Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 679 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1733
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1033)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (700)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (8)  [Verzia pre tlač] Tlač

Števo Svitko továrenským jazdcom Honda HRC?

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 30.09.2015 Autor: Peter Haršáni - Haro
Čitatelia: 7436 [Šport - Rally]

Takto pred rokom som písal o sobáši zabezpečovacieho tímu Speedbrain a továrenskej Hondy pre Dakar. Spolupráca sa osvedčila natoľko, že šéf Speedbrainu Wolfgang Fischer má relatívne voľnú ruku pri určovaní jazdeckej zostavy.

Seriál článkov - Dakar 2016:

| Seriál článkov: Dakar 2016 |

KTM má jasnú stratégiu ohľadne jazdeckej zostavy na Dakar: vždy uprednostňuje predaje. Pretože je hlavne producentom off motoriek, pri výbere jazdcov sa riadi okrem výkonnosti aj národnosťou pretekára. Tak nemá šancu na členstvo v továrenskom tíme napríklad Slovák. Predaj KTM-iek je u nás tak nízky, že sa tým nikto nebude ani teoreticky zaoberať. Oranžoví súdruhovia vedia, že v prípade výhry Dakaru by u nás nepredali 50 nových motoriek, ale 55.

HRC tím
HRC tím

Honda ide na to inak. Nosným segmentom nie sú endurá, jej ide na Dakare o číru prestíž a preto požaduje najvyššiu trofej. Dokonca za akýchkoľvek podmienok, nezáleží odkiaľ jazdec pochádza.

Wolfgang Fischer - šéf Speedbrainu
Wolfgang Fischer - šéf Speedbrainu

“Waffi” Fischer má povesť lovca talentov. Dokáže odhadnúť potenciál pretekára vopred s malým počtom omylov. Nie nadarmo je v pozícii hlavného manažéra. Športové oddelenie HRC Honda prikývlo na jeho poslednú požiadavku a po určitom váhaní mohol osloviť Števa Svitka.

Aká bola ich predstava? Števo mal nastúpiť ako dvojka pre Goncalvesa s plnou továrenskou podporou Hondy. Vlastne mal byť továrenským jazdcom okrídlenej značky na plný úväzok. Po prvom, skúšobnom ročníku by sa uvidelo.

Štefan Svitko
Štefan Svitko

Lenže kontaktný telefonát a až o pár dní ten pozývajúci na pohovory prišiel neskoro. Števo už nemohol viac čakať, práve odchádzal na sústredenie do Chorvátska. To by nič neznamenalo, akciu bolo možné zrušiť. Ale Slovnaft, ako generálny partner už rozbehol promo a nebol schopný urobiť dohodu s Hondou. Tá oficiálne podporuje Motul a pre Slovnaft nie je miesto v zozname sponzorov. HRC by dovolilo príchod Števa dokonca aj bez vlastného sponzora, no čas už priveľmi pokročil. Platné zmluvy a dohovory nemôže proste hodiť za hlavu, preto zostala ponuka zatiaľ akceptovaná oboma stranami, no nedoriešená.

Dvere do Hondy nie sú ešte zatvorené. Obaja zúčastnení sa stretnú v Maroku. Števo totiž odchádza za pár dní na Merzouga Rally 2015 a hneď po nej štartuje v rovnakej lokalite Oilybia Rally, kde preteká zase Speedbrain. Tam prebehnú osobné jednania Fischer – Svitko, hoci Wolfgang chcel štart Števa už na Oilybii 2015.

Škoda, že ponuka neprišla na začiatku leta. To by dnes Slovensko malo istého továrenského jazdca vo svetovom tíme po prvý raz v histórii. Takto máme nádej, ktorá stále žije. Dúfam, že ťažké rozhodnutia obe strany zvládnu a Števo sa posunie bližšie k pódiu na Dakare. V polovici októbra budeme múdrejší.

Honda CRF450 Rally
Honda CRF450 Rally

Text. Haro, foto: internet

Pridané: 30.09.2015 Autor: Peter Haršáni - Haro pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Dakar 2016:

| Seriál článkov: Dakar 2016 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (8)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Zontes motorcycles

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: hruso25
Přijde voják do cizinecké legie v poušti. Jeho nadřízený ho tam provádí a říká: "Tady je jídelna, tady jíme a tady je společenská místnost, sem se chodíme dívat na televizi." A voják se ptá: "A jak je to tady se ženskejma, máte tu nějaký?" "No, ženský tu nejsou, ale od toho máme tamhle v ohradě velbloudici." "Fuj, to nikdy!" A tak žije voják v poušti, je tam měsíc, dva měsíce a už je pořádně nadrženej a tak jde za velitelem, jestli by mu nepůjčil klíč od tý ohrady s tou velbloudicí. Tak tam jde a za hodinu přijde pořádně pokopanej a pokousanej a ptá se velitele: "To mi řekněte, jak to s tou velbloudicí děláte?" "No, sednem na ni a jedem za ženskejma do města."

Ďalšie vtipy »