Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2288 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 27276
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16346)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10930)
Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (24)  [Verzia pre tlač] Tlač

Honda, KTM, Piaggio a Yamaha plánujú vývoj vymeniteľných batérií pre motocykle

 Zdieľať

Pridané: 01.03.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2934 [Bleskovky - Novinky]

Spoločnosti Honda, KTM, Piaggio a Yamaha dnes oznámili, že spolu podpísali vyhlásenie o spoločnom zámere s cieľom vytvoriť konzorcium pre vymeniteľné batérie určené pre motocykle a ľahké elektrické vozidlá.

V kontexte Parížskej dohody o klíme a plánovaného prechodu na elektromobilitu sú zakladajúci členovia konzorcia presvedčení, že dostupnosť systému štandardizovaných výmenných batérií by mohla prispieť nielen k väčšiemu rozšíreniu ľahkých elektrických vozidiel, ale tiež k udržateľnejšiemu riadeniu životného cyklu batérií využívaných v sektore dopravy.

Predĺžením dojazdu, skrátením času nabíjania a znížením nákladov na vozidlá a infraštruktúru sa výrobcovia chcú pokúsiť rozptýliť hlavné obavy zákazníkov týkajúce sa elektromobility.

KTM Freeride E motor 2015
Ilustračná foto: Pohonná jednotka KTM s vymeniteľnou batériou - KTM Freeride E

Cieľom konzorcia preto bude definovať štandardizované technické parametre systému vymeniteľných batérií pre vozidlá spadajúce do kategórie L: mopedy, motocykle, trojkolky a štvorkolky. Formou tesnej spolupráce so zainteresovanými subjektmi a s národnými, európskymi a medzinárodnými štandardizačnými orgánmi sa budú zakladajúci členovia konzorcia podieľať na vytváraní medzinárodných technických noriem.
Konzorcium začne svoju činnosť v máji 2021. Štyria zakladajúci členovia vyzývajú všetky zainteresované subjekty, aby sa zapojili do spolupráce a rozšírili tak odbornú základňu konzorcia.

Noriaki Abe | vedúci predstaviteľ divízie motocyklov v spoločnosti Honda Motor Co., Ltd.
„Celosvetový rozvoj elektrifikácie s cieľom znížiť globálne emisie CO2 postupuje stále rýchlejšie, a to najmä v Európe. Pre rýchle rozšírenie elektrických motocyklov je potrebné vyriešiť predovšetkým problémy spočívajúce v krátkom dojazde a v dlhom čase nabíjania. Ako sľubné riešenie sa tu javia práve vymeniteľné batérie. So zreteľom na pohodlie zákazníkov je nevyhnutné dosiahnuť štandardizáciu vymeniteľných batérií a čo najväčšie rozšírenie batériových systémov. To je tiež dôvod, prečo sa štyria výrobcovia uchýlili k založeniu konzorcia.
Spoločnosť Honda vníma zlepšenie podmienok pre používanie technológie zákazníkmi ako priestor na spoluprácu s ďalšími výrobcami. Výsledkom tohto procesu budú lepšie výrobky a služby pre zákazníkov vzniknuté vďaka konkurencii. Značka Honda plánuje na oboch frontoch tvrdo bojovať o to, aby sa práve ona stala „vybraným“ výrobcom pre mobilitu zákazníkov.“

Pridané: 01.03.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (24)  [Verzia pre tlač] Tlač
Motozem

Galéria ku článku:

Galéria

06-MG-Stevio-side

Harley-Davidson

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Toman
- Vidíš ty dvě ženy? Ta brunetka je moje žena, a ta blondýnka moje milenka!
- Zajímavé, ty mám taky, jen naopak!

Ďalšie vtipy »