Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1129 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | BIKE ROKA 2019 | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 666
Áno, to sú terény kam patrí: 60% (402)
Nie, južná amerika je super: 40% (264)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dunlop uvádza na trh pneumatiky pre skútre RoadSmart III SC

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 14.02.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2744 [Novinky - Oznam]

Značka Dunlop oznamuje, že sa na základe úspechov najnovších pneumatík Dunlop Roadsmart III v nezávislých testoch rozhodla rozšíriť vysoko hodnotený rad aj o nový variant skonštruovaný špeciálne pre rastúci trh prémiových športovo turistických skútrov.

  • Aj v pneumatikách pre skútre teraz Dunlop využíva inovatívny behúň iGT pneumatík RoadSmart III pre športovo turistické motocykle
  • Uvedenie novej technológie: vyrovnanie bočnej sily odklonu Camber Thrust Tuning (CTT) v záujme plynulého a jednoduchého zatáčania
  • Po prvýkrát v zadných pneumatikách pre skútre: technológia súvislého bezšvového pásu JLB (Jointless tread belt)
  • Yamaha si vybrala RoadSmart III SC pre Tmax 530 DX modelového roku 2017

Dunlop uvádza na trh pneumatiky pre skútre RoadSmart III SC
Dunlop uvádza na trh pneumatiky pre skútre RoadSmart III SC

Nové pneumatiky Dunlop Roadsmart III SC boli navrhnuté tak, aby si zachovávali vysokú výkonnosť a odolnosť vo všetkých ročných obdobiach. V celkovom výrobnom portfóliu značky Dunlop sú umiestnené vyššie než dobre zavedené pneumatiky ScootSmart.

Najvyšší segment trhu skútrov si obľúbili jazdci, ktorí potrebujú motocykel na pohodlné dochádzanie v meste, ale pritom takisto chcú, aby svojim športovým a energickým charakterom pripomínal skôr športovo turistické motorky. Tak protichodné a náročné požiadavky postavili pred konštruktérov pneumatík značky Dunlop zaujímavú úlohu: aby ich mohli všetky naplniť, vsadili na kombináciu osvedčenej a novej technológie.

Roadsmart III SC využíva rovnaký unikátny behúň s prepojenými dezénovými drážkami (Interconnecting Groove Tread - IGT) ako Roadsmart III. Vďaka tomu optimálne odvádza vodu a rovnomerne sa opotrebováva. Ďalšou technológiou, ktorú novinka zdedila po športovo turistických pneumatikách, je konštrukcia využívajúca súvislý bezšvový pás (Jointless Belt - JLB). V segmente pneumatík pre skútre je technológia JLB, ktorá udržuje stabilnú dotykovú stopu a znižuje deformáciu a nadmerné zahrievanie, v tomto prípade použitá vôbec prvýkrát.

Úplne nová technológia: vyrovnanie bočnej sily odklonu Camber Thrust Tuning (CTT)

Roadsmart III SC obsahuje aj úplne novú technológiu Dunlop - Camber Thrust Tuning, vďaka ktorej nové pneumatiky plynule a ľahko zatáčajú. Keď sa motocykel nakláňa v zákrute, rozdiel odklonu pneumatík na už natočenom prednom kolese a na stále rovno idúcom zadnom kolese sa môže negatívne prejaviť na riadení a ovládaní motorky. Pri športových motorkách to síce môže byť žiaduce, pretože to pri veľmi vysokých rýchlostiach dáva lepší pocit kontroly nad motorkou a dôležitú spätnú väzbu, ale vo variante pre skútre Dunlop radšej zaviedol technológiu CTT, vďaka ktorej možno motorku ovládať pohodlnejšie a menšou silou. Spočíva v úprave tvaru bočníc pneumatík, ktorá uľahčuje zatáčanie. Úprava je ideálna pre prevádzku v mestách a ocenia ju jazdci, ktorí pri riadení požadujú pružnú a rýchlu odozvu stroja.

