Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1367 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | BIKE ROKA 2019 | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 677
Áno, to sú terény kam patrí: 60% (409)
Nie, južná amerika je super: 40% (268)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Country cross v Morovne - o tituloch majstrov MM SR 2013 rozhodnuté!

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 03.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4823 [Šport - Enduro]

Za účasti 168 jazdcov zo Slovenska a ČR sa v dňoch 30.8.-1.9.2013 uzatvoril tohtoročný seriál medzinárodných majstrovstiev SR, Slovenského pohára a Pohára SMF v country crosse a endure jednotlivcov. Kalendár podujatí bol z organizačných dôvodov a z dôvodu reprezentácie na tohtoročnej šesťdňovej na Sardínii, kde štartuje slovenský juniorský tím upravený a tak sa boje o posledné body do seriálu uskutočnili v Morovne už tento víkend.

Pretek sa niesol v súboji Štefan Svitka a Thomasa Hostinského o titul absolútneho medzinárodného majstra, v ktorom po Morovne vyšiel víťazne opätovne Štefan Svitko (397 bodov) , ktorý sa stal i pre rok 2013 absolútnym majstrom SR (bez rozdielu tried) s rovnakým počtom bodov ako druhý Thomas Hostinský. O Štefanovom titule rozhodol vyšší počet získaných víťazstiev v seriáli. Na treťom mieste skončil Jaroslav Štrbek. V uvedenom poradí skončili jazdci v absolútnom poradí i v Morovne.

V MM SR trieda E1 v Morovne zvíťazil Lukáš Rosina pred druhým Michalom Drevenákom a tretím Tomášom Zboranom. V konečnom poradí MM SR danej triedy E1 sa pre rok 2013 stal majstrom Michal Drevenák, na druhom mieste skončil Lukáš Rosina a bronzová priečka v tejto sezóne patrí Tomášovi Zboranovi.

V triede E2 MM SR v Morovne zvíťazil v oba súťažné dni Štefan Svitko, Thomas Hostinský bol v cieli v sobotu i v nedeľu na druhom mieste a v súčte dvoch súťažných dní si bronz v Morovne vybojoval Marek Giertl . V konečnom poradí šampionátu danej triedy E2 patrí titul 2013 Thomasovi Hostinskému, vicemajstrom danej triedy je Štefan Svitko a druhým
vicemajstrom Marek Giertl.

Štefan Svitko - Country cross - MM SR 2013 - Morovno
Štefan Svitko - Country cross - MM SR 2013 - Morovno

Medzi najsilnejšími motorkami v triede E3 patrilo v Morovne víťazstvo Zlatkovi Novosádovi, ktorý sa do peletónu MM SR vrátil v závere sezóny. Na druhom mieste skončil Jaroslav Štrbek a tretí bol Adam Šipikal. Titul medzinárodného majstra SR v E3 ide do Pov.Bystrice, nakoľko ho získal Jaroslav Štrbek, striebro patrí Miroslavovi Mačajovi a bronz Erikovi Marengovi.

Jaroslav Štrbek - Country cross - MM SR 2013 - Morovno
Jaroslav Štrbek - Country cross - MM SR 2013 - Morovno

V triede dorastencov v Morovne zvíťazil Martin Giertl pred Júliusom Švantnerom aMartinom Bilikom. V konečnom poradí bol jasným majstrom už pred Morovnom Ján Strapec, druhá priečka patrí víťazovi z Morovna Martinovi Giertlovi a tretia Júliusovi Švatnerovi.

Medzi juniormi patrilo bol ako v Morovne i celkovo jasným víťazom Thomas Hostinský. V Morovne sa spolu s Thomsom na stupne víťazov postavil Lukáš Rosina na druhom a Tomáš Zboran na treťom mieste.

Konečné poradie danej triedy je :

1.Thomas Hostinský, 2. Jakub Juríček, 3. Dušan Paulen . Uvedení traja jazdci sú, spolu s Lukášom Rosinom nomonovaní do slovenského juniorského tímu, ktorý nás bude reprezentovať na ISDE 2013 na Sardínii.

Vo veteránoch zvíťazil v Morovne i celkom v seriáli danej triedy domáci jazdec Jozef Marenčák. Na druhú priečku sa v Morovne postavil český jazdec s licenciou SMF Radim Drlík a na tretiu Květoslav Kovář (ČR-lic.SMF), ktorý si vyjazdil i titul vicemajstra SR pre rok 2013. V konečnom hodnotení danej triedy patrí bronz Dušanovi Čipkovi.

