Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 733 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 5966
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (3592)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (2374)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Editoriál 4/2017 - testujeme naplno!

 Zdieľať

Pridané: 07.04.2017 Autor: Peter Fischer
Čitatelia: 4402 [Novinky - Editorial]

Počasie aj okolnosti nám skutočne prajú: od ostatného editoriálu, ktorý vyšiel pred troma týždňami, sme stihli otestovať ďalších päť motoriek. Píšeme viac ako kedykoľvek predtým.

Seriál článkov - Editorial Motoride.sk:

Nie je žiadnym tajomstvom, že popri novej Z650 sme stihli otestovať aj jej väčšiu sestru Z900. Pôvodnú (a kultovú) Z750, z ktorej vychádza, by ste v nej už nespoznali. Deväťstovka má však určité stropy, nad ktoré nesmie ísť, pretože už by zasahovala do teritória oveľa radikálnejšej Z1000. Každopádne nás však prekvapila jej všestrannosť a umiernenosť. Testík zverejníme ešte v apríli.

Fotenie Jawy 350 OHC :)
Fotenie Jawy 350 OHC :)

Tajomstvom však bolo, že popri novej a toľko diskutovanej Jawe 350 OHC sme sa povozili aj na jej "kolegyni" 660 Vintage. A to nielen ako prví novinári na Slovensku, ale dokonca ako jediní! Rovnako ako tristopäťdesiatka, aj 660 nás príjemne prekvapila. Aj tento rýchlotest plánujeme zverejniť do konca apríla.

Jawa 660 Vintage 2017
Jawa 660 Vintage 2017

Afriku, ktorú máme na celosezónny test, sme už stihli aj ručne prezuť na drapáky a poriadne popreháňať po záhorackom piesku. Lepšie povedané, mal by som používať jednotné číslo, lebo prezúvanie aj jazda boli čisto v réžii endurošialenca Awiu, ktorý po jazde nešetril superlatívmi. Aj keď bol ešte len marec, niekoľkokrát zopakoval, že "toto je najlepší deň v roku", a na svoj súkromný facebookový profil k fotke Afriky napísal: pieskový mega stroj. Takéto komplimenty Awia nehádže len tak hocikedy, a už vôbec nie na terénne stroje. Fotky z akcie vyšli parádne, tešiť sa môžete aj na videjko spoza riadidiel. Zverejnenie tiež v nadchádzajúcich týždňoch.

Honda CRF1000L Africa Twin DCT 2017 v piesku
Honda CRF1000L Africa Twin DCT 2017 v piesku
Honda CRF1000L Africa Twin DCT 2017 v piesku
Honda CRF1000L Africa Twin DCT 2017 v piesku

A keď už som pri tom teréne, o niekoľko dní si na test preberáme ďalšiu charizmatickú novinku, CRF250 Rally. Tá má technický základ v známej "civilnej" CRF250L, ale dizajnový základ v dakarskom špeciáli CRF450 Rally. Podľa nás vyzerá dosť sexi a dosť sa na ňu aj tešíme!

Sezóna začala - mysli na svoju bezpečnosť:

Počasie už prinieslo niekoľko naozaj teplých dní a do ulíc sa dostali aj zvuky motoriek vo väčšom počte. Žiaľ, ako každý rok, prináša začiatok sezóny aj svoju daň, a niektorí zaplatili aj cenu najvyššiu... Po zimnom "absťáku" a všetci nevieme dočkať jazdenia ale myslite v prvom rade na váš bezpečný návrat domov...

Napísaného na túto tému už bolo mnoho, prvé jarné jazdy by mali byť o pohode, o znovu zvyknutí si na motorku, na aklimatizovaní vodičov áut na nás. Cesty sú po zime rozbité, plné štrku a studené. Celá sezóna je pred nami tak si ju poďme užiť! Viac: bezpecnost.motoride.sk

27.02.2021 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 67908 [Technika - Dobré Rady]

-

Bezpečnosť na cestách: sezóna už klope na dvere

Keď som sa bol včera previezť, tak som na cestách po dlhom čase znovu stretol aj iných motorkárov. Teplota sa už vydriapala na 10 stupňov, a tak ďalšia motosezóna je pred nami.

 

14.04.2015 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 17777 [Technika - Dobré Rady]

-

Bezpečnosť na cestách: Praktické rady pre vodičov áut aj motocyklov na začiatku sezóny

S otepľovaním sa postupne na naše cesty vracajú aj motorkári. Spravme z našich ciest bezpečnejšie miesto. Tu vám prinášame krátky sumár praktických rád ako pre motorkárov tak aj pre vodičov áut. Zdieľajme cesty spoločne a bezpečne!

 

Spomíname:

Žiaľ, tohtomesačný editoriál musíme ukončiť zlou správou. V mladom veku nás nečakane opustil náš kamarát Miro Kečkéš (prvak), inak brat Kekeho (PeterKeke), ktorý bol s nami niekoľkokrát na Elefante či XL akciách. Nikdy mu nechýbala odvaha ísť do "adventure", veď napríklad minulý rok prešiel na Žigulíku s priateľkou okolo Čierneho mora. Trvalo im to tri týždne, celá cesta mala 8 500 km. Miro mal pohreb včera o 14.00 vo Svätom Jure, kde býval. Kto ste ho poznali, venujte mu tichú spomienku. Pripomenúť si ho môžete napríklad aj v tomto starom videu (Miro rozpráva o 2:30): Elefantentreffen 2010 – ako motorkári s prírodou bojovali.

Miro, maj sa tam hore dobre!

Miro Kečkéš - odpočívaj v pokoji
Miro Kečkéš - odpočívaj v pokoji

Editoriál vychádza vždy prvý týždeň v mesiaci; vyjadruje pohľad redakcie motoride.sk na uplynulé udalosti a môže načrtávať pripravované akcie.

Text: Peter Fischer a Tomáš Hajduch - Awia

Pridané: 07.04.2017 Autor: Peter Fischer Zdieľať

Seriál článkov - Editorial Motoride.sk:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria