Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1120 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 7840
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (4626)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (3214)
Hodnotenie: (14 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motorkári z Turca deťom

 Zdieľať

Pridané: 11.06.2011 Autor: tigrik77
Čitatelia: 7238 [Mototuristika - Stredné Slovensko - Moto-akcia]

Sú akcie, ktoré vám dajú viac ako čakáte. Takáto akcia sa konala aj v Turčianskej kotline.

Na úvod poďakujem organizátorke v mene všetkých za takúto akciu. Peťa alias chrumka jedno veľké ďakujeme!

No a už poďme pekne od začiatku. Koncom apríla prišiel nápad urobiť výjazd na deň detí. Samozrejme sa nápad hneď ujal a stretol sa so záujmom. Celú organizáciu si zobrala na starosť už spomínaná autorka nápadu „pani profesorka“ Chrumka. Na návštevu vybrala Detský domov v Necpaloch (ďalej len DeD Necpaly). Termín akcie sa určil na 28 máj. Tento termín však v našej kotline moc motorkárom neprial v podobe poriadnej búrky. Celá akcia sa teda presunula o týždeň neskôr na 4 júna. To nám počasie tiež predviedlo svoj vrtoch, ale to nakoniec nikomu nevadilo.

Sobotné ráno bolo pekné a teplé tak to bolo znamenie dobrej akcie. Stretnutie sa konalo krátko po desiatej na čerpacej stanici. Každý kto prišiel ochotne prispel vopred dohodnutou sumou, ktorá sa rovná zhruba jednému posedeniu pri pivku.

 Stretnutie na čerpacej stanici
Stretnutie na čerpacej stanici

Organizátorka (ďalej len „Šéfka“) za vyzbierané peniaze nakúpila deťom sladkosti. Samozrejme v DeD Necpaly vítajú aj pomoc vo forme oblečenia a hračiek. Tak kto mohol prispel aj takouto formou. Čakanie sme si niektorí spestrili výzdobou motoriek.

 Výzdoba motoriek: Myšiak na V-Strome
Výzdoba motoriek: Myšiak na V-Strome

 Výzdoba motoriek: Tiger na Bandite
Výzdoba motoriek: Tiger na Bandite

Po nákupe a vyrobení balíčkov, čoho sa ujali naše moto-žienky sa naša „výprava“ o sile dvoch áut a desiatich motoriek pohla smerom na Necpaly.

Dorážame do DeD Necpaly kde nás už očakávajú deti a pani vychovávateľky na čele s pani riaditeľkou. Čaká nás príjemné privítanie a občerstvenie v podobe kávy a čaju. Pani riaditeľka sa ujala úvodného príhovoru a čo to nám vysvetlila o DeD Necpaly. Potom sme dostali na pamiatku ručne robené suveníry od detí. No a samozrejme prišli na rad aj naše darčeky.

 Občerstvenie
Občerstvenie

Po vzájomnom obdarovaní sme išli na prehliadku vnútra DeD Necpaly. Poviem vám dnu to vyzeralo prekrásne a svoju ruku k dielu pridali aj deti. Vedú ich tam naozaj zodpovedne a čo najlepšie pripravujú na „život vonku“.

 Pri prehliadke Detského domova v Necpaloch.
Pri prehliadke Detského domova v Necpaloch.

Po prehliadke prišiel teda rad aj na vozenie detí. Na to sa zrejme tešili najviac. Ani jedna motorka neostala na ocot a točili sme sa po Necpaloch v jednom kole. Toľko spolujazdcov asi ani jeden z nás v živote neodviezol.

 Vozenie v plnom prúde
Vozenie v plnom prúde

No poznáte to terajšie počasie. Po pár jazdách (záujem narastal matematickou radou) začalo jemne mrholiť. Aspoň sme nemuseli jazdiť po prašnej ceste. Čoskoro sa jemné mrholenie zmenilo na poriadnu búrku. Tak sa schovávame pod altánok kde prebieha spoločné fotenie.

 Altánkové fotenie
Altánkové fotenie

Po hláškach, že sa to už trhá sa skôr viac rozpršalo. Nakoniec sa presúvame do vnútra a debatujeme s pani riaditeľkou o veciach okolo života v DeD Necpaly.

 Pohodička počas dažďa
Pohodička počas dažďa

Niekto na koniec dažďa nečakal a vybral sa domov aj za dažďa. No nakoniec aj keď nám tu je príjemne sa poberáme domov všetci. Vonku už, len jemne mrholí a tak sa lúčime s osadenstvom DeD Necpaly. Sme radi, že sa nám akcia podarila a mala zmysel. Veď úsmev na tvárach detí a vychovávateľov je toho dôkazom. Je to vlastne aj naša najlepšia odmena. Sadáme teda na svoje stroje a smerujeme domov, ktorý si budeme určite teraz poriadne ceniť.

Voľáke peeská na záver

  • P.S. Samozrejme domov nás na ceste sprevádzal neodlučiteľný priateľ dážď.
  • P.S.2 Dúfame, že akcia sa stane tradičnou a budeme sa stretávať s pravidelnou a veľkou účasťou.
  • P.S.3 Nakoniec ešte jedna veta na záver pre organizátorku: Sánka dolu Šéfka!

Foto-video z akcie

Motorkári z Turca deťom. from Tigrík Sedemdesiatsedem on Vimeo.

Pridané: 11.06.2011 Autor: tigrik77 Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (14 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Jeff
Muža so závažnými popáleninami priviezli do nemocnice. Po RTG mu hovorí primár..veď vy máte viac zlomenín, ako popálenín..boha! Tí kokokti ma lopatami hasili..

Ďalšie vtipy »