Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 932 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

[] Živé sledovanie Dakar 2021::

» Dakar 2021 - 12. etapa

20:30 - V článku nájdete video zhodnotenie dnešnej etapy aj celého Dakaru 2021.

11:34 - Martin Michek dostal po dnešnej etape penalizáciu a kvôli nej prišiel o 9 miesto a Dakar 2021 skončí na 10. mieste. Napriek tomu veľká gratulácia!

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 2543
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (1506)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (1037)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Piliscsév maratón 2017 – Slovak4RallyTeam v generálke na južanské rally bodoval

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 17.05.2017 Autor: Landal
Čitatelia: 2991 [Šport - Enduro]

Vytrvalostný pretek na začiatku sezóny kúsok za Dunajom v maďarskom Piliscséve je už tradícia. Tento rok však priniesol niekoľko zmien na trati, ktoré boli všetky k lepšiemu.

Počasie zase úradovalo

Neviem ako je to možné, ale rok-čo-rok sa opakuje ten istý scenár. Vyzerá to na dážď, ale v čase pretekov sa zrazu všetko vyjasní, prestane pršať, trať má ideálne parametre a nie je priteplo. Opäť tomu tak bolo aj tento rok. Počas sobotných tréningov krásne svietilo slniečko, ale v noci prišlo mrholenie a nad ránom dážď. Odštartovalo sa však podľa plánu a celý pretek sa odjazdil v ideálnom počasí: zatiahnuté, ale bez dažďa.

Martin Rosko
Martin Rosko

Vytrvalosť a náročnosť

Úvodné podujatie Motomix XL Cupu je špecifický, keďže má vytrvalostný charakter. Rozloženie síl je absolútne kľúčový faktor. Samotná trať je veľmi technická. Tohto roku boli pridané viaceré nové úseky a okruh sa zatraktívnil. Medzi jazdcami som vnímal len pozitívne ohlasy. Napriek tomu naďalej platí, že si vlastne nie je kde oddýchnuť. Jazdec musí neustále pracovať a s ním pracuje aj podvozok. Hupáky striedajú odskoky, odskoky hrby, hrby rolety, a tak stále dookola.
Už po niekoľko rokov je pre mňa tento pretek vďaka svojej náročnosti testom kondičnej prípravy a previerkou stavu motorky pred nadchádzajúcimi európskymi rally.

Odštartované

Štartuje sa po vlnách podľa jednotlivých tried. Spočiatku je to nasekané, ale vláčik sa rýchlo trhá. Na trati sú zreteľné miesta, kde sa predbieha hravo a zreteľné sú aj tie, kde je to číry nezmysel a neoplatí sa riskovať.

Prvá polovica prebieha hladko. Postupne sa zžívame s traťou, učíme sa jazdiť jednotlivé pasáže, hľadáme tú ideálnu nájazdovú rýchlosť pre jednotlivé skoky. Síl ale ubúda.

V druhej polovici už je to horšie. Dochádza k nehode, kedy Jozefa Heugera po páde prešiel jazdec idúci za ním. Zranenie je vážne, Joža znášajú z trate. Sanitka ho vezie na hranicu, tam ho prekladajú do slovenskej sanitky a v Nových Zámkoch ho ešte ten večer operujú. Veľká smola a zrejme stop na celú sezónu a najmä pre plánovaný Hellas.

Haro napokon ukončuje pretek o pol hodinu skôr, aby tak predišiel prípadným ďalším nehodám z vyčerpania.

3, 2, 1...
3, 2, 1...

Umiestnenia tímu

V Piliscséve sme získali pódiové v troch triedach: Samo Theis bral bronz v Open, Jozef Štefanka ten istý kov v dvojvalcoch a Jozef Oprchal a Martin Landl brali 2. a 4. miesto v jednoválcoch. Pre tím je však pretek v prvom rade generálkou na Croatia rally a Hellas. Technika vydržala, jazdci tiež. Už 19.05. vyráža časť S4RT do chorvátskeho Primoštenu a druhá časť do gréckeho Nafpaktosu.

Vydarená akcia

Pretek splnil očakávania do bodky. Zázemie bol tradične výborné, bufetári ochotní a ich jedlo výborné. Úpravy trate sa osvedčili a jazdci dostali slušne do tela.

Riziko k športu patrí a nikdy to inak nebude. Napriek tomu musíme stále myslieť na to, že hocijaké umiestnenie je prijateľné, ak som večer s kamošmi pri pive a nie v nemocnici. A na tratiach musíme dávať pozor aj na seba, aj na jazdcov okolo nás. Hojgimu prajeme čo najlepšie zotavovanie!

Ďakujeme partnerom: Kongsberg automotive, BDO, Barister legal, Intech Slovakia, Aukčné centrum, O2 Bussines Services, MotoCorse, PK Karavany, KTM Bratislava, D+K Service, Contec Plus.

Partneri S4RT pre sezónu 2017
Partneri S4RT pre sezónu 2017

Pridané: 17.05.2017 Autor: Landal pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria