Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 762 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 13103
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 56% (7366)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 44% (5737)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Triumph pripravuje vstup do sveta motokrosu a endura - motor poodhalený

 Zdieľať

Pridané: 18.08.2023 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 3352 [Bleskovky - Predstavujeme]

Pred niekoľkými dňami firma Triumph oznámila svoj cieľ vstúpiť do sveta offroadu a to s projektom, ktorý stavia nové stroje úplne od podlahy. Angličania najali odborníkov, majú veľké plány vrátane pretekov a odhaľovať nám výsledky budú postupne.

Triumph si na pomoc s vývojom a testovaním nových motocyklov najal odborníkov: Ricky Carmichael – šesťnásobný šampión amerického motokrosu a Ivan Cervantes, päťnásobný svetový šampión v endure.

Ivan Cervantes a Ricky Carmichael - Triumph pripravuje vstup do sveta motokrosu a endura
Ivan Cervantes a Ricky Carmichael - Triumph pripravuje vstup do sveta motokrosu a endura

Triumph má v pláne ponúknuť celú škálu motoriek ako na motokros tak aj pre enduro. Dá sa teda predpokladať aj vývoj nového motora - pravdepodobne štvortakt, ktorý môže využiť so zmenami v oboch kategóriách. Informácie o motore avšak ešte nie sú známe. Triumph zverejnil zatiaľ prvé video, kde odhalil rám a sľubuje druhé video 15. augusta o motore.

Rám bude hliníkový:

V prvom videu konštruktéri odhalil rám nových bikov. Po dlhom zvažovaní sa rozhodli pre hliníkový rám, ktorý im dáva vraj najviac možností skombinovať ľalhkosť s tuhosťou rámu, jeho reakciou na rázy po skokoch a podobne. Kombináciou rôznych parametrov rámu sa dá totiž hodne čarovať.

Video: Triumph pripravuje motokros bike: Vision to Reality: Vývoj motokros rámu

Motor

Tak 15. augusta Triumph poodhalil videom to isté pre motor svojho štvortaktného motokrosového modelu s objemom 250 cm3. Aj keď špecifikácie ešte neboli zverejnené, môžeme predpokladať, že ide o kvapalinou chladený štvortaktný jednovalcový motor DOHC s objemom 250 cm3.

Video: Triumph pripravuje motokros bike: Vision to Reality: nový motocross motor

Jazdenie:

Tretie video Triumph zverejnil 5. septembra, kde Carmichael jazdí na motorke a mali by o nej byť zverejnené ďalšie informácie. K Rickymu sa pripája amatérska motokrosová senzácia Evan Ferry, ktorý sa podieľal na testovacom programe nového motocykla spolu s mnohými profesionálnymi jazdcami, keď sa dostal do záverečnej fázy vývoja.

Ricky Carmichael povedal: „Je to naozaj vyvážené, je dobré, ako to ťahá zo zákruty, je to veľmi svižné. Keď uvidíte stopu, bum, dokážete to.“
Evan Ferry dodal: „S rámom našli niečo špeciálne. Nemyslím si, že som niekedy niečo také cítil."

Videá zverejnila spoločnosť Triumph v období pred odhalením nového motocykla s objemom 250 cm3 a nahliadli do zákulisia, aby sme sa stretli s tímom, podelili sa o podrobnosti o úplne novom hliníkovom ráme a motore a boli svedkami záverečného testu.

Úplný dátum odhalenia ešte nie je známy.

Video: Triumph ukázal motokros bike: Vision to Reality: jazda

Pridané: 18.08.2023 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Východniar v lietadle: Znace co, Ja mám také neščesce, dze som, tam še takoj coškaj staňe… Z reproduktora sa ozve: – Lietadlo havaruje, keďže sme nad morom, každý pasažier dostane píštalku na odháňanie žralokov … Východniar začne lamentovat: – Uvidzice, budz vyfasujem píščalku bez džúrky, abo natrafim na hluchoho žraloka

Ďalšie vtipy »