Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 829 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

VR46 - motosvet.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 16.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2907 [Novinky - Oznam]

Dunlop uvádza na trh tretie pneumatiky v hyperšportovom segmente v priebehu posledných šiestich mesiacov. Úplne nové pneumatiky D213 GP Pro vyvinul pre skutočných "profi" jazdcov ako nástupcu pneumatík D212 GP Pro, ktoré prispievali k víťazstvu v legendárnych pretekoch Isle of Man TT.

  • Dunlop D213 GP Pro sú schválené i pre bežnú cestnú premávku
  • Sú určené pre preteky triedy Supersport a Superstock profesionálnej úrovne
  • Kompletný rad bude v celej Európe od júla
  • Už teraz majú za sebou víťazné preteky

Po debutovom víťazstve pneumatík kľúčových rozmerov a zmesí na hlavných šampionátoch Dunlop celý rad predstaví v júli. Nový rad D213 GP Pro je skonštruovaný špeciálne pre jazdcov, ktorí majú za sebou technické zázemie súťažného tímu, a ktorých motocykle sú nastavené kompletne pre pretekárske účely. Dunlop v ňom predstavuje aj celý rad najnovších technológií.

Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro
Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro

Nová, pokročilá konštrukcia predných pneumatík

Po úspešnom testovaní pri motocyklovom športe Dunlop zavádza na prednú pneumatiku najnovšiu generáciu súvislého bezšvového pásu (Jointless Belt - JLB). Najnovší systém súvislého bezšvového pásu sa skladá z troch vrstiev, ktoré preukázateľne zabraňujú deformácii pneumatiky pri pôsobení silných odstredivých síl a pri náklone do zákrut v plnej rýchlosti. K tejto novej konštrukcii súvislého bezšvového pásu sa Dunlop priklonil tiež s cieľom zabezpečiť mimoriadnu presnosť a stabilitu pri razantnom brzdení.

Najnovšia konštrukcia súvislého bezšvového pásu sa uplatňuje súbežne s novým tvarom predného profilu. Výsledkom kombinácie oboch technológií je väčšia styčná plocha pri náklone, jednoduchšie riadenie a vysoko citlivá reakcia pri zatáčaní.

Nová konštrukcia zadných pneumatík

Známa technológia súvislého bezšvového pásu značky Dunlop našla uplatnenie aj pri konštrukcii zadných pneumatík. Vďaka jednovrstvovému bezšvovému pásu z vysoko ťažného aramidu je kostra pevná, ale ľahká a ponúka mimoriadne predvídateľné správanie, dobrú spätnú väzbu a stabilnú výkonnosť.

Zadná alternatíva pre endurance

Dunlop v rade D213 GP Pro záujemcom ponúkne na zadné koleso aj alternatívu pre endurance. Ako najúspešnejší výrobca pneumatík v celej histórii Majstrovstiev sveta endurance FIM Dunlop využil poznatky získané pri úspešnom angažmáne v týchto pretekoch, aby vyvinul a na zákazku ponúkol nové zadné pneumatiky špeciálne pre preteky pre endurance. Pneumatiky sú vybavené najnovšou technológiou Heat Control značky Dunlop, ktorá zvyšuje ich odolnosť voči roztrhnutiu. Heat Control Technology vychádza z dvoch vrstiev - pevnú a trvanlivú vonkajšiu zmes kombinuje s bázovou zmesou, ktorá zlepšuje hodnotu prevádzkovej teploty pri všetkých ročných obdobiach a v rôznych konfiguráciách trati.

Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro
Dunlop uvádza nové pneumatiky D213 GP Pro

Nový dezén v tvaru plutvy s optimalizovaným sklonom dezénových drážok

Charakteristický dezén behúňa Dunlop navrhol s cieľom optimalizovať zahrievaciu dobu a zabezpečiť maximálny styk s vozovkou za sucha.

Víťazný debut na pretekoch

V otváracom kole náročných majstrovstiev CIV National Trophy 600 Championship v talianskej Imole zaistil Stefano Casalotto (Yamaha) pre pneumatiky D213 GP Pro prvé víťazstvo hneď pri ich prvom víkende na šampionáte. V úvodnom kole IDM Supersport na nemeckom Nürburgringu obsadil Kevin Wahre prvú priečku v oboch pretekoch na stroji Yamaha R6 a priniesol tak pneumatikám D213 GP Pro víťazný debut tiež na popredných nemeckých majstrovstvách. Pneumatiky mali debut tiež na najnáročnejších cestných pretekoch vôbec - na Isle of Man TT. Ešte predtým si ich vyskúšalo a vybralo niekoľko popredných tímov.

Kompletné portfólio hyperšportov

V priebehu posledných šiestich mesiacov Dunlop uviedol na trh tri nové hyperšportové pneumatiky. Reagoval tak na pokračujúcu separáciu jednotlivých segmentov na trhu hyperšportových pneumatík.

Andy Marfleet, európsky marketingový manažér značky, vysvetlil určenie úplne nového radu pneumatík Dunlop takto: "D213 GP Pro tvorí vrchol radu pneumatík schválených pre prevádzku na ceste, ktoré si vyberajú popredné tímy a jazdci v kategóriách Superstock a Supersport ako pre preteky na okruhu, tak aj pre cestné preteky. Pre bežné voľné jazdy na okruhu máme nové GP Racer D212, ktoré sa vlani tiež uviedli víťazstvom na francúzskych pretekoch superbikov. A pre príležitostných jazdcov na okruhoch, ktorí jazdia väčšinou len na ceste, sme už uviedli pneumatiky SportSmart2 Max, ktoré zlučujú vysokú výkonnosť s pôsobivým potenciálnym kilometrovým výkonom. S tromi novo vyvinutými pneumatikami máme teraz najčerstvejší a najinovatívnejší rad pneumatík, ktoré uspokoja požiadavky všetkých rôznych typov hyperšportových jazdcov.

Pridané: 16.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Vyhraj Harley-Davidson Iron 883 za jedinú esemesku!

Adamoto T9 125

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: FesterNZ
Traja kamaráti vylovia zlatú rybku. Ako to tak býva, každý dostane tri želania:
Prvý hneď vyhŕkne: "Chcel by som miliardu euro!". V sekunde mu zapípa mobil a na účte v banke má miliardu euro, tridsaťpäť centov.
Druhý sa zamyslí a povie: "Chcel by som byť najbohatší človek na svete!". Bums, v ruke drží certifikát o tom, že jeho netto hodnota je niekoľko sto miliárd eur.
Tretí sa uškrnie a hovorí: "Ja by som chcel, aby sa moja ľavá ruka vkuse točila dozadu." Rybka sa začuduje, ale okej, ruka sa mu krúti dokola.
"Počúvam druhé želania", hovorí rybka.
"Chcem mať za ženu tú najväčšiu šupu na svete!". Tak sa aj stane, zrazu je okolo neho omotaná strašná buchta a zamilovane na neho pozerá.
Druhý premýšľa a hovorí: "Chcel by som byť tak charizmatický a šarmantný, aby ma chcela každá žena na svete." . Tak je. Prvého žena sa v momente otočí na neho a žmurkne.
Tretí sa potmehúdsky usmieva a hovorí: "Chcem, aby moja pravá ruka vkuse rotovala dopredu!" Rybka si poškrabe plutvičkou hlavu, ale budiž, týpkovi sa točia ruky jak ventilátor.
Rybka prehovorí: "Dobre si to rozmyslite, toto je vaše posledné želanie!"
Prvý si pošrkiabe bradu a hovorí: "Chcem mať železnú imunitu, nikdy nič zlomené a byť úplne zdravý do konca života". Bum, jeho jebáky zmizli, skolióza nikde, zahodí okuliare a vybavené.
Druhý: "Chcel by som naveky mať 29 rokov, aby som nezostarol ani deň!"
Tretí sa udrbáva a hovorí: "Chcel by som, aby sa mi furt kyvkala hlava dopredu-dozadu jak retardovanému ďatľovi!".
Rybka už ani nepremýšľa a splní mu to, zatočí sa a zmizne.
Po rokoch sa všetci traja stretnú a referujú si, ako sa im žije.
Prvý neskrýva nadšenie: "Chalani, som zahojený na X generácií dopredu, vrátane najširšej rodiny. Doteraz som ani nezakašlal a tuto Ivana je v posteli jedna nenásytná štetka!!!"
Druhý pokýve hlavou: "Ja som založil niekoľko desiatok charít a ani sa to neodrazilo na mojich peniazoch. Pomáham svetu a som aj tak najbohatší široko ďaleko, plus ma ľudia lúbia. A hej, Ivana je celkom šupa v posteli, môžem potvrdiť..."
Obaja pozrú na tretieho, ktorý vchádza do miestnosti, kýve rukami jak ringišpíl a mykajúc hlavou hovorí:
"Chalani, ja som to asi dojebal... "

Ďalšie vtipy »