Kompletné výsledky všetkých tried MM SR, Slovenského pohára a Pohára SMF – tried hoby budú zverejnené na stránke www.smf.sk/enduro-a-relly-vysledky/

Tohtoročná „enduro“ sezóna SMF vyvrcholí záverečným podujatím v country crosse dvojíc, ktoré sa uskutoční v Liptovskom Petri 12.-13.10.2013.

Na ISDE 2013, ktorá sa ide na Sardínii 30.9.-5.10.2013 bude štartovať juniorský trophy team v zložení: Thomas Hostinský, Dušan Paueln, Jakub Juríček, Lukáš Rosina. Okrem JTT sa na štart postaví jeden slovenský klubový team Enduro Motoklub Malé Trakany v zložení Emil Čunderlík, Ján Zaťko a Miroslav Máčaj.

SERIÁL MM SR 2013 – konečné medailové poradie v jednotlivých triedach:

E1: 1. Michal Dreven (322b.), 2. Lukáš Rosina (306b.) 3.Tomáš Zboran (296b.)
E2: 1. Thomas Hostinský (405b.),2. Štefan Svitko (397b.), 3. Marek Giertl (348b.)
E3: 1. Jaroslav Štrbe (427b.), 2. Miroslav Máčaj (278b.) 3. Erik Maringa (272b.)
Absolútne: 1. Štefan Svitko (397b.), 2.Thomas Hostinský (397b.), 3.Jaroslav Štrbek (347b.)
Dorast: 1. Ján Strapec (376b.) 2.Martin Giertl (336b.), 2.Július Švantner (335b.)
Junior: 1.Thomas Hostinský (450b.), 2. Jakub Juríček (305b.) 3.Dušan Paulen (223b.)
Veterán: 1.Jozef Marenčák (403b.), 2.Kvétoslav Kovář (358b.) 3.Dušan Čipka (302b.)
Pohár SMF – KADET: 1.Denis Račko (416b.) 2. Ján Giertl (281b.) 3. Róbert Cigánek (231b.)
Pohár SMF – SUPERVETERÁN: 1.Emil Čunderlík (450b.) 2.Ján Zaťko (340b.) 3.Peter Leskovjanský (302b.)

Zdroj:SMF

Pridané: 03.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Adamoto KTM

Adamoto KTM

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: milovin
Slovenčina a matematika sú úzko prepojené:
Úvod do problematiky: Kanibali chytia Američana, Rusa a Slováka.
Náčelník hovorí: "Máte týždeň na to, aby ste mi povedali také číslo, aké som ešte v živote nepočul.
Inak vás zožerieme."
Po týždni predstúpi Američan a vraví: " 500 miliónov kvardiliriárd biliónov."
Náčelník: "Uff, to bolo dobré, ale už som to počul, preto ťa zožerieme."
Rus: "Nekonečno tri." Náčelník: "No, to bolo lepšie, ale aj to som už počul, preto aj teba zožerieme."
Slovák: "Pokokot." Náčelník: "Pokokot? A to je koľko?" Slovák: "To je odtiaľto až hentam do piče."
Vedecky pohľad na vec: " POKOKOT" Slovo pokokot , napriek prvému dojmu nie je žiadna nadávka .
Slovo "pokokot" je jedným zo slov, ktorým sa vďaka bohatému fondu slovenského jazyka dá vyjadriť matematická hodnota, ktorá nie je ani číslo, ba ani prvočíslo.
Slovo pokokot znamená niečo medzi veeeľa až nekonečnom. Je to zároveň slovo, ktoré nám, Slovákom, môžu iné kultúry iba závidieť a môže sa označiť ako skvostný slovenský slovný endemit. Na západnom slovensku, najmä v Bratislave sa ako miernejšia forma používa slovo "mrťe" (dôraz na mäkke Ť).
Inak slovom pokokot sa dá napríklad vyjadriť aj výška napadnuté ho snehu, prípadne hĺbka vody...
Už pred 60-timi rokmi mali prostí ľudia pokokot problémov a životných priekov, s ktorými sa museli deň čo deň zaoberať . Slovo " pokokot" sa tak časom rozšírilo po celom Slovensku. Najnovšia správa zo sveta hovorí, že populárna slovenská fyzikálna jednotka " pokokot" bude v krátkej dobe zaradená do medzinárodnej SI sústavy základných fyzikálnych jednotiek.
Zistilo sa totiž, že sa bez nej nezaobíde Európa ba ani Amerika. Európsky parlament má napríklad " pokokot " poslancov a berú "pokokot " peňazí, americký prezident má pred voľbami " pokokot " sľubov a o uplatnení v Číne ani nehovorím, je ich proste ...... pokokot ......
Prajem Ti pokokot krásnych dní.
ešte mi napadlo - 100 pokokotov = plnápiča Tak to je parádne až pokokot !

Ďalšie vtipy »