Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1341 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 15141
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 56% (8491)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 44% (6650)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Historický úspech Martina Vaculíka na majstrovstvách sveta Speedway GP

 Zdieľať

Pridané: 09.10.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2510 [Šport - Plochá dráha]

V sobotný večer (5.10.2019) vyvrcholili boje o majstra sveta pre rok 2019 v Speedway Grand Prix v poľskej Toruni. Na jednom z najmodernejších plochodrážnych štadiónov sveta nechýbal ani náš reprezentant a pretekár Speedway Clubu Žarnovica Martin Vaculík, ktorý má za sebou famóznu sezónu. Svojim piatym miestom v tohtoročnom seriáli MS GP Speedway opäť zdvihol latku slovenskej plochej dráhy do nebotyčných výšin.

Zdroj: SMF

Toruń mohla premiešať celkovým poradím na medailových pozíciách, no ako sa nakoniec ukázalo, stav ostal zachovaný, aj keď sa pomenili bodové rozdiely. Maťo mal síce teoretickú šancu na bronz, no to by sa mu muselo dariť tak ako Dánovi Leonovi Madsenovi, ktorý za celý večer neprehral ani raz.

Martin Vaculík  GP Torun 2019 trening
Martin Vaculík GP Torun 2019 trening

Slovenský reprezentant začal poslednú GP najlepším štartom vo svojej prvej jazde. Prvé miesto nakoniec neudržal, keď sa cez neho predral Madsen, no dva body neboli na zahodenie, keď za jeho chrbtom ostal aj obhajca svetového titulu Tai Woffinden (GBR). Svoju druhú jazdu však už premenil na víťazstvo pred tohtoročným víťazom GP Challenge Dánom Nielsom Kristianom Iversenom. Vo svojej tretej jazde narazil na Bartosza Zmarzlika (POL), ktorý bojoval o titul. Oboch však odviedol Artjom Laguta (RUS) a Maťo skončil tretí.

Tretie miesto si zopakoval aj vo svojej štvrtej jazde, keď bol nad jeho sily neskôr bronzový Emil Sajfutdinov (RUS) a druhý z GP Challenge Matej Zagar (SLO), no za našim pretekárom bez bodového zisku prišiel do cieľa nakoniec v celkovom poradí štvrtý, Fredrik Lindgren (SWE). Až posledná jazda Martina Vaculíka rozhodla, že tentoraz bude chýbať v semifinálových jazdách, čo znamenalo, že získal 7 bodov a 10. miesto v GP Torune.

Martin Vaculík  GP Torun 2019
Martin Vaculík GP Torun 2019

Preteky nakoniec vyhral už spomínaný Madsen pred Sajfutdinovom a Iversenom. Na štvrtom mieste došiel do cieľa finále Zamrzlik, ktorý však už po skončení semifinálových jázd mohol sláviť tohtoročný svetový titul.

Zaujímavosťou je určite to, že síce o vedúcom postavení Poľska vo svete plochej dráhy nikto nepochybuje, no Zmarzlik je len tretím poľským majstrom sveta, keď pred ním to dokázali Jerzy Szczakiel v roku 1973 a v roku 2010 legendárny Tomasz Gollob, ktorý podstatnou časťou stojí za úspechmi Zmarzlika, ktorého mal svojho času v Gorzówe pod opaterou. Čerstvý 24-ročný majster sveta titulom skompletizoval svoju medailovú zbierku zo svetového šampionátu.

Víťazné trio SpeedwayGP 2019 (zľava): Madsen, Zmarzlik, Sayfutdinov
Víťazné trio SpeedwayGP 2019 (zľava): Madsen, Zmarzlik, Sayfutdinov

Piate miesto Martina Vaculíka v prestížnom seriáli majstrovstiev sveta GP Speedway je historicky najlepším umiestnením slovenského plochodrážneho jazdca vo svetovom šampionáte. Martin v predchádzajúcich rokoch pri svojom štarte na GP obsadil 8-me miesto a svojimi výsledkami v ďalších ročníkoch jednoznačne potvrdil, že patrí k svetovej plochodrážnej špičke. Svojim tohtoročným výsledkom to len potvrdil a pevne veríme, že v ďalších ročníkoch sa i Slovensko dočká niektorej z medailí z MS Speedway.

Martinovi gratulujeme a držíme palce v ďalšom ročníku tohto prestížneho svetového šampionátu, do ktorého vďaka svojmu piatemu miestu priamo postupuje.

Konečné poradie Speedway GP 2019:


1. Bartosz Zmarzlik (POL) 132,
2. Leon Madsen (DEN) 130,
3. Emil Sajfutdinov (RUS) 126,
4. Fredrik Lindgren (SWE) 105,
5. Martin Vaculík (SVK) 95,
6. Maciej Janowski (POL) 87,
7. Jason Doyle (AUS) 84,
8. Patryk Dudek (POL) 79,
9. Matej Žagar (SLO) 78,
10. Niels Kristian Iversen (DEN) 77,
11. Artjom Laguta (RUS) 76,
12. Antonio Lindbäck (SWE) 63,
13. Tai Woffinden (GBR) 60,
14. Janusz Kolodziej (POL) 57,
15. Robert Lambert (GBR) 39

Pridané: 09.10.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

HD-11-2023-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Pidze za otcom 5-ročny syn a pyta še, čo je politika. -Jak by som ci to vyšvetlil.,- rozdumuje ocec. "Popač synu, to je jak u nas doma: Ja som kapitalizmus, ja zarabiam peneži a nošim jich domu. Mamka, to je vlada.Tota mi peneži zobere, daco sebe a co ostane ,rozdzeli podľa vlastnoho uvažeňa. Naša služka, to je robotnicka trieda.Tota robi a my ju placime. Dzedko, to s odbory. Ten dava pozor, žeby robotnicka trieda nebola vykorisťovana. Ty sam si ľud. Pre tebe to šicko šicke robime A tvujj maly braček, tak to je naša spoločna buducnojsc. Rozumeš tomu?" Chlapčik še dluho zaduma a potom hutori: "zateľ ište neznam. Necham sebe to cez noc pejsc cez hlavu." V noci še prebudzi pre zapach, zatože joho maly bracik še pokakal. Zajdze teda do izby rodičoch.Tam špi len matka a neda še zobudzic.Chlapec idze potom do izby služky a tam vidzi otca, jak sebe so služku akurat paradne uživa. Ani jeden sebe malej postavičky nevšimne. Chlapček še smutne otoči a za rohom vidzi dzedka, jak so zaujmom sleduje cez oblak oca so služku.Ani dzedko sebe ho nevšimne.Chlapček še rozplače a idze sebe lehnuc. Rano še ho ocec pyta: "Ta už znaš, čo je to tota politika?" Chlapec mu smutne odpoveda:"Už to znam, ale je to kus inšak, jak ši mi to včera vyšvetľoval" "A jak je to ,vyšvetli mi to prošim ce?" "No, kapitalizmus zneuživa robotnicku triedu. Odbory še tomu nečinne prižiraju, zatieľ , co vlada tvardo špi. Ľud je šickym ukradnuty a naša spoločna buducnosc leži v sračkoch!"

Ďalšie vtipy »