Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 744 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1753
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1046)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (707)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dunlop uvádza motokrosové pneumatiky Geomax MX33 pre jazdu na premenlivom povrchu

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 30.05.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2006 [Novinky - Oznam]

Pneumatiky Dunlop Geomax sú tradičnou voľbou víťazov FIM Majstrovstiev sveta veľkých cien v motokrose (MXGP). V roku 2017 si ich vybrali špičkoví jazdci ako Shaun Simpson a Clement Desalle a preteky MXGP s nimi vyhrali. Pre Dunlop však nie je na MXGP dôležité len umiestnenie na stupňoch víťazov, preteky mu slúžia tiež ako cenná základňa pre vývoj nových technológií.

  • Geomax MX33: nástupca pneumatík MX3S do mäkkého terénu
  • Nové technológie sa osvedčili v motokrosových veľkých cenách
  • S motokrosovými pneumatikami pre rôzny terén prichádza Dunlop ako prvý

Takisto vlani Dunlop na pretekoch MXGP testoval svoje nové technológie. Skúškam na nich podrobil zdokonalený behúň so spojovníkmi medzi ramennými blokmi, ktorý spolu s novým usporiadaním blokov zvyšuje odolnosť voči prasknutiu pri jazde na pevnom povrchu strednej obtiažnosti. Overil si, že životnosť zvyšuje tiež jeho nová zmes s vyššou odolnosťou voči strihu. Výsledkom zapojenia oboch týchto nových technológií do pneumatík Geomax MX33 Dunlop sú pneumatiky so širším rozsahom použitia, než aký mali jeho doterajšie, často víťazné Geomax MX3S.

Dunlop Geomax MX33
Dunlop Geomax MX33

Dunlop v nových pneumatikách ďalej zužitkoval takisto svoj unikátny a patentovaný dezén blokov pre postupné zatáčanie. Táto technológia, ktorá je známa aj pod označením "blok-v-bloku" poskytuje omnoho progresívnejšie správanie v zákrutách a pomáha jazdcom ovládať šmyk. U Geomax MX33 Dunlop túto technológiu rozšíril aj na predné pneumatiky.

Univerzálna výkonnosť v rôznych terénoch

Geomax MX33 zlepšuje výkonnosť na oboch koncoch terénneho spektra. Na rozdiel od všetkých predchádzajúcich pneumatík, ktoré boli konštruované predovšetkým s cieľom dobrej priľnavosti na mäkkom povrchu, sa pneumatike Geomax MX33 skvele vodí aj na stredne tvrdom povrchu. Bola navrhnutá tak, aby pretekárom poskytla výhodu v zmiešaných podmienkach, ale súčasne môže byť tiež ďaleko všestrannejšie
"multiterénna" pneumatika pre pravoverných off-roadových jazdcov.

Zamerané na pocit z jazdy a spätnú väzbu

Vzhľadom k blízkosti značky a špičkových jazdcov MXGP sa Dunlop pri vývoji pneumatík Geomax MX33 zameral na zlepšovanie pocitu z jazdy, pohodlia a ovládateľnosti Zistil pritom, že tenšia a dlhšia pätka zaisťuje rovnomernejšiu deformáciu bočnice pneumatiky pri zaťažení. Výsledkom je lepšia stabilita a spätná väzba. Spolu s novou konštrukciou pneumatiky toto riešenie zlepšuje kontrolu deformácie kostry, zatiaľ čo účinnejšie tlmenie nárazov prispieva k lepšej ovládateľnosti a lepšiemu pocitu jazdca pri jazde. Dunlop do novej pneumatiky zapojil tiež svoj systém ovládania napätia v kostre Carcass Tension Control System, ktorý ešte ďalej zlepšuje pocit pri jazde a ovládateľnosť. Úplne nová zmes s ultrajemnými uhlíkovými časticami potom ďalej významne posilňuje priľnavosť.

Clement Desalle a Kawasaki pomáhali pri vývoji radu Geomax MX33
Clement Desalle a Kawasaki pomáhali pri vývoji radu Geomax MX33

"Úspešne pomáhame jazdcom Dunlop, aby vyhrávali na úrovni FIM Majstrovstiev sveta veľkých cien v motokrose MXGP. Ide však o obojstranne výhodnú spoluprácu. Jazdci na tejto špičkovej úrovni nám naopak zase dávajú jasnú spätnú väzbu o tom, aké majú na pneumatiky požiadavky, aby mohli na víťazstvo dosiahnuť. Preto sme sa zamerali na rozšírenie všestrannosti Geomax MX33 a ako prvý v odbore vyrobili prvé skutočne hybridné pneumatiky pre mäkký i stredne tvrdý terén," povedal Dmitri Talboom, produktový manažér Dunlop Motorcycle Europe.

Po uvedení pneumatík Geomax MX33 teraz Dunlop ponúka kompletné portfólio motokrosových pneumatík. Nedávno predstavené Geomax MX12 sú ideálne pre jazdu na piesku a v bahne a Geomax MX52 ponúkajú cestu k víťazstvu na stredne tvrdom až tvrdom teréne.

Pneumatiky Geomax MX33 sú na trhu v šiestich rozmeroch na predné a jedenástich rozmeroch na zadné koleso.

Predné:

60/100 – 10 ​
60/100 – 12 ​ ​
60/100 – 14 ​ ​
70/100 – 17 ​ ​
70/100 – 19 ​
80/100 – 21 ​​

Zadné:

70/100 - 10​
80/100 – 12
90/100 – 14
90/100 – 16
100/100 – 18
110/100 - 18
120/90 – 18 ​
100/90 – 19 ​
110/90 – 19 ​
120/80 – 19 ​
120/90 – 19

Pridané: 30.05.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Zontes motorcycles

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: hruso25
Přijde voják do cizinecké legie v poušti. Jeho nadřízený ho tam provádí a říká: "Tady je jídelna, tady jíme a tady je společenská místnost, sem se chodíme dívat na televizi." A voják se ptá: "A jak je to tady se ženskejma, máte tu nějaký?" "No, ženský tu nejsou, ale od toho máme tamhle v ohradě velbloudici." "Fuj, to nikdy!" A tak žije voják v poušti, je tam měsíc, dva měsíce a už je pořádně nadrženej a tak jde za velitelem, jestli by mu nepůjčil klíč od tý ohrady s tou velbloudicí. Tak tam jde a za hodinu přijde pořádně pokopanej a pokousanej a ptá se velitele: "To mi řekněte, jak to s tou velbloudicí děláte?" "No, sednem na ni a jedem za ženskejma do města."

Ďalšie vtipy »