Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1185 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 9476
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5514)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (3962)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Stretnutie mototuristov (25. - 27. 5. 2001) Revúca

 Zdieľať

Pridané: 29.05.2001 Autor: Dadi
Čitatelia: 16429 [Mototuristika - Stredné Slovensko - Moto-akcia]

Po dohovore medzi členmi SMF sa od tohoto roku oddelili stretnutia mototuristov od klasických zrazov. Tieto stretnutia sú určené pre ľudí, ktorí majú radi mototuristiku, radi sa stretnú, povymieňajú si skúsenosti a zážitky zo svojich ciest a zároveň precestujú aj kúsok Slovenska.

Na druhom stretnutí tohoto druhu sme sa zúčastnili aj my (Awia a Dadi). V piatok doobeda sme v Košiciach osedlali nášho tátoša a vyrazili sme. Došli sme do Revúcej ako prví o piatej popoludní, zapísali sme sa, dostali sme tašku, v ktorej boli prospekty a podklady k sobotňajšiemu výletu po okolí. Ďalší motorkári prišli až ku večeru a priestor na stanovanie sa začal pomaly zapĺňať.

Večer sme strávili posedením pri pivku. Boli pripravené tiež párky, klobásy a pozerali sme súkromné video organizátora p. Maukša z rôznych ciest po Európe (Alpy) a tiež zo zimného zrazu motorkárov Elefanttreffen 2001 v Nemecku. Večer sa tiež dohodol program na sobotu.

Sobota:

O 9:00 bola pripravená prehliadka 1. Slovenského gymnázia v Revúcej
O 10:00 sa vyrážalo na mototúru. Na výber boli dve trasy:
1. 110 - kilometrová Z Revúcej cez Muráň, Červenú skalu (krásna príroda a super cesta, stúpanie a ostré zákruty) Telgárt (pod Kráľovou Hoľou) ďalej cez Stratenú, Dobšinú (možnosť navštíviť Dobšinskú Ľadovú jaskyňu) a naspäť cez Gočovo, Stítnik a Jelšavu do Revúcej.
2. 180 - kilometrová sa líšila tým, že za Stratenou sa odbočilo na Mlynky, Dedinky, Nálepkovo a ďalej na východ až do Mníška n. Hnilcom a naspäť cez Úhornú, Rožňavu do Revúcej.

O veci sa motorkári nemuseli obávať a nechali si ich v stanoch na kúpalisku v Revúcej, kde nemal nikto cudzí prístup a stále tam bol niekto z organizátorov. My sme sa rozhodli pre individuálnu trasu na Muráň spolu s troškou pešej turistiky o čom si môžete prečítať v ďalšom článku.

Nedeľa:
Ráno sa všetci pomaly, ale isto pripravovali na cestu domov. My sme sa ponáhľali a keď sme už mali nabalený náš "stroj" museli sme ešte opraviť defekt, ktorý sme asi dostali na večernej jazde v okolí Revúcej. Cestou do Košíc sme sa rozhodli ísť už spomínanou dlhšou trasou pričom z Mníška n. Hnilcom sme pokračovali rovno do Košíc cez Gelnicu, Ružín a Jahodnú.

Pridané: 29.05.2001 Autor: Dadi Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Moto Guzzi

Galéria ku článku:

Galéria

Aprilia

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Dottore
Kontrolovaný řidič k policajtovi: „Měli byste si to lépe zorganizovat. Jeden policajt mi včera sebere řidičák a dnes druhý mi chce dát pokutu za to, že ho nemám.“

Ďalšie vtipy »