Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2290 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 31717
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (18528)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (13189)

Seriál článkov:

Zobrazujem články 1951 až 1965 z cekového počtu: 5361.

08.04.2015 - Marek Kubista - kubistadesign Čitatelia: 4504 [Technika - Design]

-

Projekt Fat Pet - Marek Kubišta

Tento projekt Fat Pet vznikal veľmi dlho a celé to začalo Babetou môjho dedka pred 20-timi rokmi. Tam niekde sa začala moja láska k motorkám...

 

08.04.2015 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 8691 [Bleskovky - PR bleskovka]

-

Hľadá sa Predajca HARLEY-DAVIDSON do predajne Motoshop Žubor Banská Bystrica

Čerstvou správou je že v Banskobystrickom Motoshope Žubor pribudne ďalšia značka a to americké železo Harley-Davidson. Ak sa chceš stať predajcom tejto značky čítaj ďalej...

 

07.04.2015 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 5416 [Bleskovky - PR bleskovka]

-

Predstavujeme nový inzertný portál www.motobazar.info

Nový inzertný portál na predaj motocyklov a príslušenstva.

 

06.04.2015 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 7434 [História]

-

Jednokolesový motocykel, podľa predlohy Francúza Ericha Edisona Putona z roku 1894 - replika originálu

Druhým exponátom ktorý bol k zhliadnutiu v stánku SMF na výstave Motocykel 2015 je replika jednokolesového motocykla, ktorá je vyhotovená podľa predlohy Francúza Ericha Edsiona Putona z roku 1894.

 

05.04.2015 - Milan Mikulík - mikulec Čitatelia: 5275 [Šport - Motocross]

-

Slovakia MX & QUAD Championships – MOTOCORSE CUP 2015

Offroadová sezóna sa nám už rozbieha a aj tento rok budeme mať možnosť sa stretať a pomerať si sily na „amatérskych“ pretekoch pod záštitou Andrey Zmajkovičovej. Tento rok nás nechávala trochu v napätí, ale nakoniec je všetko potvrdené, zajednané, dohodnuté, a tak sa v tomto roku môžeme tešiť na šesť podujatí.

 

02.04.2015 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 28608 [Novinky - PR článok]

-

Motoshop Žubor v Košiciach otvorený, predaj BMW aj Kawasaki

Banskobystrická firma Motoshop Žubor otvorila v týchto dňoch svoju novú pobočku v Košiciach. Do metropoly východu prináša oficiálny predaj značiek BMW a Kawasaki ako aj množstva doplnkov.

 

02.04.2015 - 69Dodik69 Čitatelia: 14994 Strany: 3 [Mototuristika - Európa - Cestopis]

-

Prvá méta "veľkého cestovateľa"- Rumunsko 2014, alebo kam sa vrátime na jar znova

Už dlho sme sa strojili spraviť nejaký poriadny výlet na motorkách. Minulý rok sme plánovali Francúzsko až toľko, že nakoniec šli len dve motorky. Tento rok sme však už nič nenechali na náhodu a vybrali sa prejsť prvú métu každého dobrodruha cestujúceho na motorke- Rumunsko. ...a že nám to stálo za to. Až tak, že sa tam o chvíľu vraciame znova. Ale o tom až neskôr.

 

01.04.2015 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 3939 [Bleskovky - Novinky]

-

Triumph Speed 94 a 94R

Anglický výrobca motocyklov Triumph prináša na trh špeciálnu edíciu modelov Speed Triple, ktorá má dať do pozornosti rok 1994, kedy sa model Speed Triple dostal prvý krát do produkcie.

 

01.04.2015 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 8084 [Bleskovky - PR bleskovka]

-

Moteam.sk – predsezónna akcia -30%

Hľadáte po večeroch na internete najlacnejšie možné oblečenie pre motorkára?

 

01.04.2015 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 3847 [Bleskovky - Novinky]

-

Trojkolesové koncepty 03GEN od Yamahy

Yamaha 03GEN-f a Yamaha 03GEN-x, tak to je dvojica trojkolesových konceptov od značky s ladičkami v znaku. Jeden koncept je zameraný čisto na cestu a ten druhý je zase s nádychom off-roadu, alebo ak chcete crossover.

 

31.03.2015 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 19548 [História]

-

Prvý parný motocykel na svete, Sylvester Howard Roper, 1867-1869 - replika originálu

Na výstave Motocykel 2015 ste mohli zhliadnuť v stánku SMF aj dva zaujímavé kúsky moto histórie. Tým prvým je stroj, ktorý je rozhodne pra-pra otcom dvojkolesových strojov, aké sedláme dnes.

 

31.03.2015 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 4025 [Bleskovky - Novinky]

-

Patent turbo motora pre koncept Suzuki Recursion

Zdá sa, že koncept Recursion od Suzuki pomaly dostane aj reálne črty. Na internet sa totiž dostali obrázky patentu turbo motocykla, ktoré si nechala Suzuki zaregistrovať.

 

31.03.2015 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 4046 [Bleskovky - Novinky]

-

KTM Duke 250 a RC250

KTM predstavila v Tokiu novú dvojicu modelov s motorom o objeme 250 ccm. Naháč Duke 250 a malý superšport RC 250 vychádzajú zo svojich väčších sesterských modelov s motorom 390.

 

30.03.2015 - datadive Čitatelia: 8953 [Bleskovky - Novinky]

-

Yamaha XV950 Racer 2015 - Café Racer v minimalistickom štýle

Nekonvenčne pojatá klasika od troch ladičiek Yamaha XV950 Racer, s nadčasovým dizajnom je novým počinom divízie Sport Heritage fabriky Yamaha Motors. Po XJR 1300 si zobrali do parády XVčko 950. Ako sa s tým popasovali posúdte sami.

 

30.03.2015 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 5671 [Bleskovky - PR bleskovka]

-

Likvidácia skladových zásob - www.motokombinezy.sk!

Sleduj e-shop www.motokombinezy.sk každý týždeň a nakupuj výhodnejšie.

 

| 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 |

Kawasaki Good Times Tour

yamaha_tour-side-05-2025

Triumph-side-07-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »