Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 870 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3812
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 62% (2371)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 38% (1441)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (12)  [Verzia pre tlač] Tlač

Test, Video, Foto a Cestopis roka 2008 - máme tu prvých víťazov!

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 11.03.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 10928 [Novinky - Bike roka]

Tak a máme to tu! Na víťazov čitateľských ankiet Test, Foto, Video a Cestopis roka 2008 sme sa v redakcii veľmi tešili hlavne preto, že nám ukázali, akú robotku oceníte ako čitatelia najlepšie a na čo sa treba do budúcnosti orientovať.

Seriál článkov - Bike roka 2009:

Vyhodnotenie ankiet Bike roka a Firma roka prebehne až budúci týždeň na výstave v Bratislavskej Inchebe. Už to nebudeme zbytočne naťahovať. Pozeraj výsledky v ďalších riadkoch.

Kategória FOTO ROKA 2008

 ČITATEĽSKÁ FOTO ROKA 2008
ČITATEĽSKÁ FOTO ROKA 2008

stiahnuť ako pozadie

Cacao: Najlepšou celoročnou odmenou fotografa je spokojnosť čitateľov. Teším sa o to viac, že vyhrala fotka, ktorú mám veľmi rád. Niekedy sa zrodí skvostný záber pri bežnom fotení aj bez extra námahy. Tento rok nebolo žiadne fotenie pre mňa ľahké a ďakujem chalanom v redakcii, že mali toľko trpezlivosti. Fotenie testovačky je neskutočná otrava - jednu zákrutu treba najazdiť viackrát a úspech nie je nikdy zaručený. Aj keď pri Tinovi a Agressorovi sa šance podstatne zvyšujú.

Kristián Tino Dudík: Fotka ako táto sa podľa mňa radí medzi to najlepšie, čo som vôbec kedy videl odfotené slovenským fotografom a za slovenských podmienok pri testovaní. A myslím, že by sa za ňu nemusel hanbiť ani niektorý z prestížnych európskych motočasákov. Cacao, veľký rešpekt!

 2. miesto
2. miesto

Tomáš Hajduch - Awia: Umiestnenie tejto fotky na druhom mieste bolo pre mňa vskutku prekvapením. Motoride Dakar Adventure bolo veľkou výzvou, ktorá po zrušení Dakaru nedopadla celkom ako sme predpokladali. Napriek tomu sme si Gibraltar nenechali ujsť a stálo to za to. Opice na Gibraltare boli naozaj vďačným objektom pre objektív zrkadlovky.

stiahnuť ako pozadie

 3. miesto
3. miesto

Tomáš Hajduch - Awia: Jaro Katriňák je pojem, skvelý jazdec a skvelý človek. Vo svete motošportu robí pre Slovensko neuveriteľné výsledky a sledovať ho pri jazdení bolo pre mňa aj Cacaa zážitkom. Počas závodu stále sústredený, pripravený podať ten najlepší výkon. A nikdy sa nebráni zamazať si ruky pri príprave motorky. Presne v takomto momente Jara Cacao vystihol na tejto fotke počas Central Europe Rally.

stiahnuť ako pozadie

Kategória VIDEO ROKA 2008

VIDEO ROKA 2008

Beal: Ľudia moji drahí, toto bolo niečo príšerné. Noc pred filmovaním som spal v stane na našej záhradke. O štvrtej ráno si to začal dávať susedov kohút, potom ma čakal cca 40 km presun ku Cacaovi na mojom vtedajšom XXse. Ale jasné, že som prišiel neskoro a všetci už čakali. Nasledoval presun na Cacaovom Renaulte, celý čas pozeral na mňa ako na paka, že sedím natlačený na volante ako blondínka, ale vedel som kde sa v tej kraksni nastavuje sedadlo? Keď som na to prišiel, už som bol zvyknutý. Takže sme šli niekam kde prišiel aj Tino ( Agre bol stále pri nás ) z tohto bodu sme šli zase niekam. Kde sa vraj šmýkalo, aspoň to tvrdil Tino keď ho predbehla stodvadsiatka :). Vtedy som zistil, že nemám druhú baterku. Ďalší presun, pár záberov po štvrť hodine telefonát od Agreho, či nám niekto nechýba? Stratil sa chlapec :) Pokračovali sme zas niekam inam a tam bol pokus o rozhovor. Vtedy došla baterka. Takže vo videu je vlastne celý :). Nečakal som, že práve toto video skončí až tu ale mám z toho radosť a ďakujem vám za hlasovanie. Awia, po sošku moskara si dobehnem vlakom.

2. miesto

Tomáš Hajduch - Awia: Toto video vznikalo po 7. Motoride-áckom stretku alias Motoride Tour 2008. Nádherná scenéria na Liptove, skvelý kameraman, pár dobrých nápadov. Únava bola riadna a tak vznikla kopa breptov a tiež necenzurovaná verzia videa, ktorá sa vám páčila. Na video boli skvelé ohlasy už po jeho zverejnení, takže som veril, že získa miesto v prvej trojici.

Beal: Pre mňa umiestnenie znovu prekvapújuce ale smerodajné. Nadávky sa už mazať nebudú :)) Atmoška pri filmovaní výborná, Awia, vracal si vtedy, či sa mi to pletie z iným filmovaním? :)))

Tomáš Hajduch - Awia: Beal áno vracal som tu, je tam na Urale na to taká páka na pravej strane a on potom ide dozadu... :-)

Kristián Tino Dudík: Veru, toto skvelé a podľa mňa jedno z najlepších Bealových videí vznikalo za podmienok priamo úmerným podmienkam, ktoré nastali behom 7. Stretnutie Motoride-ákov alebo takmer odfúknutý Motoride Tour 2008. To znamená strašné pitie (východ, Awiowa domovina je predsa Mekka zábavy tohto druhu:-) ) až do "vyčerpania" s novým prístupom k spaniu v chatke, ktorý je ale, ľutujem, nepublikovateľný. Preto tak kvalitné video páni.

3.miesto

Tomáš Hajduch - Awia: Keď som toto video strihal hlavnou prioritou bola aktuálnosť a tak som na tom makal v noci hneď po návrate zo Steel Arény. Video ste tak mali možnosť vidieť online ešte pred sobotňajším vystúpením.

Kategória TEST ROKA 2008

TEST ROKA 2008

15.10.2008 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 34503 [Testy a predstavenia - Test]

-

Test Ural Sportsman 750 – Baľšaaja ťechňika

Zabudni na všetko čo si doteraz poznal. Toto je veľké, ťažké, samá oceľ, má to sajdku s náhonom, spiatočku a vzhľad z čias druhej svetovej. Proste stará dobrá ruská technika z fabriky za Uralom v ďalekom Irbite.

 

Tomáš Hajduch - Awia: Pri tomto teste si tak trochu fandím v tom zmysle, že k víťazstvu neprispel ani tak skvelý text, ako spojenie netradičnej motorky, skvelých fotiek, kvalitného videa a vtipného komentára druhého redaktora Tina z pohľadu spolujazdca v sajdke. Spojením všetkého tohto vznikol celok, ktorý ste vy odmenili prvým miestom a pre nás všetkých je to istotne skvelou odmenou. Na druhej strane, my sme si pri testovaní užili neskutočnú dávku zábavy.

Kristián Tino Dudík: Prvé miesto Urala ma vôbec neprekvapuje, tá motorka, sajdková nirvána a zážitky, ktoré sa nezabúdajú, vytvoria dobrý test samé. Zviezol by som sa (v sajdke... :-)).

2. miesto

25.09.2008 - Kristián Tino Dudík Čitatelia: 18736 [Testy a predstavenia - Test]

-

Pán dokonalý – Honda CBR1000RR

Honda začína byť v poslednej dobe pekne drzá, predchádzajúce dizajnové oddelenie asi dostalo padáka a usadlé krivky z nedávnej minulosti vystriedal výzor značne talianskej príchute. Chcelo to poriadny kus odvahy pustiť sa do niečoho takéhoto, klobúk dole.

 

Kristián Tino Dudík: K tomuto testu by som dodal len toľko, že som rád, že som z neho vyšiel bez škody na zdraví a majetku, nakoľko Blejd je majster maskovania rýchlosti a pohľad na tachometer občas vystraší. A okrem asfaltu ma potešil aj schopnosťou zvládanie dosť ťažkých off-roadových erziet, ktoré by ste si s Varaderom dvakrát dobre rozmysleli. Na chatu v horách ho teda môžete zobrať s kľudom Angličana :-).

3.miesto

23.06.2008 - Kristián Tino Dudík Čitatelia: 20113 Strany: 2 [Testy a predstavenia - Test]

-

Honda CBR 600 RR TenKate vs. Yamaha YZF-R6

Dnes máte v podstate dve možnosti, ako žiť v neustálej ilegalite a jednou nohou v kriminále. Buď budete prechovávať vo svojej pivnici jedného z rodinných príslušníkov, ako je to teraz populárne u našich rakúskych susedov, alebo si začnete voziť zadok na novej R6 alebo šestkovej CBR. My sme zvolili tú druhú možnosť.

