ISSN 1336-6491 | Online: 1683 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Spolu odpovedi: 26140
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15799)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10341)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Slovakia MX&QUAD Championships – MOTOCORSE Cup 2016 - Záverečný pretek šampionátu Gbely

Pridané: 22.09.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3497 [Šport - Motocross]

Šiesty ročník medzinárodného seriálu pretekov štvorkoliek a motokrosu Slovakia MX&QUAD Championships – Motocorse Cup 2016 ukončili jazdci v septembri na záhoráckych pieskoch pri Gbeloch.

Seriál článkov - Motocorse cup 2016:

| Seriál článkov: Motocorse cup 2016

Text: Maroš Palesch

Dovedna stoosemdesiat pretekárov sa postavilo na štartovaciu rampu úplne vynovenej trate, s ktorej prestavbou sa popasovali gbelskí motokrosári na začiatku tohto roka. Preto aj počas zoznamovacieho a kvalifikačného tréningu pracovali mnohí pretekári s akcelerátorom opatrnejšie, no obe finálové rozjazdy sa už išli doslova na plný plyn.

Slovakia MX&QUAD Championships – MOTOCORSE Cup 2016 - Gbely

Vo štvorkolkách v tohtoročnej sezóne dominovali najmä zahraniční jazdci. V triede hobby potvrdil svoje prvenstvo poliak Jakub Milkowski/24/, ktorý vyhral obe jazdy, pred Denisom Šetekom/16/ a kysučanom Františkom Badžgoňom/244/. V senioroch sa bili o prvenstvo dvaja maďari Roland Karsai/277/ a Zoltán Ferencz/107/, ktorý mal však v Gbeloch v konečnom súčte viac bodov, napriek tomu, že v druhej finálovej jazde skončil druhý. Celkovo tretí bodoval čech Pavel Smrček/65/.

Na dvoch kolesách, v triede MX Open Začiatočník si gbelských 50 bodov vyjazdil Mário Kuchta/221/. Veľkým rivalom mu bol Patrik Gál/1/, no pád v druhej jazde ho posunul na druhé miesto. Tretiu priečku obsadil Marek Šatka/205/.

V MX2 Začiatočníkoch bol celkovo najlepší Patrik Kosec/8/, napriek tomu, že v druhej jazde skončil tretí. Čech Bohdan Král/96/ skončil druhý a Patrik Švondra/7/ tretí.
V profi štvorkolkách dominoval v Gbeloch Denis Vanko/131/ a 50 bodov putovalo do Zbehov. Na druhom mieste dojazdil maďar Patrik Busz/55/ a tretí Adam Crman/86/. Líder ročníka Dan Picmaus/74/ dojazdil prvú finálovú jazdu až štvrtý a v druhej už nebodoval vôbec. Podľa kuloárnych informácii je toto vraj jeho posledná sezóna. Uvidíme ešte aký bude konečný súčet bodov medzi ním a Vankom. Kto bude líder sezóny 2016.

Ako „dospeláci“ bojovali aj najmladší motokrosári. V MX65 bol v Gbeloch najväčším favoritom Ľubko Galandák/188/ pred Stanom Koptákom/159/ a Samom Chovaníkom/109/. V MX85 naplno bodoval opäť Marek Harcsa/116/. Sekundovali mu Jakub Vida/98/ a Patrik Kopečný/7/, ktorý skončil tretí. V triede MX Ladies bola najúspešnejšia Eva Bunová/93/ pred Vivien Marton/32/ a Veronikou Mičudovou/209/.

Veselo bolo v Gbeloch aj medzi najmladšími štvorkolkármi v Quad junior I. Veľkým adeptom na víťazstvo bol ďalší z klanu Vankovcov, Adam/131/, no druhú finálovú rozjazdu vyhrala Laura Mitášova/88/, čo ju posunulo na celkovú prvú priečku, druhý skončil Adam a body za tretie miesto si pripísal čech Jirko Brhel/44/. V Quadoch Junior II jazdil čech Jakub Odložilík/83/ sám a teda 50 bodov ho neminulo. Jeho rival Honzo Brhel/41/ totiž v Gbeloch premiérovo štartoval už so staršími hobíkmi.

Rušno bolo aj medzi hobíkmi na dvoch kolesách. V triede Open hobby sa o prvenstvo bili Silvester Mondok/74/ a Martin Bednár/53/, no ten vyhral druhú jazdu a prvenstvo bolo doma. Tretí skončil čech Vladimír Čambal/1/.

V MX2 hobby bolo poradie rovnaké v oboch jazdách. Prvý Matej Mackovič/8/, druhý Matúš Pätoprstý/241/ a tretí Daniel Forgáč/13/.

Kráľom triedy MX4 bol jednoznačne Ivan Černý/22/, no zahanbiť sa nenechal ani Robin Zigo/123/ a domáci jazdec Anton Volek/303/. V MX4+ v konečnom súčte mal najviac bodov Jozef Valachovič/124/ pred Dušanom Bibišom/2/ a Miroslavom Mjartanom/96/.

Juniori sa pasovali s profíkmi ako poslední v oboch rozjazdách. V juniorských 125-kách bol najúspešnejší Martin Medňanský/99/ pred Filipom Benčíkom/77/ a Tomášom Rehom/41/. V triede junior 250 dominoval Jakub Leskovský/114/, ktorého stíhal „večne druhý“ Christofer Mudraninec/112/ a tretiu priečku si vyjazdil Jakub Mikula/611/.

Svoju super formu potvrdil v MX profi 250 domáci jazdec z Holíča Šimon Jošt/53/, ktorý doslova lietal nad traťou celý čas. Na druhom mieste dojazdil Pavol Repčák/322/ a tretí Martin Greňo/122/

Vyrovnané poradie bolo aj v triede MX profi 450. Obe jazdy vyhral Miroslav Janáč/49/, druhý skončil Marek Zimolka/18/ a tretí Adam Volek jr./303/.

Všetkých šesť pretekov sezóny 2016 je už za nami. Uzavreli to práve gbelské piesky. Najbližšie sa stretneme 10.decembra na slávnostnom Večeri majstrov 2016 v Slovenskom Grobe.

Pridané: 22.09.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať