Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 533 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26015
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15739)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10276)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Indian ukázal nový Sport Chief

 Zdieľať

Pridané: 24.02.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2362 [Novinky - Predstavujeme]

Indian predstavuje svoju najagilnejšiu verziu ikonického Indianu Chief v podobe nového modelu Sport Chief 2023. Novinka je postavená na jednom z najstarších a najvplyvnejších mien medzi motocyklami a posúva hranice v kategórii amerických výkonných V-Twin cruiserov prostredníctvom prémiových komponentov orientovaných na výkon a nadčasový americký štýl.

Seriál článkov - Novinky 2023:

| Seriál článkov: Novinky 2023 |

Indian ukázal nový Sport Chief
Indian ukázal nový Sport Chief

Nový Sport Chief prepisuje pravidlá v triede výkonných amerických V-Twin cruiserov a kombinuje nadčasový americký štýl a kvalitné performance komponenty, ako sú zadné tlmiče FOX Piggyback, prevrátená predná vidlica KYB, dvojité kotúčové brzdy Brembo a ďalšie.

„Od svojho uvedenia na trh v roku 2021 zožal novodobý Indian Chief neuveriteľný úspech u jazdcov z celého sveta,“ hovorí Mike Dougherty, prezident Indian Motorcycle. „S predstavením modelu Sport Chief sa rad Chief pre rok 2023 stáva ešte rozmanitejší než kedykoľvek predtým – ponúka výber širokej škály kombinácií výkonu a štýlu, takže každý jazdec nájde ten správny model zodpovedajúci jeho jedinečnej osobnosti a jazdeckým
preferenciám.“

Pri navrhovaní modelu Sport Chief sa značka Indian Motorcycle zamerala na výkon s využitím tých najlepších komponentov od osvedčených výrobcov. Vďaka obrátenej prednej vidlici KYB®, ktorá je tiež súčasťou výbavy modelov Indian Challenger, ponúka Sport Chief vynikajúcu ovládateľnosť a jazdné vlastnosti. Dve kotúčové brzdy so štvorpiestkovými, čiastočne plávajúcimi radiálnymi strmeňmi Brembo® dodávajú modelu Sport Chief sebavedomý brzdný účinok, zatiaľ čo zadné tlmiče FOX® majú v porovnaní s ďalšími modelmi Indian Chief vyšší zdvih (100 mm) a zvyšujú uhol náklonu na 29,5 stupňa. Výsledkom je Indian Chief, ktorý si žiada agresívnejšiu jazdu a poskytuje sebavedomie a schopnosť posunúť zážitok z jazdy na vyššiu úroveň.

„V roku 2021 sme oslávili výročie 100 rokov modelu Indian Chief s modelovým radom, ktorý vzdáva hold slávnym americkým motocyklovým časom,“ hovorí Ola Stenegärd, riaditeľka priemyselného dizajnu Indian Motorcycle. „S modelom Sport Chief sme chceli zachovať rovnako bezstarostný prístup a silu amerických strojov, ale zároveň tieto vlastnosti ešte viac zvýrazniť pomocou komponentov, ktoré nielenže stelesňujú štýl a výkon, ale dvíhajú latku v celej kategórii výkonných cruiserov.“

Indian ukázal nový Sport Chief
Indian ukázal nový Sport Chief

Sport Chief si jednoduchým rámom z oceľových rúrok zachováva mechanický štýl modelov Indian Chief. Jeho srdcom je motor Thunderstroke 116 v čiernej farbe, ktorý ponúka krútiaci moment 162 Nm, zatiaľ čo nová štýlová kapotáž Quarter Fairing spolu s novými riadidlami, frézovanými mostíkmi a 152 mm predstavcami odlišujú Sport Chief od ostatných modelov radu Chief. Jazdná pozícia je vďaka stúpačkám uprostred motocykla a sólo sedlu aktívna a napriek tomu pohodlná. Sport Chief je vybavený športovými zliatinovými kolesami obutými v pneumatikách Pirelli® Night Dragon, palivovou nádržou s objemom 15,1 litra, skráteným zadným blatníkom, dvojitou koncovkou výfuku, LED osvetlením, bezkľúčovým zapaľovaním a tromi voliteľnými jazdnými režimami: Sport, Standard a Tour.

S okrúhlym dotykovým displejom s priemerom 101 mm a systémom RIDE COMMAND sú štandardne spojené technológie, ktoré vylepšia každú jazdu. Nastavenie prebieha prostredníctvom ovládacích prvkov na riadidlách alebo na digitálnom dotykovom displeji a jazdci môžu prechádzať niekoľkými rozhraniami, vrátane dvoch rôznych konfigurácií zobrazenia, informácií o motocykli a jazde a navigácii*.

V kombinácii s bezdrôtovým interkomom v prilbe môžu jazdci ovládať svoju hudbu v systéme RIDE COMMAND kedykoľvek je telefón pripojený cez Bluetooth® alebo USB. Jazdci majú tiež prístup k informáciám z telefónu, vrátane posledných hovorov, kontaktov, číselnej klávesnice a histórie textových správ. Po pripojení sa zobrazia prichádzajúce hovory, ktoré je možné prijať alebo odmietnuť priamo prostredníctvom systému RIDE
COMMAND.

Majitelia existujúcich modelov Indian Chief, Chief Bobber a Super Chief môžu upgradovať svoj motocykel pomocou štandardných tlmičov FOX® Piggyback Chief Performance z modelu Sport Chief, ktoré ponúkajú zdvih 100 mm, väčší uhol náklonu a štýlový vzhľad. Navyše zvýši stabilitu, zlepší pohodlie a umožní agilnejšiu jazdu.

Nový 146mm adaptívny LED svetlomet Chief Pathfinder, dostupný v chrómovom alebo čiernom prevedení, v sebe obsahuje patentovanú technológiu, ktorá monitoruje uhol náklonu motocykla a optimalizuje osvetlenie vozovky pred motocyklom. Prvý adaptívny diaľkový svetlomet v obore ponúka výkonnejšie osvetlenie ako štandardné svetlo, žiari do väčšej vzdialenosti a lepšie osvetľuje priestor pred motocyklom.

Indian ukázal nový Sport Chief
Indian ukázal nový Sport Chief

Indian ukázal nový Sport Chief
Indian ukázal nový Sport Chief

Pridané: 24.02.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Seriál článkov - Novinky 2023:

| Seriál článkov: Novinky 2023 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Dzešec učinkoh šľivovici na hlopoh :...
1.- Perše poldeci : - prestaňe ci šmerdzec zos papuľi ...
2.- Druhe poldeci :- prestaňu ce ozjabac nohi ...
3.- Trece poldeci :- prestaňe ce boľec bruh ...
4.- Štrvarte poldeci :- prestaňu še ci kľepac ruki ...
5.- Piate poldeci :- prestaňu ci ciskac boganče ...
6.- Šeste poldeci :- prestaňeš še mračic ...
7.- Šedzme poldeci :- začňeš špivac ...
8.- Osme poldeci :- začňeš mladnuc....
9.- Dzevjate poldeci :- začňu še ci pačic druhe ženi ...
10.- Dzešate poldeci :- začňe še ci pačic Tvoja manželka ..

Ďalšie vtipy »