ISSN 1336-6491 | Online: 2288 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15555)
Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pionier cross východ + celoslovenský seriál 2018, Kechnec

Pridané: 24.07.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 8594 [Šport - Ostatné]

Nepriaznivými poveternostnými podmienkami sprevádzanými búrkami, výdatným dažďom a krupobitím v lokalite Kechneckej motokrosovej trate nás v posledných dňoch, vrátane nedeľného rána, strašili meteorológovia. Pravdou je , že búrky v okolí bolo počuť, ale na trať nespadla ani kvapka.

Text: Gabriel Sado

A tak sa závodilo na tvrdej prašnej trati známej predovšetkým od roku 2015 , kedy sa tu konal záverečný motokros ISDE. Preteky sa započítavali do celoslovenského seriálu, preto prekvapila pomerne slabá účasť pretekárov. Okrem domácich jazdcov tu boli hlavne Bajčania , niektorí z nich si okrem bodov odniesli aj cenu. Na trať sa v troch kategóriách postavilo celkom 25 pretekárov.

Najsilnejšia účasť bolo v kategórii Tuning, kde závodilo 11 pretekárov, v kategórii špeciál bolo 10 pretekárov a prekvapivo najslabšia účasť bola u klasikov so štyrmi jazdcami, pritom práve klasiky boli v minulosti najsilnejšou kategóriou na všetkých tratiach. Pre divákov bolo dobre pripravené občerstvenie aj s príjemných posedením v prístrešku. Dianie na trati sa dalo prakticky sledovať z miesta štartu a cieľa a diváci si tak mohli vychutnať súboje pretekárov. Asi najviac pozornosti vyvolala najsilnejšia trieda špeciál a súboj troch domácich jazdcov.

V popoludňajších hodinách boli rozdelené body a ceny a karavána jazdcov a ich sprievod sa rozišli , aby sa pomaly pripravili na ďalšie podujatie, ktoré bude 23.septembra priamo v meste Košice v blízkosti OC Optima.