Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 735 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3117
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1867)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (1250)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (64 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (169)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Jubilejné 10. Stretnutie Motoride-ákov alebo Motoride Tour 2011 - 12. - 14. 8. 2011 - Rajecké Teplice

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 18.07.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 18162 [Novinky - Pozvánka]

Už len necelý mesiac nás delí od už v poradí už 10-teho Stretnutia Motoride-ákov, ktoré sa rovnako ako po prvý krát uskutoční v Rajeckých Tepliciach a tohto roku prinesie niekoľko prekvapení.

O čo ide?

Bude to už desiaty ročník, turisticky zameraného, stretnutia pre všetkých priaznivcov servera motoride.sk. Ak chceš vedieť viac pozri si reportáže z minulých ročníkov. Na sobotu je pripravený spoločný výjazd a keďže 10. rokov oslavuje aj server motoride.sk dočkáte sa aj dvoch prekvapení o ktorých sa dozviete všetko v pravý čas.

Tak teda kde?

Boli sme viac krát na Slovensku, v Čechách, na výjazde v Poľsku, navštívili sme aj Rakúske Alpy a Tokaj v Maďarsku. Tentokrát sa vrátime ku koreňom a navštívime miesto kde sme sa po prvý krát "stretli". V termíne 12. - 14. augusta sa stretneme opäť v Rajeckých Tepliciach v ATC Slnečné skaly - Rajecké Teplice.

Camping sa nachádza v Rajeckej doline, v nádhernom prostredí chránenej prírodnej rezervácie, 3 km od kúpeľného mesta Rajecké Teplice, na hlavnom cestnom ťahu Žilina - Rajecké Teplice - Rajec, medzi obcami Porúbka a Rajecké Teplice - Poluvsie. Krásne lúky ohraničené z jednej strany pretekajúcou riekou Rajčianka a na druhej strane týčiace sa Slnečné Skaly dodávajú tú správnu atmosféru na chvíle oddychu a relaxácie.

Camping Slnečné skaly sa nachádza 12 km od Žiliny (smer Rajec, Prievidza) a 3 km od Rajeckých Teplíc (smer Žilina), iba 48 km od hraníc Českej republiky (Makov - Horní Bečva, Veľké Karlovice) a 55 km od hraníc Poľska (Skalité - Zwardon).

Ubytovanie

Rozloha campingu je 3,5 ha. Camping ponúka plochu na ubytovanie vo vlastných stanoch, v zruboch a chatkách v chatovej osade campingu Slnečné skaly. Plocha pre stanovanie je trávnatá s možnosťou posedenia pri ohniskách.

Pre potreby nášho stretka budeme mať vyhradenú plochu na stanovanie v zadnej časti kempu pod Slnečnými skalami. Zábava a večerný program sa bude konať v prednej časti kempu kde je reštaurácia.

Orientačné ceny ubytovania

Kompletný cenník kempingu nájdete na jeho stránkach:

  • Stan, 2 dni, 1 osoba, 1 motocykel = 13 EUR
  • Chata/zrub, 2 dni = 38 - 88 EUR, cena záleží aj od zvolenej chatky / zrubu / počtu osôb

Pokiaľ si chcete rezervovať chatku / zrub spravte tak najlepšie telefonicky a overte si dostupnosť. Chatiek nieje veľa takže asi pôjdu na dračku. Redakcia motoride, nerezervuje žiadne ubytovania. Samozrejme miesto pre stani si rezervovať nemusíte.

Zľava 20% na ubytovanie:

Majiteľ kempu nám poskytol zľavu 20% z ceny ubytovania pre všetkých vopred zaregistrovaných účastníkov. Každý z vás kto vyplní registračný formulár tu na motoride.sk a prihlási sa na akciu do nedele 7. augusta 2011 bude mať nárok na zľavu.

