Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 761 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

VR46 - motosvet.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Stretnutie mototuristov (25. - 27. 5. 2001) Revúca

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 29.05.2001 Autor: Dadi
Čitatelia: 13068 [Mototuristika - Stredné Slovensko - Moto-akcia]

Po dohovore medzi členmi SMF sa od tohoto roku oddelili stretnutia mototuristov od klasických zrazov. Tieto stretnutia sú určené pre ľudí, ktorí majú radi mototuristiku, radi sa stretnú, povymieňajú si skúsenosti a zážitky zo svojich ciest a zároveň precestujú aj kúsok Slovenska.

Na druhom stretnutí tohoto druhu sme sa zúčastnili aj my (Awia a Dadi). V piatok doobeda sme v Košiciach osedlali nášho tátoša a vyrazili sme. Došli sme do Revúcej ako prví o piatej popoludní, zapísali sme sa, dostali sme tašku, v ktorej boli prospekty a podklady k sobotňajšiemu výletu po okolí. Ďalší motorkári prišli až ku večeru a priestor na stanovanie sa začal pomaly zapĺňať.

Večer sme strávili posedením pri pivku. Boli pripravené tiež párky, klobásy a pozerali sme súkromné video organizátora p. Maukša z rôznych ciest po Európe (Alpy) a tiež zo zimného zrazu motorkárov Elefanttreffen 2001 v Nemecku. Večer sa tiež dohodol program na sobotu.

Sobota:

O 9:00 bola pripravená prehliadka 1. Slovenského gymnázia v Revúcej
O 10:00 sa vyrážalo na mototúru. Na výber boli dve trasy:
1. 110 - kilometrová Z Revúcej cez Muráň, Červenú skalu (krásna príroda a super cesta, stúpanie a ostré zákruty) Telgárt (pod Kráľovou Hoľou) ďalej cez Stratenú, Dobšinú (možnosť navštíviť Dobšinskú Ľadovú jaskyňu) a naspäť cez Gočovo, Stítnik a Jelšavu do Revúcej.
2. 180 - kilometrová sa líšila tým, že za Stratenou sa odbočilo na Mlynky, Dedinky, Nálepkovo a ďalej na východ až do Mníška n. Hnilcom a naspäť cez Úhornú, Rožňavu do Revúcej.

O veci sa motorkári nemuseli obávať a nechali si ich v stanoch na kúpalisku v Revúcej, kde nemal nikto cudzí prístup a stále tam bol niekto z organizátorov. My sme sa rozhodli pre individuálnu trasu na Muráň spolu s troškou pešej turistiky o čom si môžete prečítať v ďalšom článku.

Nedeľa:
Ráno sa všetci pomaly, ale isto pripravovali na cestu domov. My sme sa ponáhľali a keď sme už mali nabalený náš "stroj" museli sme ešte opraviť defekt, ktorý sme asi dostali na večernej jazde v okolí Revúcej. Cestou do Košíc sme sa rozhodli ísť už spomínanou dlhšou trasou pričom z Mníška n. Hnilcom sme pokračovali rovno do Košíc cez Gelnicu, Ružín a Jahodnú.

Pridané: 29.05.2001 Autor: Dadi pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Adamoto T9 125

Kawasaki Banská Bystrica

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: FesterNZ
Traja kamaráti vylovia zlatú rybku. Ako to tak býva, každý dostane tri želania:
Prvý hneď vyhŕkne: "Chcel by som miliardu euro!". V sekunde mu zapípa mobil a na účte v banke má miliardu euro, tridsaťpäť centov.
Druhý sa zamyslí a povie: "Chcel by som byť najbohatší človek na svete!". Bums, v ruke drží certifikát o tom, že jeho netto hodnota je niekoľko sto miliárd eur.
Tretí sa uškrnie a hovorí: "Ja by som chcel, aby sa moja ľavá ruka vkuse točila dozadu." Rybka sa začuduje, ale okej, ruka sa mu krúti dokola.
"Počúvam druhé želania", hovorí rybka.
"Chcem mať za ženu tú najväčšiu šupu na svete!". Tak sa aj stane, zrazu je okolo neho omotaná strašná buchta a zamilovane na neho pozerá.
Druhý premýšľa a hovorí: "Chcel by som byť tak charizmatický a šarmantný, aby ma chcela každá žena na svete." . Tak je. Prvého žena sa v momente otočí na neho a žmurkne.
Tretí sa potmehúdsky usmieva a hovorí: "Chcem, aby moja pravá ruka vkuse rotovala dopredu!" Rybka si poškrabe plutvičkou hlavu, ale budiž, týpkovi sa točia ruky jak ventilátor.
Rybka prehovorí: "Dobre si to rozmyslite, toto je vaše posledné želanie!"
Prvý si pošrkiabe bradu a hovorí: "Chcem mať železnú imunitu, nikdy nič zlomené a byť úplne zdravý do konca života". Bum, jeho jebáky zmizli, skolióza nikde, zahodí okuliare a vybavené.
Druhý: "Chcel by som naveky mať 29 rokov, aby som nezostarol ani deň!"
Tretí sa udrbáva a hovorí: "Chcel by som, aby sa mi furt kyvkala hlava dopredu-dozadu jak retardovanému ďatľovi!".
Rybka už ani nepremýšľa a splní mu to, zatočí sa a zmizne.
Po rokoch sa všetci traja stretnú a referujú si, ako sa im žije.
Prvý neskrýva nadšenie: "Chalani, som zahojený na X generácií dopredu, vrátane najširšej rodiny. Doteraz som ani nezakašlal a tuto Ivana je v posteli jedna nenásytná štetka!!!"
Druhý pokýve hlavou: "Ja som založil niekoľko desiatok charít a ani sa to neodrazilo na mojich peniazoch. Pomáham svetu a som aj tak najbohatší široko ďaleko, plus ma ľudia lúbia. A hej, Ivana je celkom šupa v posteli, môžem potvrdiť..."
Obaja pozrú na tretieho, ktorý vchádza do miestnosti, kýve rukami jak ringišpíl a mykajúc hlavou hovorí:
"Chalani, ja som to asi dojebal... "

Ďalšie vtipy »