ISSN 1336-6491 | Online: 1401 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15607)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10151)

Country cross v Morovne - o tituloch majstrov MM SR 2013 rozhodnuté!

Pridané: 03.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 7314 [Šport - Enduro]

Za účasti 168 jazdcov zo Slovenska a ČR sa v dňoch 30.8.-1.9.2013 uzatvoril tohtoročný seriál medzinárodných majstrovstiev SR, Slovenského pohára a Pohára SMF v country crosse a endure jednotlivcov. Kalendár podujatí bol z organizačných dôvodov a z dôvodu reprezentácie na tohtoročnej šesťdňovej na Sardínii, kde štartuje slovenský juniorský tím upravený a tak sa boje o posledné body do seriálu uskutočnili v Morovne už tento víkend.

Pretek sa niesol v súboji Štefan Svitka a Thomasa Hostinského o titul absolútneho medzinárodného majstra, v ktorom po Morovne vyšiel víťazne opätovne Štefan Svitko (397 bodov) , ktorý sa stal i pre rok 2013 absolútnym majstrom SR (bez rozdielu tried) s rovnakým počtom bodov ako druhý Thomas Hostinský. O Štefanovom titule rozhodol vyšší počet získaných víťazstiev v seriáli. Na treťom mieste skončil Jaroslav Štrbek. V uvedenom poradí skončili jazdci v absolútnom poradí i v Morovne.

V MM SR trieda E1 v Morovne zvíťazil Lukáš Rosina pred druhým Michalom Drevenákom a tretím Tomášom Zboranom. V konečnom poradí MM SR danej triedy E1 sa pre rok 2013 stal majstrom Michal Drevenák, na druhom mieste skončil Lukáš Rosina a bronzová priečka v tejto sezóne patrí Tomášovi Zboranovi.

V triede E2 MM SR v Morovne zvíťazil v oba súťažné dni Štefan Svitko, Thomas Hostinský bol v cieli v sobotu i v nedeľu na druhom mieste a v súčte dvoch súťažných dní si bronz v Morovne vybojoval Marek Giertl . V konečnom poradí šampionátu danej triedy E2 patrí titul 2013 Thomasovi Hostinskému, vicemajstrom danej triedy je Štefan Svitko a druhým
vicemajstrom Marek Giertl.

Štefan Svitko - Country cross - MM SR 2013 - Morovno

Medzi najsilnejšími motorkami v triede E3 patrilo v Morovne víťazstvo Zlatkovi Novosádovi, ktorý sa do peletónu MM SR vrátil v závere sezóny. Na druhom mieste skončil Jaroslav Štrbek a tretí bol Adam Šipikal. Titul medzinárodného majstra SR v E3 ide do Pov.Bystrice, nakoľko ho získal Jaroslav Štrbek, striebro patrí Miroslavovi Mačajovi a bronz Erikovi Marengovi.

Jaroslav Štrbek - Country cross - MM SR 2013 - Morovno

V triede dorastencov v Morovne zvíťazil Martin Giertl pred Júliusom Švantnerom aMartinom Bilikom. V konečnom poradí bol jasným majstrom už pred Morovnom Ján Strapec, druhá priečka patrí víťazovi z Morovna Martinovi Giertlovi a tretia Júliusovi Švatnerovi.

Medzi juniormi patrilo bol ako v Morovne i celkovo jasným víťazom Thomas Hostinský. V Morovne sa spolu s Thomsom na stupne víťazov postavil Lukáš Rosina na druhom a Tomáš Zboran na treťom mieste.

Konečné poradie danej triedy je :

1.Thomas Hostinský, 2. Jakub Juríček, 3. Dušan Paulen . Uvedení traja jazdci sú, spolu s Lukášom Rosinom nomonovaní do slovenského juniorského tímu, ktorý nás bude reprezentovať na ISDE 2013 na Sardínii.

Vo veteránoch zvíťazil v Morovne i celkom v seriáli danej triedy domáci jazdec Jozef Marenčák. Na druhú priečku sa v Morovne postavil český jazdec s licenciou SMF Radim Drlík a na tretiu Květoslav Kovář (ČR-lic.SMF), ktorý si vyjazdil i titul vicemajstra SR pre rok 2013. V konečnom hodnotení danej triedy patrí bronz Dušanovi Čipkovi.

Kompletné výsledky všetkých tried MM SR, Slovenského pohára a Pohára SMF – tried hoby budú zverejnené na stránke www.smf.sk/enduro-a-relly-vysledky/

Tohtoročná „enduro“ sezóna SMF vyvrcholí záverečným podujatím v country crosse dvojíc, ktoré sa uskutoční v Liptovskom Petri 12.-13.10.2013.

Na ISDE 2013, ktorá sa ide na Sardínii 30.9.-5.10.2013 bude štartovať juniorský trophy team v zložení: Thomas Hostinský, Dušan Paueln, Jakub Juríček, Lukáš Rosina. Okrem JTT sa na štart postaví jeden slovenský klubový team Enduro Motoklub Malé Trakany v zložení Emil Čunderlík, Ján Zaťko a Miroslav Máčaj.

SERIÁL MM SR 2013 – konečné medailové poradie v jednotlivých triedach:

E1: 1. Michal Dreven (322b.), 2. Lukáš Rosina (306b.) 3.Tomáš Zboran (296b.)
E2: 1. Thomas Hostinský (405b.),2. Štefan Svitko (397b.), 3. Marek Giertl (348b.)
E3: 1. Jaroslav Štrbe (427b.), 2. Miroslav Máčaj (278b.) 3. Erik Maringa (272b.)
Absolútne: 1. Štefan Svitko (397b.), 2.Thomas Hostinský (397b.), 3.Jaroslav Štrbek (347b.)
Dorast: 1. Ján Strapec (376b.) 2.Martin Giertl (336b.), 2.Július Švantner (335b.)
Junior: 1.Thomas Hostinský (450b.), 2. Jakub Juríček (305b.) 3.Dušan Paulen (223b.)
Veterán: 1.Jozef Marenčák (403b.), 2.Kvétoslav Kovář (358b.) 3.Dušan Čipka (302b.)
Pohár SMF – KADET: 1.Denis Račko (416b.) 2. Ján Giertl (281b.) 3. Róbert Cigánek (231b.)
Pohár SMF – SUPERVETERÁN: 1.Emil Čunderlík (450b.) 2.Ján Zaťko (340b.) 3.Peter Leskovjanský (302b.)