Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1588 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 27088
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16261)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10827)
Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač

St. Tropez na Vespe cez Alpy 1/4

 Zdieľať

Pridané: 18.01.2022 Autor: SignorVespa
Čitatelia: 11752 [Mototuristika - Európa - Cestopis]

Myšlienka vznikla ešte v roku 2019, spoznať Alpy trochu lepšie, keďže z východu to nie je až tak na skok. Dobyť pre mňa osobne bájne Stelvio sa mi nepodarilo v 2019, keďže 3. 6. bolo zatvorené (nasypalo tuším pár dní pred cez meter snehu a zrušili aj Giro).

Za podporu - like - a sledovanie vopred ďakujem:

FB blog: www.facebook.com/signorVESPA
IG: www.instagram.com/signor_vespa/
Súkr. FB:
www.facebook.com/profile

Deň 0.

Čo? fakt na Vespe?

Keď som si uvedomil, že cestovanie na skútri je úplne iné ako na veľkej, bolo rozhodnuté. Hej, je pravda, že zvuk ťukania na čelo som počul často

Nič nezabudni!

Teda servisný interval a prehliadka naplánovaná a vykonaná. Voľba pre časovú tieseň dodania padla na Pirelli Angel scooter (díki za rady na fóre)

Kam to vlastne dám?

Aha! Ešte nič a už problém, keď kopa vecí na 12 - 15 dní bola obrovská - došlo k redukcii a myšlienke prania vecí v kempe, alebo veď to sa nejako vyvetrá alebo čo...

A kde to presne?

Plán teda vznikol podľa bodov záujmu, kempov a predpokladaného tempa deň po dni (trasa - kemp). Keďže je to uprostred sezóny - zisťoval som čo a ako, obvolal som prvé 3 kempy, nikde nechceli rezerváciu vopred. Výhoda je, že som sám, malý stan a ????

Cieľ: St. Tropez... Hlavné body Hallstat, Orlie hniezdo, Grossglockner, Timmelsjorch, Stelvio, Landwasser viadukt, Furka pass, Matterhorn, Mont Blanc, Gendarmerie Nationale v St. Tropez, Monako... Bez diaľnic, vychutnať si čo najviac tú pravú atmosféru čo krajina ponúka.

Let's go!

Plán cesty
Plán cesty

Už len naložiť
Už len naložiť

Novota
Novota

Day 1/15

Košice - Bratislava, 425 km z 4673 km

Ešte nič a už meškám... Pôvodne som chcel vyraziť hneď ráno, no problém kam zabaliť spacák, karimatku aby nezmokli ma donútil mastiť do sportisima pre vodeodolný vodácky vak. Vybavené, naložené - stan, spacák a karitatka zbaleno na nosič vpredu. Nejaká gola sada na defekty, uťahovačky na sedadle vo vodáckom, oblečenie v rolke na nosiči vzadu (díki Maťko). Skladacia stolička prikapčaná na vrchu...

Ide sa na vec

Cieľ: Bratislava, prvý nocľah po známosti na návšteve rodiny. Nezabudnúť na reset tacho na nulu, razím. Odporúčania a varovania pred cestou sú samozrejmosť.

Ide sa

Prvý fotostop je Krásna Hôrka, nasleduje prvé tankovanie v RV. Hoplá, víko nádrže pod sedačkou ma núti cely systém batožiny zložiť / prichádza myšlienka či toto ma bude vlastne čakať vždy. Hej bude. Už sa teším keď mi to na 1001x pôjde za 5 sekúnd, alebo chlapík na benzínke v Taliansku s obsluhou / servito bude dávať dole...

Rýchla foccacia u priateľov Barónka v Betliari a mastím ďalej. Cesta ubieha celkom svižne podľa predpisov 50/90 , keďže ju dobre poznám po NZ. Že som stále na Slovensku mi pripomenie chlapík v zelenej Octavií LV, hneď po tom čo ma takmer vytlačil z cesty aby stihol obehnúť v zákrute bez krajnice a nedostal čelovku. Už som si aj pomyslel keď dával ruku von že ok, stane sa. No jeho prostredník ma vyviedol z omylu že predsa na frajerov sa netrúbi... Večer som v Bratislave, symbolická foto pred IKEA... Zajtra to začne, to ozajstné doteraz nepoznané Vespa dobrodružstvo...

Mauzoleum Krásna Hôrka
Mauzoleum Krásna Hôrka

Takmer Veľký Krtíš
Takmer Veľký Krtíš

Day 2/15

Bratislava - Hallstatt, 361 km

Po drobnej úvodnej motanici v Bratislave som si spomenul čo chýba. Ha! Držiak telefónu... Nič, to pôjde aj bez... Hranice, pán vedúci z ???????? sa pýtal na ???? alebo test, vybavené raz dva.

Po prvých km v Rakúsku prišiel ten pravý pocit, opustil som SR. Akurát zas tá cesta, lovil som z pamäťovej karty v mojej ???? kadiaľ som si to večer vravel, názvy miest v nemčine (ktorú ovládam asi tak v 3 slovách ????) sú takmer ako čínske znaky. Než mi skrsol nápad, bluetooth slúchadlo - gugle mapky a hlasové pokyny. Konečne! Môžem sa venovať len a len jazde... Pár kilometrov a vedľa cesty rímske stĺpy, yes... niečo nové, pár fotiek a valím ďalej.

Heidentor: maps.app.goo.gl/323VjdH3937Fy4Sd6

Dedinka, dedina, dedina... majú to tu pekné, malebné, presne také ako som si to predstavoval, diery z ciest záhadne zmizli - Viedeň som obišiel úplne (samozrejme podľa zásady žiadne diaľnice). Po 3 - 4 hodinkách jazdy je to tu, konečne! Čiastočný cieľ cesty, teda cesta, je tu... Krajiny, kopečky, hrady... ide sa to jedna báseň s krátkou zastávkou na obed s výhľadom (camping style) na kláštor Lilienfeld, mimochodom podľa stránky najväčší komplex tohto typu v Rakúsku.

Stift Lilienfeld: maps.app.goo.gl/Hv8GvZGvkrMUg71q9

Trošku náročnejší deň, čakalo ma cca 6 h čistej jazdy... teda nezdržiavať sa veľmi cestou a pelášit do konečného bodu druhého dňa: Hallstatu.

Čo to sa cestou cvaklo na pamiatku, a okolo 17tej sa už vybaľuje stan (rozumej wigwam). Moju eufóriu nerozhodil ani páprd na recepcií v kempe / otras, podľa recenzií z google zdieľa tento názor veľa ľudí... teda rýchlo vybaviť čo treba nech mám od toho otraveneho frfloša pokoj. Už len prechádzka v cieli, oddych, fotky a regenerácia.

Večerná prechádzka do centra potvrdzuje typickú atmosféru tohto miesta... Keďže je aj piatok, je trocha rušno. Na dnes hotovo, ešte nabiť v zásuvkách všetky stroje a padla. Zajtra je plán jasný, Orlie hniezdo a Grossglockner. Prvý záťažový test karimatky a spacáku.

Krásny slnečný deň za mnou (to som ešte netušil čo bude nasledovať)...

Tu začína ten skutočný pocit expedície

Heidentor AT

St. Tropez na Vespe cez Alpy

St. Tropez na Vespe cez Alpy

St. Tropez na Vespe cez Alpy

St. Tropez na Vespe cez Alpy

St. Tropez na Vespe cez Alpy

>

Pridané: 18.01.2022 Autor: SignorVespa Zdieľať

Súvisiace články:

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku: