Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1114 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | BIKE ROKA 2019 | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 666
Áno, to sú terény kam patrí: 60% (402)
Nie, južná amerika je super: 40% (264)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 16.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3707 [Novinky - Oznam]

Dunlop uvádza na trh tretie pneumatiky v hyperšportovom segmente v priebehu posledných šiestich mesiacov. Úplne nové pneumatiky D213 GP Pro vyvinul pre skutočných "profi" jazdcov ako nástupcu pneumatík D212 GP Pro, ktoré prispievali k víťazstvu v legendárnych pretekoch Isle of Man TT.

  • Dunlop D213 GP Pro sú schválené i pre bežnú cestnú premávku
  • Sú určené pre preteky triedy Supersport a Superstock profesionálnej úrovne
  • Kompletný rad bude v celej Európe od júla
  • Už teraz majú za sebou víťazné preteky

Po debutovom víťazstve pneumatík kľúčových rozmerov a zmesí na hlavných šampionátoch Dunlop celý rad predstaví v júli. Nový rad D213 GP Pro je skonštruovaný špeciálne pre jazdcov, ktorí majú za sebou technické zázemie súťažného tímu, a ktorých motocykle sú nastavené kompletne pre pretekárske účely. Dunlop v ňom predstavuje aj celý rad najnovších technológií.

Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro
Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro

Nová, pokročilá konštrukcia predných pneumatík

Po úspešnom testovaní pri motocyklovom športe Dunlop zavádza na prednú pneumatiku najnovšiu generáciu súvislého bezšvového pásu (Jointless Belt - JLB). Najnovší systém súvislého bezšvového pásu sa skladá z troch vrstiev, ktoré preukázateľne zabraňujú deformácii pneumatiky pri pôsobení silných odstredivých síl a pri náklone do zákrut v plnej rýchlosti. K tejto novej konštrukcii súvislého bezšvového pásu sa Dunlop priklonil tiež s cieľom zabezpečiť mimoriadnu presnosť a stabilitu pri razantnom brzdení.

Najnovšia konštrukcia súvislého bezšvového pásu sa uplatňuje súbežne s novým tvarom predného profilu. Výsledkom kombinácie oboch technológií je väčšia styčná plocha pri náklone, jednoduchšie riadenie a vysoko citlivá reakcia pri zatáčaní.

Nová konštrukcia zadných pneumatík

Známa technológia súvislého bezšvového pásu značky Dunlop našla uplatnenie aj pri konštrukcii zadných pneumatík. Vďaka jednovrstvovému bezšvovému pásu z vysoko ťažného aramidu je kostra pevná, ale ľahká a ponúka mimoriadne predvídateľné správanie, dobrú spätnú väzbu a stabilnú výkonnosť.

Zadná alternatíva pre endurance

Dunlop v rade D213 GP Pro záujemcom ponúkne na zadné koleso aj alternatívu pre endurance. Ako najúspešnejší výrobca pneumatík v celej histórii Majstrovstiev sveta endurance FIM Dunlop využil poznatky získané pri úspešnom angažmáne v týchto pretekoch, aby vyvinul a na zákazku ponúkol nové zadné pneumatiky špeciálne pre preteky pre endurance. Pneumatiky sú vybavené najnovšou technológiou Heat Control značky Dunlop, ktorá zvyšuje ich odolnosť voči roztrhnutiu. Heat Control Technology vychádza z dvoch vrstiev - pevnú a trvanlivú vonkajšiu zmes kombinuje s bázovou zmesou, ktorá zlepšuje hodnotu prevádzkovej teploty pri všetkých ročných obdobiach a v rôznych konfiguráciách trati.

Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro
Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro

Nový dezén v tvaru plutvy s optimalizovaným sklonom dezénových drážok

Charakteristický dezén behúňa Dunlop navrhol s cieľom optimalizovať zahrievaciu dobu a zabezpečiť maximálny styk s vozovkou za sucha.

Víťazný debut na pretekoch

V otváracom kole náročných majstrovstiev CIV National Trophy 600 Championship v talianskej Imole zaistil Stefano Casalotto (Yamaha) pre pneumatiky D213 GP Pro prvé víťazstvo hneď pri ich prvom víkende na šampionáte. V úvodnom kole IDM Supersport na nemeckom Nürburgringu obsadil Kevin Wahre prvú priečku v oboch pretekoch na stroji Yamaha R6 a priniesol tak pneumatikám D213 GP Pro víťazný debut tiež na popredných nemeckých majstrovstvách. Pneumatiky mali debut tiež na najnáročnejších cestných pretekoch vôbec - na Isle of Man TT. Ešte predtým si ich vyskúšalo a vybralo niekoľko popredných tímov.

Kompletné portfólio hyperšportov

V priebehu posledných šiestich mesiacov Dunlop uviedol na trh tri nové hyperšportové pneumatiky. Reagoval tak na pokračujúcu separáciu jednotlivých segmentov na trhu hyperšportových pneumatík.

Andy Marfleet, európsky marketingový manažér značky, vysvetlil určenie úplne nového radu pneumatík Dunlop takto: "D213 GP Pro tvorí vrchol radu pneumatík schválených pre prevádzku na ceste, ktoré si vyberajú popredné tímy a jazdci v kategóriách Superstock a Supersport ako pre preteky na okruhu, tak aj pre cestné preteky. Pre bežné voľné jazdy na okruhu máme nové GP Racer D212, ktoré sa vlani tiež uviedli víťazstvom na francúzskych pretekoch superbikov. A pre príležitostných jazdcov na okruhoch, ktorí jazdia väčšinou len na ceste, sme už uviedli pneumatiky SportSmart2 Max, ktoré zlučujú vysokú výkonnosť s pôsobivým potenciálnym kilometrovým výkonom. S tromi novo vyvinutými pneumatikami máme teraz najčerstvejší a najinovatívnejší rad pneumatík, ktoré uspokoja požiadavky všetkých rôznych typov hyperšportových jazdcov.

Pridané: 16.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Adamoto KTM

Motocykel 2019

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: milovin
Slovenčina a matematika sú úzko prepojené:
Úvod do problematiky: Kanibali chytia Američana, Rusa a Slováka.
Náčelník hovorí: "Máte týždeň na to, aby ste mi povedali také číslo, aké som ešte v živote nepočul.
Inak vás zožerieme."
Po týždni predstúpi Američan a vraví: " 500 miliónov kvardiliriárd biliónov."
Náčelník: "Uff, to bolo dobré, ale už som to počul, preto ťa zožerieme."
Rus: "Nekonečno tri." Náčelník: "No, to bolo lepšie, ale aj to som už počul, preto aj teba zožerieme."
Slovák: "Pokokot." Náčelník: "Pokokot? A to je koľko?" Slovák: "To je odtiaľto až hentam do piče."
Vedecky pohľad na vec: " POKOKOT" Slovo pokokot , napriek prvému dojmu nie je žiadna nadávka .
Slovo "pokokot" je jedným zo slov, ktorým sa vďaka bohatému fondu slovenského jazyka dá vyjadriť matematická hodnota, ktorá nie je ani číslo, ba ani prvočíslo.
Slovo pokokot znamená niečo medzi veeeľa až nekonečnom. Je to zároveň slovo, ktoré nám, Slovákom, môžu iné kultúry iba závidieť a môže sa označiť ako skvostný slovenský slovný endemit. Na západnom slovensku, najmä v Bratislave sa ako miernejšia forma používa slovo "mrťe" (dôraz na mäkke Ť).
Inak slovom pokokot sa dá napríklad vyjadriť aj výška napadnuté ho snehu, prípadne hĺbka vody...
Už pred 60-timi rokmi mali prostí ľudia pokokot problémov a životných priekov, s ktorými sa museli deň čo deň zaoberať . Slovo " pokokot" sa tak časom rozšírilo po celom Slovensku. Najnovšia správa zo sveta hovorí, že populárna slovenská fyzikálna jednotka " pokokot" bude v krátkej dobe zaradená do medzinárodnej SI sústavy základných fyzikálnych jednotiek.
Zistilo sa totiž, že sa bez nej nezaobíde Európa ba ani Amerika. Európsky parlament má napríklad " pokokot " poslancov a berú "pokokot " peňazí, americký prezident má pred voľbami " pokokot " sľubov a o uplatnení v Číne ani nehovorím, je ich proste ...... pokokot ......
Prajem Ti pokokot krásnych dní.
ešte mi napadlo - 100 pokokotov = plnápiča Tak to je parádne až pokokot !

Ďalšie vtipy »