ISSN 1336-6491 | Online: 2559 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15879)
Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Je to tam! MARTIN VACULÍK MÁ BRONZ Z MS SPEEDWAY GP!

Pridané: 01.10.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2122 [Šport - Plochá dráha]

Bol to neskutočný večer pre všetkých motocyklových priaznivcov a hlavne pre fanúšikov plochej dráhy a Martina Vaculíka. V poľskej Toruni sme sledovali v priamom prenose historický úspech Martina Vaculíka, ktorý získal svoju prvú medailu z majstrovstiev sveta a prvú pre slovenskú plochú dráhu v celej jej histórii. G R A T U L U J E M E!

Martin vykročil k životnému úspechu už v základnej časti, ktorú dvoma víťazstvami a dvoma druhými miestami vyhral, čo mu v konečnom súčte na koniec potvrdilo zisk tretieho miesta v konečnom hodnotení majstrovstiev sveta speedway Grand Prix. Rozhodlo sa prakticky v prvom semifinále, keď jeho najväčší konkurent Austrálčan Jack Holder skončil na štvrtom mieste. Do druhého semifinále už Martin nastupoval s vedomím, že mu stačí dojazdiť a bronz mu už nikto nevezme. Síce sa mu nepodarilo zo semifinále postúpiť do záverečnej finálovej jazdy, skončil tretí, ale v cieli už mohol oslavovať.

MARTIN VACULÍK MÁ BRONZ Z MS SPEEDWAY GP - Torun 2023

Martin Vaculík: „Som veľmi šťastný, je to historický moment pre slovenskú plochú dráhu. Rád by som sa poďakoval mojej rodine, môjmu tímu, mojim fanúšikom, klubu v Poľsku (Gorzow), všetkým mojim sponzorom a podporovateľom. Som veľmi rád, že týchto ľudí mám okolo seba. Zároveň by som chcel zablahoželať Bartekovi, pretože ukázal, že je naozaj veľký šampión. Gratulujem ako jemu, tak aj Feddiemu. Skutočne ukázal, že je úžasný, skvelý jazdec. Som veľmi rád, že tu môžem stáť vedľa nich.”

V Toruni sa rozhodovalo i o zlate, ktoré po štvrtýkrát získala poľská hviezda Bartosz Zmarzlik. V Toruni zvíťazil pred Fredrikom Lindgrenom zo Švédska a Leom Madsenom z Dánska. Štvrtý vo finále skončil ďalší Poliak Patrik Dudek. Fredrik Lindgren získal striebro aj v konečnom poradí MS. Poľská ikona Bartosz Zmarzlik sa stal siedmym štvornásobným majstrom sveta FIM Speedway v tomto športe a prekonal aj rekord legendy Jasona Crumpa, keď v Toruni vyhral svoju 23-tiu SGP.

Martinovi Vaculíkovi patrí vo výsledkoch SGP Torun piate miesto. Do konečného súčtu bodov si pripísal 12 bodov, Holder obsadil s desiatimi bodmi 7 miesto, t. j. v záverečnom súčte bodov Martin získal 125 bodov a Holder 123 bodov. Nový majster sveta Zmarzlik má v súčte 158 bodov a druhý Lindgren 150 bodov.

Zachráňme jedinú plochú dráhu na Slovensku:

Ešte raz chceme pogratulovať Martinovi Vaculíkovi za neskutočnú sezónu 2023 korunovanú ziskom bronzu z majstrovstiev sveta.

Taktiež chceme poďakovať televízii RTVS sa spoluprácu pri prenosoch z diania tohtoročného prestížneho seriálu majstrovstiev sveta speedway GP. Práve vďaka týmto prenosom sme mohli byť priamo účastní pri tomto historickom úspechu slovenskej plochej dráhy a slovenského motocyklového športu.

Zmarzlik, Lindgren, Vaculik, Holder, Madsen a Robert Lambert si zaistili automatickú miesto v seriáli Speedway GP 2024. K nim sa pripája víťaz ME na plochej dráhe Mikkel Michelsen, austrálske eso Jason Doyle a Poliak Szymon Wozniak, ktorí sa kvalifikovali na FIM GP Challenge vo Švédsku. Martin Vaculík si miestenku v SGP 2024 potvrdil i druhým miestom v challenge, ale nakoľko postúpil do budúcoročnej sezóny SGP priamo, jeho kvalifikačné miesto z challenge prechádza na českého pretekára Jana Kvěcha. Ján Kvěch je prvým českým plochodrážnym jazdcov v permanentnej štartovke SGP od roku 2008, kedy v seriáli štartoval Lukáš Dryml.

V nedeľu 8.októbra 2023 sa v Žarnovici v rámci záverečného podujatia plochodrážnej sezóny u nás I. ligy uskutoční autogramiáda nášho svetového medailistu Martina Vaculíka. Bližšie informácie v nasledujúcom príspevku.

Zdroj a foto: FB- Vaculik racing team a speedwaygp

Pridané: 01.10.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať