ISSN 1336-6491 | Online: 1730 | Redakcia

Spolu odpovedi: 25764
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15611)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10153)

Sezóna SMF 2016 odštartovala v Borskom Mikuláši - rekordný počet pretekárov na country crosse

Pridané: 24.03.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5124 [Šport - Enduro]

Uplynulý víkend bola odštartovaná motocyklová sezóna SMF 2016 úvodným podujatím country crossu v Borskom Mikuláši. Podujatie bolo i úvodným podujatím seriálu MAXXIS medzinárodné majstrovstvá SR v endure a country crosse 2016. Na podujatí sa v oba súťažné dni predstavilo celkom 310 jazdcov zo Slovenska, ČR a Poľska.

Po zimnej prestávke sa už všetci tešili na tradičné úvodné podujatie na pieskovej trati, ktorý organizuje Rally cross klub Borský Mikuláš. Už pred začiatkom súťaže organizátor sľúbil niekoľko zmien na trati a tento fakt prilákal aj poriadny počet pretekárov. Nakoniec sa na štart postavilo až 307 jazdcov bojujúcich v troch výkonnostných triedach MM SR, Slovenský pohár a Pohár SMF.

Country cross Borský Mikuláš 2016

Nová sezóna prilákala okrem množstva jazdcov aj množstvo divákov, pre ktorých organizátor pripravil veľmi pekné zázemie s možnosťou bohatého občerstvenia a zaujímavými úsekmi trate v centre dejiska podujatia. Trať bola dobre pripravená, v sobotu ráno dokonca aj pekne zrovnaná a natiahnutá z časti na nových úsekoch. Miestami bol piesok ľahší a miestami ťažší. Pretekárom dali zabrať jemné piesky v bani, ktoré boli veľmi náročné na prejazd. V nedeľu sa jazdilo v opačnom smere, na trati sa vytvorili už naozaj hlboké duny a na oddych nebolo miesto.

Pikoškou a veľkou zaujímavosťou bol štart Štefana Svitka v triede E1, kde sedlal štvortaktnú 250-tku. Števo dokázal bezkonkurenčne vyhrať obidva dni a ukázal, že aj na malom obsahu je neporaziteľný. V absolútnom hodnotení sa za obidva dni postavil na druhé miesto Thomas Hostinský a trojicu najlepších uzavrel Miroslav Ševela, ktorý v novej sezóne presedlal na nový stroj a to na štvortaktnú KTM 450.

Štefan Svitko si v úvode nedeľňajšieho dekorovania víťazov prevzal z rúk viceprezidenta SMF pre EaR Petra Lazara malé poďakovanie komisie EaR SMF za vynikajúce 2. miesto na tohtoročnej rely Dakar 2016 a to víkendový wellnes pobyt, ktorý platí i pre ďalších členov jeho Slovnaft teamu.

Taktiež nás všetkých potešil vzrastajúci záujem o disciplínu enduro medzi ženami, v Borskom Mikuláši sa predstavilo päť dievčat, ktoré bojovali o body v samostatnej triede žien.