Pneumatiky Roadsmart III si už odniesli vysoko pozitívne hodnotenie z nezávislých testov. Časopis Motorrad * ich opísal ako "veľmi dobre vyvážené všestranné pneumatiky, s ktorými je radosť jazdiť na vedľajších cestách" a konštatoval, že "pneumatiky Dunlop jazdcom dodávajú sebadôveru na mokrých cestách".

Európsky produktový manažér značky Dunlop Dmitri Talboom je presvedčený o tom, že po rozšírení radu o pneumatiky pre prémiové skútre ho jazdci budú v tomto segmente považovať za jednotku na trhu: "Veríme, že vďaka spojeniu osvedčených technológií ako je behúň IGT, súvislý bezšvový pás JLB a najnovšie technológie Camber Thrust Tuning, máme v rukách optimálny výrobok pre užívateľov silnejších a športovejších skútrov výrobcov ako sú BMW, Kymco, Suzuki, SYM a Yamaha. Dunlop Roadsmart III SC už takisto pre svoje stroje schválili poprední výrobcovia prémiových skútrov. Yamaha si pneumatiky Roadsmart III SC zvolila pre Tmax 530 DX modelového roku 2017."

The Roadsmart III je na trhu v dvoch rozmeroch na predné (120/70 R14 a 120/70 R15) a dvoch rozmeroch na zadné koleso (160/60 R14 a 160/60 R15), a je tak vhodná pre veľmi širokú škálu skútrov.

Viac informácií o výrobkoch a značke Dunlop Európa nájdete na www.dunlop.sk.

* Komentáre prevzaté z Motorrad ReifenTest, vydanie 13/2016 z júna 2016.

Pridané: 14.02.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Adamoto KTM

Adamoto KTM

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: milovin
Slovenčina a matematika sú úzko prepojené:
Úvod do problematiky: Kanibali chytia Američana, Rusa a Slováka.
Náčelník hovorí: "Máte týždeň na to, aby ste mi povedali také číslo, aké som ešte v živote nepočul.
Inak vás zožerieme."
Po týždni predstúpi Američan a vraví: " 500 miliónov kvardiliriárd biliónov."
Náčelník: "Uff, to bolo dobré, ale už som to počul, preto ťa zožerieme."
Rus: "Nekonečno tri." Náčelník: "No, to bolo lepšie, ale aj to som už počul, preto aj teba zožerieme."
Slovák: "Pokokot." Náčelník: "Pokokot? A to je koľko?" Slovák: "To je odtiaľto až hentam do piče."
Vedecky pohľad na vec: " POKOKOT" Slovo pokokot , napriek prvému dojmu nie je žiadna nadávka .
Slovo "pokokot" je jedným zo slov, ktorým sa vďaka bohatému fondu slovenského jazyka dá vyjadriť matematická hodnota, ktorá nie je ani číslo, ba ani prvočíslo.
Slovo pokokot znamená niečo medzi veeeľa až nekonečnom. Je to zároveň slovo, ktoré nám, Slovákom, môžu iné kultúry iba závidieť a môže sa označiť ako skvostný slovenský slovný endemit. Na západnom slovensku, najmä v Bratislave sa ako miernejšia forma používa slovo "mrťe" (dôraz na mäkke Ť).
Inak slovom pokokot sa dá napríklad vyjadriť aj výška napadnuté ho snehu, prípadne hĺbka vody...
Už pred 60-timi rokmi mali prostí ľudia pokokot problémov a životných priekov, s ktorými sa museli deň čo deň zaoberať . Slovo " pokokot" sa tak časom rozšírilo po celom Slovensku. Najnovšia správa zo sveta hovorí, že populárna slovenská fyzikálna jednotka " pokokot" bude v krátkej dobe zaradená do medzinárodnej SI sústavy základných fyzikálnych jednotiek.
Zistilo sa totiž, že sa bez nej nezaobíde Európa ba ani Amerika. Európsky parlament má napríklad " pokokot " poslancov a berú "pokokot " peňazí, americký prezident má pred voľbami " pokokot " sľubov a o uplatnení v Číne ani nehovorím, je ich proste ...... pokokot ......
Prajem Ti pokokot krásnych dní.
ešte mi napadlo - 100 pokokotov = plnápiča Tak to je parádne až pokokot !

Ďalšie vtipy »