Kontakt na kemp

info@camping-raj.sk
Kontaktný email na rezerváciu ubytovania v chatke/zrube: camping-raj.sk/reserve.php

Camping Slnečné skaly, 013 13 Rajecké Teplice - Poluvsie, GPS: 49°8'41.315N, 18°43'26.101E, office: (objekt penzión Raj): Kuneradská cesta 37, 013 13 Rajecké Teplice, tel.: +421 41 5494990, +421 41 5494991, fax: +421 41 5494057, fax: 013 13 Rajecké Teplice, tel.: +421 41 5494990, +421 41 5494991, recepcia camping: +421 41 5493404, mobil: +421 903 205747, e-mail: info@camping-raj.sk

Ako nájsť kemp

Zo smeru od Žiliny, za obcou Porúbka smerom na obec Poluvsie (smer Rajecké Teplice, Rajec) tesne za mostom cez rieku Rajčianka je umiestnená (v smere jazdy na pravej strane) informačná tabuľa campingu Slnečné skaly, ktorá je na úrovni vjazdu do campingu. Pred tabuľou odbočiť doprava na príjazdovú cestu do campingu Slnečné skaly. Zo smeru od Rajeckých Teplíc (Rajec), za obcou Poluvsie smerom na obec Porúbka (smer Žilina) tesne pred mostom cez rieku Rajčianka je umiestnená (v smere jazdy na ľavej strane) informačná tabuľa campingu Slnečné skaly, ktorá je na úrovni vjazdu do campingu. Pred tabuľou odbočiť doľava na príjazdovú cestu do campingu Slnečné skaly.

ATC Slnečné skaly

Mapa:

Strava

Účastníci stretka si môžu upiecť vlastné zásoby pri ohniskách (drevo je potrebné zakúpiť na recepcii) alebo využiť záhradnú reštauráciu s bohatým výberom jedál a s možnosťou celodenného stravovania.

V sobotu po výjazde bude pripravený guláš, pre každého kto si ho pri registrácii na mieste objedná.

 Záhradná reštaurácia
Záhradná reštaurácia

Sobota: Výjazdy:

Ako každý rok pripravili sme pre vás niekoľko alternatívnych výjazdov. Výjazd na Vychylovku organizujeme ako spoločnú jazdu, kým ostatné sú úplne individuálne. Itineráre na všetky výjazdy budú dostupné pri registrácii.

1. Spoločný výjazd - Vychylovka 208km štart 9:30 s plnou nádržou paliva:

Tento výjazd organizujeme. Pokiaľ budete mať záujem sa ho zúčastniť spoločne s nami v skupine budete sa musieť v piatok pri registrácii na neho prihlásiť. Budeme vyberať vstupné na železnicu vo Vychylovke a tiež si nahlásite jedlo na obed (výber z dvoch Menu č. 1: Slepačí vývar s masom a rezancami, Kuracie prsia Junior, 1/2 ryža + 1/2 hranolky, Cena 5,-EUR/osoba Menu č. 2: Slepačí vývar s masom a rezancami, Bryndzové halušky, Cena 4,-EUR/osoba)

Itinerár výjazdu

Sobotňajší výjazd bude z Rajca smerom na Oravu a Kysuce, takže kto tento región zatiaľ nenavštívil môže tak urobiť spolu s partiou Motoride-ákov. Prvou zastávkou bude historická lesná úvraťová železnica vo Vychylovke, kde je dohodnutá jazda. Vláčik má kapacitu max 100 ľudí po zapojení všetkých vagónov. Prehliadku máme dohodnutú a vstupné (3,2 EUR) budeme vyberať priamo v kempe v piatok pri registrácii. Vo Vychylovke je naplánovaná prestávka max 2-hod takže bude dosť času na železničku, prípadne prehliadku skanzenu alebo orloja v Starej Bystrici

Pokračujeme na Oravskú priehradu, kde bude čas na obed v Ranči u Edyho (vopred nahlásime počet jedál - budú nás očakávať). Po obede sa vydáme na vyhliadku na Kubínsku Hoľu, kde si doprajeme prestávku 15 - 30 min, pokocháme výhľadom. Ďalšia jazda pokrútenými cestičkami nás zavedie do Terchovej k Jánošíkovmu pamätníku.

