Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 525 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

VR46 - motosvet.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (31)  [Verzia pre tlač] Tlač

Aprílový žart: BMW predstavuje R 1200 GS xDrive Hybrid - prvú sériovú motorku s pohonom oboch kolies

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 03.04.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 14994 [Bleskovky - Novinky]

Mníchovský výrobca z času na čas prekvapí celkom nečakane, ale teraz prekvapil takmer šokujúco: na trh uvádza motorku nielen hybridne poháňanú, ale aj s pohonom oboch kolies!

Poznámka redakcie: Táto oficiálna tlačová správa nemeckého výrobcu vyšla presne 1. apríla a dnes už je potvrdené že išlo o prvoaprílový žart. BMW dobrá práca! :-)

BMW R 1200 GS xDrive Hybrid - v prednom kolese je elektromotor/generátor, ktorý zabezpečuje pohon a tiež brzdenie (preto stačí jeden kotúč)

Základ R 1200 GS xDrive Hybrid vychádza z legendárnej verzie Adventure, pričom parametre spaľovacieho motora zostávajú nezmenené - 125 koní pri 7 750 otáčkach a 125 Nm pri 6 500 otáčkach.

Pohon oboch kolies zaisťuje lepšiu trakciu pri zhoršených jazdných podmienkach, alebo napríklad v piesku či blate. Použitá technológia vychádza z automobilovej divízie BMW, a môže pracovať automaticky sama, prípadne byť ovládaná jazdcom, a to pomocou tlačidla na ľavej rukoväti.

Dodatočný elektromotor dodáva ďalších 33 kW (45 koní), takže pri zapnutom systéme môže mať toto GS až 170 koní. Keď k tomu prirátame pohon na obe kolesá, dostávame sa do úplne novej dimenzie ovládania, distribúcie výkonu a krútiaceho momentu, ako aj použiteľnosti motocykla v ťažkých terénnych podmienkach.

BMW R 1200 GS xDrive Hybrid - v prednom kolese je elektromotor/generátor, ktorý zabezpečuje pohon a tiež brzdenie (preto stačí jeden kotúč)
BMW R 1200 GS xDrive Hybrid - v prednom kolese je elektromotor/generátor, ktorý zabezpečuje pohon a tiež brzdenie (preto stačí jeden kotúč)

Vďaka sofistikovanému algoritmu na predné koleso prechádza vždy iba toľko sily, koľko dovoľujú trakčné podmienky. Jazdec si môže vybrať z niekoľkých módov, a všetko pohodlne ovládať cez prístrojovku.

Systém využíva aj rekuperáciu energie pri brzdení, vtedy dobíja akumulátory. Všimnite si, že vpredu je len jeden brzdový kotúč (okrem iného sa ušetrilo približne 2,9 kg na hmotnosti). BMW však sľubuje, že brzdí lepšie než standardný Adventure. Najlepšie však je, že celková hmotnosť stroja oproti bežnému Adventure nijako nenarástla.

BMW R 1200 GS xDrive Hybrid sa dostane do predaja v druhej polovici roka 2017, a BMW k nemu predstaví aj špeciálne pneumatiky či ďalšie doplnky.

BMW R 1200 GS xDrive Hybrid - 2WD tlačidlo na ľavej rukoväti
BMW R 1200 GS xDrive Hybrid - 2WD tlačidlo na ľavej rukoväti

BMW R 1200 GS xDrive Hybrid - 2WD tlačidlo na ľavej rukoväti
BMW R 1200 GS xDrive Hybrid - 2WD tlačidlo na ľavej rukoväti

Pridané: 03.04.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (31)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Kawasaki Banská Bystrica

Letná akcia v Bikers Centre

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: FesterNZ
Traja kamaráti vylovia zlatú rybku. Ako to tak býva, každý dostane tri želania:
Prvý hneď vyhŕkne: "Chcel by som miliardu euro!". V sekunde mu zapípa mobil a na účte v banke má miliardu euro, tridsaťpäť centov.
Druhý sa zamyslí a povie: "Chcel by som byť najbohatší človek na svete!". Bums, v ruke drží certifikát o tom, že jeho netto hodnota je niekoľko sto miliárd eur.
Tretí sa uškrnie a hovorí: "Ja by som chcel, aby sa moja ľavá ruka vkuse točila dozadu." Rybka sa začuduje, ale okej, ruka sa mu krúti dokola.
"Počúvam druhé želania", hovorí rybka.
"Chcem mať za ženu tú najväčšiu šupu na svete!". Tak sa aj stane, zrazu je okolo neho omotaná strašná buchta a zamilovane na neho pozerá.
Druhý premýšľa a hovorí: "Chcel by som byť tak charizmatický a šarmantný, aby ma chcela každá žena na svete." . Tak je. Prvého žena sa v momente otočí na neho a žmurkne.
Tretí sa potmehúdsky usmieva a hovorí: "Chcem, aby moja pravá ruka vkuse rotovala dopredu!" Rybka si poškrabe plutvičkou hlavu, ale budiž, týpkovi sa točia ruky jak ventilátor.
Rybka prehovorí: "Dobre si to rozmyslite, toto je vaše posledné želanie!"
Prvý si pošrkiabe bradu a hovorí: "Chcem mať železnú imunitu, nikdy nič zlomené a byť úplne zdravý do konca života". Bum, jeho jebáky zmizli, skolióza nikde, zahodí okuliare a vybavené.
Druhý: "Chcel by som naveky mať 29 rokov, aby som nezostarol ani deň!"
Tretí sa udrbáva a hovorí: "Chcel by som, aby sa mi furt kyvkala hlava dopredu-dozadu jak retardovanému ďatľovi!".
Rybka už ani nepremýšľa a splní mu to, zatočí sa a zmizne.
Po rokoch sa všetci traja stretnú a referujú si, ako sa im žije.
Prvý neskrýva nadšenie: "Chalani, som zahojený na X generácií dopredu, vrátane najširšej rodiny. Doteraz som ani nezakašlal a tuto Ivana je v posteli jedna nenásytná štetka!!!"
Druhý pokýve hlavou: "Ja som založil niekoľko desiatok charít a ani sa to neodrazilo na mojich peniazoch. Pomáham svetu a som aj tak najbohatší široko ďaleko, plus ma ľudia lúbia. A hej, Ivana je celkom šupa v posteli, môžem potvrdiť..."
Obaja pozrú na tretieho, ktorý vchádza do miestnosti, kýve rukami jak ringišpíl a mykajúc hlavou hovorí:
"Chalani, ja som to asi dojebal... "

Ďalšie vtipy »