 

Kristián Tino Dudík: Spomienka na tento test je v mojej pamäti živá ešte teraz. Krásne slnečné počasie, jedna motorka lepšia ako druhá a týždeň sú len moje. Pri fotení v serpentínach pri Hlohovci som sa do toho trocha oprel a predviedol pred obecenstvom zloženým z Beala, Cacaa a iných potvoriek celkom pekný a treba spomenúť, že absolútne nechcený "both wheel slide", ktorý nakoniec chvalabohu nemal žiadnu dohru v nemocnici za asistencie sestričiek. Sériové pneumatiky boli vyrobené pravdepodobne z kameňa a trocha mi zmenšili inak obrovský úsmev z obidvoch motoriek. Občas nefungujúca predná brzda na Yamahe skoro dokázala vo mne uvoľniť obsah hrubého čreva rovnako. Bezpečný týždeň si predstavujem podstatne inak :-).

Kategória CESTOPIS ROKA 2008

CESTOPIS ROKA 2008

18.11.2008 - COUNTRY Čitatelia: 9626 [Mototuristika - Amerika - Cestopis]

-

Malý výlet po USA

Nebude to cestopis v pravom slova zmysle, chcem sa len podeliť o radosť ktorú som zažil na svojej dovolenke.

 

Tomáš Hajduch - Awia: COUNTRY nechcel podľa jeho slov napísať cestopis, chcel sa iba podeliť o radosť. A to sa mu rozhodne podarilo o čom svedčí aj víťazstvo v prvom ročníku takejto ankety. V mene redakcie víťazovi gratulujem a dúfam, že sa uvidíme v našom stánku na výstave. Odmena ho neminie :-)

2. miesto

11.08.2008 - matus Čitatelia: 21478 Strany: 6 [Mototuristika - Európa - Cestopis]

-

Offroadové Alpy

O tom, ako budu naše tohtoročné Alpy vyzerať, bolo jasné už viac ako rok – pôjdeme offroad.

 

Tomáš Hajduch - Awia: Matúšove alpy mi tak trochu otvorili oči. Miesta kde som sa posledne túlal na cestnej motorke som nikdy nevnímal ako možnú pôdu pre off-road zážitky. Okrem toho že sa to skvele čítalo to malo aj punc originality, takpovediac objaviteľský prínos!

3.miesto

27.01.2008 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 861204 Strany: 4 [Mototuristika - Európa - Cestopis]

-

Motoride Dakar Adventure 2008 – alebo cesta na zrušený Dakar

Nápad vyraziť v januári do Maroka a vidieť na vlastné oči dakarskú rally mi behal po mysli už pár rokov. Veci začali naberať reálne rozmery až minulý rok.

 

Tomáš Hajduch - Awia: Teším sa, že sa do trojice najlepších dostal aj cestopis z našej redakčnej kuchyne. Každý sa rád pochváli úspešnou cestou, ktorá dosiahla svoje ciele. Trojica dobrodruhov v tomto prípade, po zrušení Dakaru nemala to šťastie. Zažili sme trpké sklamanie, improvizovali sme, zajazdili sme si off-road v pieskoch, kde sa jazdí Dakar, navštívili najzápadnejší a v zápätí aj najjužnejší bod Európy, poobzerali opice na Gibraltare a merali sme viac ako 3 000 km dlhú cestu v januári až na Slovensko. Myslím, že vaše hlasy nepotešia len mňa ale aj Andreja (Andre) a Feriho (africanPo), ktorí boli na tejto ceste so mnou.

Ceny do ankiet venovali:

MZ Racing

www.mzracing.sk -

Firma MZ Racing venovala MX set oblečenia značky THOR podľa vlastného výberu na www.mzracing.sk v hodnote 180€.

Web stránka: www.mzracing.sk
E-mail: MZracingsk@googlemail.com

Viper Design

www.viper-design.sk -

Firma Viper design venovala do súťaže výfuk podľa vlastného výberu v hodnote 300€.

Web stránka: www.viper-design.sk
E-mail: info@viper-design.sk

OBUJSA.SK

www.obujsa.sk -

Firma OBUJSA.SK venovala do súťaže sadu motocyklových pneumatík a olejov v hodnote 300€.

Web stránka: www.obujsa.sk
E-mail: info@obujsa.sk

JJ Moto

www.jjmoto.sk -

Firma JJ Moto venovala do súťaže motorkársku bundu BLH BLADE v hodnote 150€.

Web stránka: www.jjmoto.sk E-mail: jjmoto@jjmoto.sk

WileyX

www.wileyx.sk -

Firma WileyX venuje do súťaže Polarizačné REVOLVER06 s polykarbonátovými sklíčkami + Tričko WileyX v hodnote 226€

Web stránka: www.wileyx.sk E-mail: wileyx@wileyx.sk

Barracudamoto.cz

www.barracudamoto.cz -

Firma Barracudamoto.cz venovala do súťaže tuningové smerovky MINI VIPER.

Web stránka: www.barracudamoto.cz E-mail: info@barracudamoto.cz

XBIKE MOTORCYCLES

www.xbike.sk -

Firma XBIKE MOTORCYCLES venovala do súťaže sadu eloxovaných doplnkov na krosku alebo pitbike v hodnote 50€.

Web stránka: www.xbike.sk E-mail: info@xbike.sk

Časopis Auto-Moto Bazár

www.ambazar.sk -

Časopis Auto-Moto Bazár venoval do súťaže celoročné predplatné.

Web stránka: www.ambazar.sk E-mail: info@ambazar.sk

MS Planet

www.msplanet.sk -

Firma MS Planet venovala do firmy otvorenú prilbu G-Mac v hodnote 59€.

Web stránka: www.msplanet.sk E-mail: info@msplanet.sk

Auto-Moto-Raj

www.msplanet.sk -

Firma Auto-Moto-Raj venovala do súťaže otvorenú prilbu Nitro X 512V v hodnote 84€ a kožené rukavice Nazran v hodnote 14€.

Web stránka: www.auto-moto-raj.sk E-mail: info@auto-moto-raj.sk

Custom Chrome Eastern Europe

www.custom-chrome-europe.com -

Firma Custom Chrome Eastern Europe venuje do súťaže sadu kozmetiky pre motocykle značky Motofactory v hodnote 50€ a mikinu, tričko a šiltovku Custom chrome v hodnote 110€.

Web stránka: www.custom-chrome-europe.com E-mail: marcel_marsaryk@customchrome.de

Motomix

www.motomix.sk -

Firma Motomix venuje MX prilbu značky Kenny podľa vlastného výberu v hodnote 99€.

Web stránka: www.motomix.sk E-mail: info@motomix.sk

Enduro Aktuál Motoride

www.enduroaktual.sk -

Časopis Enduro Aktuál Motoride venuje celoročné predplatné.

Web stránka: www.enduroaktual.sk E-mail: enduroaktual@enduroaktual.sk

Independent Moto Shop

www.independentmoto.sk -

Firma Independent Moto Shop venuje nákupný kupón v hodnote 100 €

Web stránka: www.independentmoto.sk E-mail: info@independentmoto.sk

EWOG - motopríslušenstvo

www.ewog.websnadno.cz -

Firma EWOG - motopríslušenstvo venuje 1x Motobrašne Elegan 15-25 L, 1x Enduro ľadvinku Big a 5x ľadvinku Uno v celkovej hodnote 99 € (2982 Sk)

Web stránka: www.ewog.websnadno.cz

Hamletovygumy.net

www.hamletovygumy.net -

Firma Hamletovygumy.net venuje motopneu za 3000 Kč a reklamné tričká Continental.

Web stránka: hamletovygumy.net

Motosvet.sk

www.motosvet.sk -

Firma Motosvet.sk venuje MX prilbu značky EXID v hodnote 99€.

Web stránka: www.motosvet.sk

Airbrush Cleo ateliér

www.cleoatelier.sk -

Firma Airbrush Cleo ateliér venuje Airbrush motív na fľašu podľa vlastného výberu v hodnote 99€.

Web stránka: www.cleoatelier.sk

Styx Vráble

www.styx.sk -

Firma Styx Vráble venuje turistickú vyklápaciu prilbu Suomy v hodnote 226 € v modrej farbe "S".

Web stránka: www.styx.sk

KovoAtyp.sk

www.kovoatyp.sk -

Firma KovoAtyp pripravila ceny pre víťazov titulu Motofirma roka.

Web stránka: www.kovoatyp.sk

Pridané: 11.03.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Bike roka 2009:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (12)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku: