Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 670 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 5974
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (3597)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (2377)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (13 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Firma Adamoto dnes odovzdala dakarské špeciály KTM pre Jara Katriňáka a Ivana Jakeša

 Zdieľať

Pridané: 27.11.2007 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 13810 [Šport - Rally]

Dnešné popoludnie sa fanúšikovia Dakaru a novinári stretli na pôde Košickej firmy Adamoto, kde došlo k slávnostnému odovzdávaniu dvoch motocyklov KTM 690 Ralye na Dakar 2008.

Seriál článkov - Dakar 2008:

| Seriál článkov: Dakar 2008 |

Nebola to však jediná slávnostná udalosť. Najprv Peter Lazar viceprezident Slovenskej motocyklovej federácie otvoril novú predajňu KTM v Košiciach, ktorá dnes hostila celé podujatie. Pred zrakmi divákov potom došlo k podpisu zmluvy o reklamnej spolupráci, medzi zástupcami firmy Adamoto, pánom Igorom Adamčíkom a zástupcami Environ Servis Moto tímu pánom Františkom Mičkom a pánom Petrom Žipajom. Hneď po tejto slávnostnej udalosti odhalili spolu divákom oba súťažné motocykle.

Motorka Ivana Jakeša dorazila na slovensko len včera a tak bola vystavená v sériovom stave. Motorka Jara Katriňáka, ktorá dorazila na slovensko už v polovici októbra (pozri: Novučičká KTM 690 Rally pre Jara Katriňáka na Slovensku!) bola vystavená bez plastov a tak sme mohli obdivovať kúsok pretekárskej techniky.

Následne tím predstavil médiám nového generálneho reklamného partnera Ivana Jakeša firmu Old Spice. Juraj Králik ako zástupca firmy Old Spice predstavil Old Spice Dakar tím, ktorý združuje jazdcov zo štyroch krajín. Na Slovensku to bude Ivan Jakeš, v Českej republike to bude posádka auta Mirek Zapletal, Míla Janáček, v Maďarsku to bude posádka Balázs Szalay, László Bunkóczi a v Slovinsku to bude Tomáš Merhar.

Krátky rozhovor:

Aké máte ciele na nadchádzajúcom ročníku Dakaru?

Odovzdávanie Dakarskych KTM, Adamoto, Kosice - Ivan Jakeš
Ivan Jakeš

Ivan Jakeš:
No ja hlavne dúfam, že som si to odpadal tento rok už všetko, zranenia že ma obídu. Dúfam, že sa uvidíme všetci na tlačovke po Dakare.

Jaroslav Katriňák:
Tak ja podobne ako Ivan by som bol rád, keby sme došli do cieľa s čo najlepšími výsledkami. Tohto roku sme preto spravili veľmi veľa. Jazdili sme preteky slovenského seriálu cross country a enduro, zúčastnili sme sa 14-dňového tréningového kempu v Maroku, zúčastnili sme sa šesťdňovej v Chille, ktorá nás príjemne prekvapila terénmi podobnými ako budú v Maroku. Teraz prichádza prevzatie motocyklov, veľa práce, doladenie motoriek, proste treba všetko 100% pripraviť.

Ako vám ide navigácia, trénovali ste ju v Maroku?

Ivan:
Kemp bol hlavne o tom, aby sme vedeli čítať terén a možno trochu spoznali mentalitu ľudí. Navigácia je na Dakare trošku iná ako sme mali tam.

Odovzdávanie Dakarskych KTM, Adamoto, Kosice - Jaro Katriňák
Jaro Katriňák

Jaro:
Súhlasím s Ivanom. Je veľmi dobré, že sme tam mali aj satelitné zariadenie od Garminu, ktoré nám pomáhalo sa navigovať, sledovať tú strelku, pretože podobná navigácia bude aj na Dakare. Práve tam sú miesta, kde treba prejsť cez waypointy a navigovať sa pomocou takejto strelky. Po tejto stránke to bol určite veľký prínos a samozrejme sme načítali aj krajinu a terén, a tak sa nám pôjde pohodovejšie na samotnej Rally. Okolo mesta Er Rachidia sme jazdili veľa kilometrov a práve tam štartuje druhá africká etapa.

Jaro ty si na svojej novej Dakarskej motorke už jazdil, povedz nám ako jazdí?

Jaro:
Nemal by som tak hovoriť, lebo tu stojí moja stará motorka, ktorá má doviezla na krásnom deviatom mieste do cieľa Dakaru. Na novej motorke som jazdil na trati v Martine Sučanoch, som s ňou veľmi spokojný, čo sa týka hlavne jazdných vlastností, podstatne lepšie ten motocykel drží stopu, má kvalitnejšie pérovanie. Takže dúfam, že sa nám s Ivanom na tomto motocykli pôjde dobre a že nejaký ten výsledok donesieme.

Následne pódium obsadili členovia skupiny Drišľak a poriadne roztočili zábavu.

Možno nevieš, že práve minulý týždeň organizátori zverejnili trasu nadchádzajúceho ročníka Dakaru, viac: Trasa 30. ročníka Rally Lisabon Dakar známa. Príležitosť na tlačovke sme využili aj my, konkrétne ja, Andre a adficanPo a predviedli sme sa v nových mikinách s logom našej cesty do Maroka v sprievode Dakaru 2008. Zoznámil som chalanov s Ivanom, Jarom a členmi Environ Servis Tímu. Viac: dakar2008.motoride.sk

Video:

Pripravili sme aj krátke video z tejto akcie:

Video: Tlačovka 27.11.2007, Adamoto Košice, odovzdávanie Dakarských špeciálov

Dĺžka: 5:58 min
Video: africanPo, strih: Tomáš Hajduch - Awia
Formát: youtube.com (Shockwave Flash)


Pridané: 27.11.2007 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Seriál článkov - Dakar 2008:

| Seriál článkov: Dakar 2008 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (13 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku: