie záberu
 • Prehrávanie videa- pripojte VIRB primo k vašmu televízoru cez HDMI a prehrávajte video
 • Mikrofón- okrem vstavaného môžete pripojiť aj externý
 • WIFI – diaľkové ovládanie a prezeranie videa na smartfóne
 • GPS a eterné senzory- všetko sa nahráva na SD kartu. Rýchlosť, vzdialenosť, prevýšenie, čas, preťaženie G, tep, teplota a kadencia.
 • Prístrojový panel – všetky štatistiky môžete vidieť priamo na displeji. Denný čas, čas západu/východu slnka, čas odkedy bola kamera zapnutá, celková vzdialenosť, celkové prevýšenie, max. rýchlosť, priemerná rýchlosť a rýchlosť pohybu, max. preťaženie G, max. min. a aktuálne hodnoty tepu, kadencie, teploty a prevýšenie
 • Vyrovnanie- uistite sa , že vaša kamera je nainštalovaná v rovine.
 • Automatické nahrávanie- Automatické nahrávanie videa keď sa hýbete, alebo nahrávanie na svahu, len keď idete dole kopcom.

Garmin VIRB a VIRB Elite je už v predaji. Doporučená maloobchodná cena VIRB je 299 € a Virb Elite 399 €.

Garmin VIRB akčná kamera s GPS
Virb môžete diaľkovo ovládať z navigácie Garmin a iných kompatibilných zariadení alebo z mobilu

Pridané: 06.05.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria