ISSN 1336-6491 | Online: 1630 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15608)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Slovakia MX&QUAD Championships 2016 – Motocorse Cup – Šaštín-Stráže

Pridané: 25.04.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3929 [Šport - Motocross]

17.4.2016 sa uskutočnili medzinárodné preteky motoriek a štvorkoliek na trati Zváčke Šaštín - Stráže, kde sa zúčastnilo 206 jazdcov z 5-tich krajín.

Seriál článkov - Motocorse cup 2016:

Text: Maroš Palesch

Táto pretekárska trať oživila náš seriál už v minuloročnej sezóne a prežíva renesanciu vďaka nasadeniu fanúšikov miestneho motokrosového klubu.

Seriál terénnych štvorkoliek a  motokrosu naberá opäť na kvalite, o čom svedčila aj zvýšená účasť nielen slovenských, ale hlavne nováčikov - zahraničných jazdcov z Česka, Maďarska a Poľska, najmä na štyroch kolesách. Pre ich veľký počet museli organizátori pred meranými tréningami upraviť harmonogram, aby bola zabezpečená priepustnosť trate a nevznikali zbytočné nebezpečné kolízie. V tohtoročnej prvej súťaži sa jazdilo v pätnástich kategóriách, vo veku od piatich do šesťdesiatich rokov jazdca.

Vo štvorkolkách došlo oproti minulému roku k zmene, pre tento rok sa jazdí v kategóriách hobby, senior, profi, junior I. a junior II. Príjemným prekvapením boli práve nováčikovia. V hobíkoch Jakub Mitkowski/24/ z Poľska a v senioroch zas maďarský jazdec Zoltán Ferencz/7/, ktorí vyhrali obe súťažné rozjazdy systémom štart-cieľ. V profíkoch doslova lietal nad traťou český štvorkolkový fenomén Daniel Picmaus/74/, ktorému sa súperi smutne pozerajú na chrbát už niekoľko sezón. Z najmladších štvorkolkárov si prvenstvo vyjazdili, v junior jednotke Jakub Cibulka/67/ a minuloročný víťaz Honzo Brhel/41/ v juniorke dvojke.

Husto bolo na trati aj na dvoch kolesách. Ako prví štartovali začiatočníci v triedach MX Open a MX 2, kde bol lídrom opeňák Milan Šnirc/32/, ktorý si v oboch finálových rozjazdách vyjazdil plný počet bodov. V MX2 začiatočníckej o prvenstvo bojovali Filip Janík/25/, Martin Paulíny/620/ a Patrik Kosec/8/, no v súčte oboch jázd bol najúspešnejší práve Janík.

Z najmladších motokrosárov boli najlepší, Ľubko Galandák/188/ v triede MX 65 a v osemdesiatpäťkách zasa Marek Harcsa/116/, ktorí krúžili po Zváčke na špici v oboch rozjazdách.

Tuhé boje sa zvádzali aj v hobíkovskej kategórii na dvoch kolesách, v MX Open hobby si prvenstvo ustrážil Lukáš Krčmárik/15/, no v MX2 hobby zviedli veľký súboj Matúš Pätoprstý/241/, Tomáš Ivanič/171/ a Marek Tekeľ/127/. Súčet bodov a výhra v druhej finálovej jazde posunula na prvú priečku práve Tekeľa.

Svoje majstrovstvo na dvoch kolesách predviedli aj páni veteráni. Medzi štyridsiatnikmi MX4 bol lídrom domáci jazdec Ivan Černý/22/, ktorému sekundoval Roman Flendrovský/511/ a tretí dojazdil Róbert Zigo/123/. Zahanbiť sa nedali ani páni päťdesiatnici v triede MX4+, kde si prvenstvo vyjazdil Roman Čič/3/.

Záver oboch finálových rozjázd patril na Zváčke profesionálom a juniorom. V profi MX 1 bol víťazom opäť Ivan Černý/22/, v profi MX2 Ladislav Gavroň/93/, ktorý v konečnom súčte posunul víťaza druhej jazdy Rasťa Hornáčka/10/ na druhú priečku rozdielom dvoch bodov.
V juniorke 250 si prvé tohtoročné víťazstvo vyjazdil Patrik Gavlík/65/ pred Jakubom Leskovským/114/ a v stodvadsaťpäťkách bol najúspešnejší Samo Strýček/51/. Druhý a tretí dojazdili Martin Medňanský/99/ a Jakub Kolek/70/.

Nielen oni však predviedli divákom zaujímavé súboje a rôzne parádičky. Bolo sa na čo dívať po celý deň.

Ďalšie preteky seriálu Slovakia MX&QUAD Championships – Motocorse Cup 2016 absolvujú terénni štvorkolkári a  motokrosári 1. mája pri Váhu v Beckove.

Pridané: 25.04.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať