Anketa:
„Night of the Jumps“ kvalifikácia na MS - predstavenie jazdcov II
ZdieľaťPridané: 08.01.2008 Autor: Jaro Harly Jerga
Čitatelia: 5604 [Šport - Motocross]
Za Steel Arénou je už navezených 250 ton hliny, ktorú organizátori 4 dni pred akciou budú prevážať priamo do haly. Trať bude pozostávať zo štyroch odskokových rámp, z dvoch dopadov, jedného fun boxu a jedného wall rideu.
Program bude pozostávať nielen zo samotnej kvalifikácie na majstrovská sveta, ale organizátori pripravili pre divákov aj prekvapenie navyše – exhibíciu na pite bikeoch (mini motorky).
Viac info o akcii nájdeš v článku: „Night of the Jumps“ kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v Steel Aréne
Predstavujeme vám ďalších z pätnástich najlepších freestyle motocrossových pretekárov na svete, ktorých budete môcť vidieť v Steel Aréne 26. januára 2008.
Daisuke Suzuki (25. 2. 1981): Z Japonska do Košíc!!! Áno, presne takú cestu má v pláne sympatický Japonec, ktorý vás príde pobaviť svojimi trikmi, ktoré sú skutočne neuveriteľné. Jeho hoby FMX, surf, skate, BMX, knihy a počúva hip-hop.
![]() |
Andre Villa (27. 4. 1982, Nórsko): Rok 2005 bol definitívne Andrého rokom. Nielenže vyhral Night of the Jumps v Miláne spolu s ďalšími medzinárodnými súťažami, ale získal aj 6. miesto v bodovaní IFMXF a v celej sezóne predvádzal tie najlepšie štýly. Jeho backflip kombá a lockbacky boli takmer perfektné. Vďaka svojim úspechom získal ocenenie IFMXF "Nováčik roka". O rok neskôr sa tak z neho stal jeden z najlepších svetových jazdcov. Odvtedy vyhral niekoľko súťaží Night of the Jumps a rovnako bol ťažko poraziteľným aj v rámci Svetových FMX šampionátov. V dôsledku zranenia však na poslednej súťaži stratil prvenstvo a umiestnil sa na 3. mieste. Momentálne je však opäť vo forme a pripravený dostať sa späť do TOP 5 Svetového IFMXF rebríčka.
Nick Franklin (10. 9. 1981): Štýlové jazdy Novozélanďana budú patriť k najkrajším v Steel Aréne. Nick je profesionál, ktorý nepozná hranice extrému. Tento profesionálny novozélandský jazdec sa stal najčastejším víťazom súťaže Vodafone X-Air a v roku 2002 dokonca porazil svetového šampióna Tommyho Clowersa. Po ročnej pauze spôsobenej zranením opäť jazdí svetové kolo so špičkovými profesionálmi. Steel Aréna sa tak má na čo tešiť, ako sa Nicholas svojimi výkonmi opäť snaží pripraviť na prvenstvo v súťaži Vodafone X-Air.
![]() |
Vstupenky už v predaji!!!
Cena vstupenky v predpredaji v sieti Ticketportal: 599,-Sk, 699,-Sk
- Horné tribúny: 699,-Sk /A32 - A36, B32 - B36/
- Horné tribúny: 599,-SK /A31, A37, B31, B37/
- Dlhé strany + rohové strany: 699,-Sk /A13-A18, B12-B17/
- Krátke strany: 599,-Sk /A12-B11, A19-B18/
Deti do 130cm zľava 20% Držitelia preukazov TP/ZTP zľava 50% , doprovod plná cena lístka
Viac info na www.fmx.sk
Pridané: 08.01.2008 Autor: Jaro Harly Jerga Zdieľať
Súvisiace články:
Ďalšie články tohto autora:
- Dni BMW Motorrad Slovensko 2017, Jasná
- Chceš získať unikátny kalendár?
- Pionier Cross Budimír - záverečné preteky Pionierov
- Strašidelné zľavy na mototekvice v Motosvete
- Prvý zásielkový servis prilieb Shark
- 14.6.2014 obsadia Pioniere Kysak
- Nové Piaggio MP3 500 2014
- Momodesign Minimomo - talianský dizajn a kvalita
- Akciová ponuka Motosvet
- Pioniere všetkých obcí, spojte sa!
- ... zobraz všetky články od tohto autora
Vaše najnovšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!