Z Terchovej sa už vyberieme do kempu. Kto bude mať záujem môže si zvoliť "skratku" kompu cez váh z Varína pod Strečno. V našom smere to rozhodne nieje žiadna skratka ale len také spestrenie výjazdu. Plavba stojí 1,4 EUR / moto a kompa nemá veľkú kapacitu (odhadom 15 - 20 moto / jedna jazda) Takže tu sa rozdelíme, kto bude chcieť pôjde do kempu cez Žilinu a niekto si počká na kompu.


Pozri väčšiu mapu

2. Výjazd - Považie – Makov – Kysuce – Orava 265km (individuálna trasa, odporúčaný štart 9:30)

Tento výjazd vás prevedie tými najkrajšími cestami na Považí, zavedie na skok do Čiech, prevedie cez Kysuce nádhernou trasou až na Oravu a neobíde ani Terchovú.

Itinerár výjazdu


Pozri väčšiu mapu

3. Výjazd - Bojnický 285km (individuálna trasa, odporúčaný štart 9:30)

Tento dlhší výjazd vás zavedie najprv do Čiech (nechoďte ho opačným smerom, pretože doobedu sa konajú v Rajci smer Fačkov bežecké preteky). Z čiech sa cez Makov vrátite na Považie do Ilavy, preveziete sa nádhernými cestičkami do Bojníc (prehliadka zámku a ZOO) a cez Čičmany (drevenice) a Fačkov sa vrátite do kempu.

Itinerár výjazdu


Pozri väčšiu mapu

Sobota 20:00 - Motoride-ácka narodeninová party - TOMBOLA:

Po spoločnom výjazde večer v kempe bude pripravené malé prekvapenie, pre všetkých účastníkov.

Motoride stretko je už 10. rokov nekomerčná akcia. Komercia a reklama sa na nás tlačí zo všetkých strán a niekedy je dobré si len tak zrelaxovať. Preto sme na stretko doteraz nevolali žiadnych sponzorov a prichádzame s nápadom jedoduchej tomboly.

Každý z účastníkov môže doniesť a v piatok večer pri registrácii odovzdať cenu do tomboly. Ide o symbolickú cenu, suvenír z vašich ciest alebo z regiónu odkiaľ pochádzate, či domáce ale nedomáce osviežujúce nápoje :-), čokoľvek vtipné... Je to na vás. Účasť v tombole je samozrejme úplne dobrovoľná.

Všetci účastníci potom budú zaradení do tomboly a žrebovať budeme v sobotu večer v kempe.

Čo ma to bude stáť?

Ako isto viete Motoride stretko je nekomerčná akcia, tzn. že sa neplatí žiadne vstupné organizátorom akcie. Vždy je nutné zaplatiť len poplatok za ubytovanie a stravovanie. K nákladom za ubytovanie a stravu treba pripočítať benzín.

Upozornenie

Vzhľadom na mototuristické zameranie tejto akcie chceme upozorniť, že tu nenájdeš žiadne zrazové súťaže, striptíz ani podobné veci. Prosíme všetkých účastníkov, aby sa registrovali pomocou prihlasovacieho formulára, aby sme mali predbežný odhad o počte zúčastnených. Za pochopenie ďakujeme.

Prihlasovací formulár:

Pre organizáciu akcie je potrebné vedieť počet účastníkov. Preto ak máte záujem sa tejto akcie zúčastniť, dajte nám o tom vedieť. Každý z vás kto vyplní registračný formulár do nedele 7. augusta 2011 bude mať nárok na zľavu z ubytovania:

Zoznam prihlásených


Vyber spôsob ubytovania
Áno, súhlasím s podmienkami akcie a prečítal som si aj upozornenie na tejto stránke.

Zoznam prihlásených

Počas víkendu konania akcie je možné kontaktovať Tomáš Hajduch - Awia na telefónnom čísle +421 903 31 31 36.

Tešíme sa na vašu účasť!

Pridané: 18.07.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (64 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (169)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria